PRE - HAV 3:0! Body přinesla Zubrům obrovská bojovnost

P ř e r o v – Poslední letošní utkání na domácím ledě se stalo kořistí přerovských Zubrů, kteří porazili rozjetý Havířov 3:0. Klíčem k úspěchu a zisku tří bodů byla tentokrát nesmírná bojovnost celého týmu a také přesilové hry, ve kterých Přerov dokázal vstřelit všechny tři góly. Dobrou hru domácích nezastavily ani nepokoje v sektoru pro hostující fanoušky, díky kterým musel být duel dokonce na patnáct minut přerušen. V závěru utkání už Havířov hrál hodně nedisciplinovaně a z Hané tak odjel s neúspěchem a bez vstřeleného gólu.
28.kolo, úterý 21.12.2010
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Kolář (Ditrich), 22. Kotásek (Hanák), 58. Kočara (Hanák, Kotásek) . Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 12:14, navíc Menšík (Přerov) 10 minut osobní trest - Sztefek (Havířov) 10 minut osobní trest, Krisl (Havířov) 10 minut osobní trest, Maruna (Havířov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2255. Střely na branku: 51:40. Buly: 33:37. Průběh utkání: .
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sprušil, Kohút - Kundrátek, Sršeň
Vrba - Prokop, L. Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, M. Zientek, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavla, Říčka, Pechanec, Brezani, Toman

Předvánoční utkání Zubrů s Havířovem začalo z obou stran hodně bojovně a brankáři se rozhodně nenudili. Jako první zasahoval přerovský Tihlář a to proti střele Najdka v závěru třetí minuty. O chvilku později se AZet dopustil faulu a Přerov měl možnost zahrát si přesilovku. Tu ale hosté velmi dobře odbránili a jen k jediné vážnější střele se dostal Pala. Před brankou Zubrů bylo ovšem také k vidění hodně zajímavých momentů. Ještě v závěru šesté minuty totiž Tihláře prověřil Pechanec a z ostrého úhlu pak zkoušel dostat kotouč za čáru Potočný.

V průběhu 14. minuty Přerov získal obrovskou možnost ke skórování. Nejdříve byl totiž potrestán Jurčík a o chvíli po něm šel za katr také Machálek. Dvě střely Faltýnka ještě úspěch nepřinesly, ale s návratem prvního vyloučeného na led zůstal chvíli před Vrbou nebráněný Kolář, který dorážkou dal možnost přerovským fandům zaházet ledovou plochu obrovským množstvím plyšáků. Havířov se i v dalších minutách první části dopouštěl řady faulů a tak Přerov hrál přesilovku pět na tři ještě jednou. Skóre se už sice v první třetině nezměnilo, ale Zubři pokračovali v početní výhodě i ve startu druhé periody.

A ten byl hodně úspěšný. V následné klasické přesilovce totiž Kotásek přesnou tečí rozjásal domácí přiznivce podruhé. Další obrovská šance na zývšení vedení se zrodila hned o malý moment později a dokonce při vlastním oslabení. To se totiž Ditrich s Kočarou dostali do přečíslení, avšak první jmenovaný se místo přihrávky raději rozhodl pro střelu. Ve 26. minutě mohli naopak udeřit hosté. Jejich nejproduktivnější útočník Říčka se ale netrefil. Stejným zakončením bez úspěchu se pak prezentoval také Hanák, kterému radost zkazil pěkným zákrokem brankář Vrba.

Krátce po polovině zápasu se dostal Havířov do mírného tlaku a Tihlář tak musel několikrát tvrdě zasahovat. Brankář s přezdívkou „Banán“ ale dál soupeře trápil. Neuspěl totiž před ním dobře najetý Říčka a po minutě odjížděl z útočného pásma rozladěn i Najdek. Závěr druhé třetiny se pak díky havířovským fanouškům hodně protáhl. V sektoru pro hosty totiž došlo na několik bitek a tak rozhodčí nařídil v utkání pokračovat až po úpravě ledu.

Úvodní minuty třetí části přinesly viditelnou snahu Havířova pokusit se o snížení skóre. Přerovský tým s výborně chytajícím Tihlářem však byl proti. Přerovský gólman dvakrát z bezprostřední blízkosti vychytal Pechance a znovu na něm vyhořel také Říčka. Hosté tak ještě více přidali na důrazu a více než dvě tisícovky diváků viděly hodně tvrdý hokej a dokonce i pěstní souboj mezi Menšíkem a Marunou. Ve 49. minutě se opět vytáhl Tihlář, když zlikvidoval velmi nepříjemnou střelu Krisla.

V závěru zápasu se Havířov připravil o možné snížení vlastní nedisciplinovaností a Zubři dokázali v přesilové hře přidat ještě třetí gól. Na konci 58. minuty zahrála druhá útočná formace pěknou akci a důrazný Kočara upravil skóre na 3:0. Přerovští Zubři tak poslední utkání v letošním roce dokázali vyhrát a dnešní tři body mohou mít v boji o elitní šestku hodně velkou cenu.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dnes to byl výborný hokej a naši kluci podali hodně bojovný výkon, kterému nechybělo srdíčko. Hráli jsme s obrovským nasazením a to se nám vyplatilo. V závěru ten zápas byl pak trochu vyhrocený, protože Havířov u nás nechtěl jen tak prohrát. Bylo důležité, že se nám podařilo ve druhé třetině ubránit řadu nepříjemných oslabení.

Jan Daneček (AZ Havířov): Domácí hráli velmi dobře a my jsme nedokázali využít ani jednu šanci. Bez gólu prostě vyhrát nejde. Hráli jsme dnes velmi špatně přesilové hry, tam bylo velké trápení v koncovce. Navíc se pak na naší straně objevila hodně velká nekázeň, takže se nám jednotlivé formace trochu rozpadávaly. V pěti se toho moc neodehrálo, ale v plném počtu jsme byli lepší než soupeř. Měli jsme tlak, ovšem bylo to nešťastné utkání. Ne pro hráče, ale pro někoho úplně jiného.