Paráda! Zubři doma šesti brankami smetli Porubu a zajistili si první osmičku

P ř e r o v – Jednoznačného vítězství dosáhli v domácím prostředí hokejisté Přerova. V souboji o druhou příčku tabulky Chance ligy porazili Porubu 6:1. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře vstřelili za prvních šest minut tři branky, čímž o osudu utkání prakticky rozhodli. Kromě tří bodů a pozice hned za vedoucími Českými Budějovicemi získali také jistotu účasti v lepší osmičlenné skupině. V ní budou od prosince bojovat o přímý postup do play-off.
26.kolo, středa 27.11.2019
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
6:1
(3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Moučka, Zbořil), 27. Süss (Plášek, Kubeš), 44. Dvořák (Kubeš, Plášek) – 45. Szturc (Husák). Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1484. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 9:10. Vhazování: 29:23. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Hrabal, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Plášek, Süss, Dvořák – Indrák
Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Sikora, Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, Jáchym, Špaček

První třetina jasně patřila přerovským Zubrům, už po 28 sekundách totiž otevřel skóre Roman Pšurný, jehož hůl našel přesnou přihrávkou z pravého kruhu Navrátil. Nejlepší střelec Zubrů u jedné branky nezůstal, už o pět minut později se mihl letovou dráhou Weinholdovy střely, kterou protečoval za záda Kůdely. Ten brzy zamířil na střídačku, po souhře s bratry Kratochvilovými se o to postaral Josef Hrabal. Hanáci zůstávali na koni a vytvářeli si další velké šance, v první třetině už ale svůj náskok nezvýšili.

I dění druhého dějství měli ve svých rukou pevně Zubři. Ve 24. minutě sice mírně zahrozil Hlinka, chvíli nato ale na trestnou putoval Marek Sikora a domácí slavili čtvrtý gól. Moučka nedaleko Foltánovy tyče přihrál na opačnou stranu Michalu Popelkovi, který zavěsil pod břevno. Za několik málo okamžiků později už Zubři vedli 5:0. Svého prostoru využila čtvrtá útočná formace, jejíž akci přesně zakončil Jan Süss. Paradoxně největší šanci hostů přineslo nedorozumění Petráska s Černým za vlastní bránou, i to však domácí defenzíva dokázala ustát.

Se Slezany to na startu třetí třetiny příliš nadějně nevypadalo a ke spokojenosti jim ve 44. minutě nepřidal ani Filip Dvořák. Plášek zavezl z obranné třetiny puk až do rohu k Foltánovi, zpoza branky našel Kubeše a rychle dorážel právě hráč s číslem 93. Alespoň na čestný gól se Porubští přece jen zmohli, když Petrásek nedokázal vestoje zareagovat na střelu Romana Szturce. K ničemu dalšímu je už však Zubři nepustili a zcela zaslouženě si třemi body zajistili účast v první osmičce.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Pety, Suchoš, Krisák, Black, Kubišta, Zbořa, Wajny, Šnajny, Ďolík, Pšurka, Navrc, Mouka, Popel, Bergy, Šimon, Maty, Hrabča, Plašoň, Süssák, Dvořka a Dany Indrák. Ti všichni odehráli výborné utkání a díky tomu bereme tři body. Plus nám obrovsky pomohli vynikající fanoušci.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba): Hráči mě zklamali už od prvního střídání. Soupeři jsme cestu k vítězství hodně usnadnili. V prvním střídání jsme udělali hrubku v obranném pásmu a ze tří střel dostali tři góly. Zápas jsme neodehráli vůbec dobře. Chyběl nám důraz, prohrávali jsme osobní souboje. Přijeli jsme do Přerova bojovat o druhé místo, ale domácím jsme body darovali.