Paráda! Zubři sedmi brankami pokořili Kolín a podruhé zapsali venkovní výhru

K o l í n – Hokejisté Přerova rozstříleli v 18. kole Chance ligy Kolín 7:0 a druhou čtvrtinu základní části odstartovali vítězně. Svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se dařilo jak při hře pět na pět, tak v přesilovkách. Při rovnovážném stavu se prosadili třikrát, během početních pak dokonce čtyřikrát. Na protivníkově hřišti uspěli podruhé v letošní sezoně. Stejně jako před čtrnácti dny v derby s Prostějovem přitom nastříleli sedm branek.
18.kolo, středa 3.11.2021
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
0:7
(0:2, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Herman (Ministr, Jakub Svoboda), 19. Krenželok (Pšurný, Černý), 35. Süss (Navrátil, Pšurný), 39. Novák (Krisl, Matěj Svoboda), 41. Ministr (Jakub Svoboda, Kubeš), 48. Navrátil (Süss, Krenželok), 52. Kratochvil (Hrabal, Jakub Svoboda). Rozhodčí: Cabák, Jaroš – Hnát, Horažďovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Střely na branku: 30:34. Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 26:27. Průběh utkání: 0:7.
Strmeň (52. Tichý) – Čáp, Piegl, Čížek, Kachyňa, Jelínek, Váchal – Král, Šafránek, Jankovský – Veselý, Miškář, Sklenář – Matyáš Svoboda, Matějček, Krejčík – Poppel, Morong, Zumr
Petrásek – Krenželok, Černý, Hrabal, Kubeš, Krisl, Ševčík, Hamrlík – Navrátil, Pšurný, Süss – Jakub Svoboda, Herman, Ministr – Novák, Dvořák, Matěj Svoboda – Indrák, Kratochvil, Jan Svoboda

Zubři šli po třech minutách do vedení. Ministr zavezl puk do útočného pásma a po jeho přihrávce rozvlnil síť Jakub Herman. Kolín si jako první zahrál přesilovku, v níž Petráska ostrým pokusem prověřil Král. Při další početní výhodě nabil Jankovský Veselému, kterého betonem vychytal Petrásek. Kozlové následně nepotrestali ani třetí přerovský faul, naopak MEO vyloučení soupeře využilo. Z prostoru nad kruhem zamířil do horního rohu Strmeňovy branky Daniel Krenželok.

Na začátku druhé třetiny Strmeň vyrazil střelu Kubeše i dorážku Indráka. Do pozice útočníka si najel kolínský bek Kachyňa, Petrásek však zasáhl hrudí. Rána Miškáře pak skončila na masce hostujícího gólmana, jenž ve velké šanci zblízka vychytal i Veselého. Přerov si znovu pomohl přesilovkou, z otočky našel mezeru mezi Strmeňovými betony navrátilec do sestavy Jan Süss. Odpověděl mohl brzy Kachyňa, kotouč ale skončil vedle branky Zubrů. Dvě minuty před přestávkou přišla čtvrtá trefa Hanáků, po zakončení Krisla přesně dorážel Matěj Novák.

Přerovanům vyšel také vstup do třetí části. Gólovou akci odstartoval Herman, který u zadního mantinelu vybojoval puk. Ten se dostal na hůl Daniela Ministra a Strmeň byl na jeho bekhendový manévr krátký. Pro osmnáctiletého útočníka šlo o první gól v seniorské kategorii, v Chance lize a za A-tým Zubrů zároveň. Ve 48. minutě se MEO radovalo pošesté, třetí početní výhodu v utkání předčasně ukončil Jakub Navrátil. Hostujícímu týmu se v přesilovkách dařilo náramně. Během hry čtyř proti třem pálil příklepem Matouš Kratochvil a „vyhnal“ Strmeně na střídačku.

Petr Martínek (SC Kolín): Od nás to byl nepovedený zápas. Chtěli jsme za každou cenu uspět, minimálně nějakým způsobem bodovat. Výkonem, který jsme předvedli, jsme si to ale nezasloužili. V první třetině jsme propadli a prohrávali jsme 0:2. Ve druhé třetině jsme měli šance, abychom s utkáním něco udělali, ovšem soupeře podržel gólman. Pak jsme zase dostali laciné góly z předbrankového prostoru. I když jsme hráče upozorňovali, že Přerov je tam výborný. Třetí část jsme chtěli vyhrát, abychom si udělali sebevědomí do dalšího utkání. Jenže hned v pětadvacáté, třicáté sekundě jsme inkasovali. Pak už bylo definitivně po zápase. Musíme se z něj poučit, takto bychom neměli šanci.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Skóre 7:0 vypovídá o dobrém utkání pro nás. Musím ale říct, že ve druhé třetině byla pasáž pěti, sedmi minut, kdy nás podržel Michael Petrásek. Výborně chytal celý zápas, ale tato část byla rozhodující. Hned v prvním střídání třetí části jsme dali pátý gól, od kterého už se duel jen dohrával. Znovu však opakuji, že klíčové bylo, že jsme přestáli pět, sedm minut ve druhém dějství. Čtyřikrát jsme navíc skórovali v přesilovkách. Zápas nám vyšel střelecky i bodově.