PRE - HOD 6:1! Zubři oplatili Drtičům porážku i s úroky

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru potvrdili dobré výsledky z posledních dvou zápasů venku. Dnes na domácím ledě v těžkém utkání s nepříjemným Hodonínem naplno bodovali a oplatili mu zářijovou porážku i s úroky. Na první gól Zubrů Drtiči v úvodu druhé třetiny ještě našli odpověď, ale to bylo z jejich strany vše. Přerov pak soupeře několikrát pěkně sevřel a dokázal své vedení navyšovat. Rozhodující náskok si Zubři vypracovali v druhé polovině prostřední části. To soupeř hodně doplatil na svoji nedisciplinovanost. Ve třetí třetině přidali Zubři do branky Hodonína ještě dva puky a s fanoušky pak oslavili krásné vítězství v poměru 6:1!
17.kolo, sobota 6.11.2010
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
6:1
(1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Coufal (Sprušil, Sedlák), 30. Kočara (Sedlák), 31. Kohút (Novajovský, Sršeň), 39. Pala (Faltýnek, Kotásek), 44. Faltýnek (Sedlák), 51. Kočara (Kotásek) - 24. Korotvička (Peš, Špok). Rozhodčí: Škrobák - Matěj, Smilek. Vyloučení: 13:12, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest - Beňa (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1870. Buly: 46:33. Střely: 42:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Coufal, Sedlák, Sprušil, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kundrátek, Holík, Palička, Sršeň
Láníček (44. Šurý) - Hoza, Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, J. Rapant, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Průdek, Penák

Na utkání Přerova s Hodonínem se těšila spousta fanoušků. Zubři totiž měli soupeři rozhodně co oplácet. První momenty zápasu přinesly na obou stranách spíše seznamovací střely, ale ve čtvrté minutě už se zrodila obrovská šance. Měl ji přerovský útočník Kotásek, který si v přesilovce pěkně najel před Láníčka, avšak branku přestřelil. Drtiči sice první oslabení zvládli, ale v polovině osmé minuty už inkasovali. Gól připravil celý první útok a po Coufalově střele se puk zastavil až o síťku v brance.

O chvilku později hráli Zubři další přesilovku, ta se jim ale vůbec nezdařila a Hodonín zabral. Hodně tvrdě s úvodem třinácté minuty pálil Flamík a krátce po něm také Korotvička u branky zle dotíral. Rušno v obranném pásmu Zubrů bylo chvíli i nadále, to když Beňa po sérii nepříjemných odrazů mohl u tyčky vyrovnat. Se závěrem první části hrál Přerov chvíli v početní výhodě pět na tři, ale ta gólový zápis nepřinesla. Navíc v poslední minutě fauloval Faltýnek a Drtiči zahajovali druhé dějství v přesile o jednoho hráče.

Tu však Hodonín využít nedokázal, domácí tým se dobře bránil a nepustil soupeře do vážnější šance. V další přesilovce oranžovo-modrých už však byla situace jiná. Drtiči v útočném pásmu dobře zakombinovali a Korotvička střelou do horního růžku branky vyrovnal. Také v dalších minutách počet trestných minut hodně narůstal a přesilovka byla opět klíčem ke změně stavu. Na začátku třicáté minuty Sedlák zkušeně podržel puk za brankou, rychlou přihrávkou našel Kočaru a ten Láníčka prostřelil mezi betony.

Další gól si přerovský tým schoval hned na minutu následující. To si nový strážce hodonínské svatyně vybral slabší chvilku a u tyčky mu proklouzl puk po střele Kohúta. Hodonín se díky velmi častým oslabením před Tihlářovu klec ve druhé periodě příliš nedostával. Výjimku tvořil jen střelecký pokus Rehuše. Závěr druhého dějství pak byl ve znamení dvojnásobné přerovské přesilovky. V ní domácí soupeře hodně tvrdě sevřeli a radovali se počtvrté. Faltýnkova střela se sice ještě neujala, ale poté Pala nekompromisní dělovkou od modré upravil skóre na 4:1.

Do třetí třetiny nastoupil Hodonín s jasným cílem pokusit se nepříznivý stav zlepšit. Jeho snažení však trvalo jen velmi krátkou chvíli. Na začátku 44. minuty se Faltýnek řídil heslem když nevíš co s pukem, tak vystřel a Láníčka překvapil mířeným pokusem k tyčce. To už bývalý přerovský gólman nevydržel a nechal se vystřídat juniorem Šurým. Drtiči měli možnost se ještě častečně dostat zpět do zápasu o dvě minuty později. Více než minutovou přesilovku pěti proti třem ale nesehráli podle představ. Nebezpečně v ní střílel pouze Vaškovič.

V závěru 51. minuty si pak přerovští fanoušci mohli zakřičet „gól“ pošesté. A trefa to byla skutečně famózní. Kotásek našel na mezikruží ideálně postaveného Kočaru, který bez váhání pořádně vymetl všechny pavučinky v hodonínské brance. V samotném závěru zápasu se oběma týmům ještě pořádně navýšil počet trestných minut a diváci se v posledních vteřinách dočkali i krátkého pěstního souboje. Ten mezi sebou rozehráli Sedlák s Pešem a domácí útočník s přehledem zvítězil. Na výsledku 6:1 už se nic nezměnilo a tak přerovští Zubři se svými fanoušky oslavili v domácí hale další pěknou výhru.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas byl pro nás hodně důležitý. Ve Valmezu jsme totiž předvedli perfektní výkon a chtěli jsme ho zopakovat. Hodonín měl dobrou sérii, moc neprohrával a já myslím, že se nám to podařilo. Ve druhé třetině jsme zápas rozhodli a donutili soupeře často faulovat.

Svatopluk Číhal (SHK Hodonín): Domácí měli hodně svižný začátek, který jsme ale nějakým způsobem dokázali přežít. Byli jsme však po celý zápas hodně vylučovaní a to nás stálo hodně sil. Sice po našem vyrovnání jsme je trochu začali nabírat, ale pak nás soupeř potrestal hodně lacinými góly. Potom už domácí byli na koni a my naopak hodně dole. Hráči se už začali věnovat jiným věcem a ne hokeji.