Orlová odjíždí s výpraskem, od Zubrů dostala sedmičku!

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru pod novým koučem Lubomírem Oslizlem podruhé za sebou zvítězili. Dnešní utkání se třetí Orlovou přineslo velmi pěkný hokej a spoustu šancí. Až do začátku třetí třetiny mohli diváci sledovat dramatický boj kdo s koho. Ve třetí třetině však přerovští Zubři nevídanou kanonádou sypali do orlovské branky jeden gól za druhým a nakonec zcela zaslouženě získali do tabulky další tři body. Přerovští hokejisté přehráli třetí Orlovou vysoko 7:2!
26.kolo, neděle 14.12.2008
HC ZUBR Přerov - HC Orlová
7:2
(1:1, 1:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 7:53 Pala (Ditrich, Sprušil), 39:10 Martinák (Sprušil, Kubala), 45:40 Kolář (Halouska, Žibrita), 51:07 Staša (Martinák), 53:03 Pala (Ditrich), 54:27 Ditrich (Sprušil), 58:35 Ditrich (Sprušil, Faltýnek) - 19:18 Stránský (Potočný, Samiec), 36:18 Studený (Škatula, Blatoň). Rozhodčí: Alka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:8, navíc Prokop (Orlová) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely: 53:36. Buly: 33:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Halouska, Kubala, Hruška, Vlček, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich - Hanák, Staša, Martinák - Korčák, Žibrita, Kolář - Rusek
Šafránek - Jurčík, Kudláček, Machálek, Samiec, Goláb, Grygar, Kotásek, Blatoň, Stránský, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop

Do zápasu s Orlovou vstoupili přerovští Zubři aktivně a v úvodu si vypracovali řadu šancí. Ve 2. minutě byl blízko gólu Hanák, ale před brankářem Šafránkem nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru. O dvě minuty později se po Faltýnkově přihrávce snažil z úhlu prosadit Kočara, na orlovského brankáře nevyzrál. Po chvíli hráli domácí dvakrát v krátkém sledu přesilovku a tu druhou se jim podařilo využít, i přesto že se Orlová dobře bránila. Pala napálil puk na Šafránka a ten nestačil na střelu přerovského obránce zareagovat - 1:0. Následně si přesilovou hru zahráli i hosté a Krejčí musel předvést několik velmi pěkných zákroků, například proti Kraftovi a Machálkovi. Tvrdá střela druhého jmenovaného vyprášila Krejčího beton. Přerovští Zubři dokázali oslabení ubránit, ale nakonec přesto inkasovali, když se 42 vteřin před sirénou puk odrazil od brusle hostujícího Stránského nešťastně přímo do branky - 1:1.

I druhou třetinu rozehráli lépe domácí a ve 22. minutě dvakrát nepříjemně ohrozili branku Orlové. Nejdříve se několikrát snažil dorazit puk za brankovou čáru Staša a chvíli poté neuspěl ani Korčák, který neposedný skákající puk nedokázal zpracovat a poslat ho do téměř odkryté branky. Přerovští Zubři si stále drželi mírnou herní převahu a soupeře pouštěli do ohrožení Krejčího svatyně jen sporadicky. Ve 34. minutě se v přesilové hře snažil velmi riskatně přihrát Vlček a toho využil orlovský Dušek, který se vydal na útočný výlet a tvrdou střelou Krejčího vystrašil. O tři minuty později se už hostující hráči z útočné akce prosadili i gólově, když dobře napadající Studený dorazil puk do přerovské branky - 1:2. Přerovští Zubři si ale díky své aktivní hře a také nedisciplinovanosti orlovských hráčů zasloužili vyrovnat a to se jim povedlo v poslední minutě druhé třetiny. V přesilovce 5 na 3 Sprušil přesně adresoval puk na lépe postavného Martináka a ten krásnou mířenou střelou srovnal skóre - 2:2.

Třetí třetina začala pěknou akcí orlovského útočníka Grygara, který se po sérii kliček dostal až před Krejčího, ale ten souboj s hostujícím útočníkem ustál. Ve 45. minutě v útočném pásmu dobře zabojoval Kolář a vynutil si faul Kudláčka. V přesilové hře přišel třetí gólový moment domácích. Střelu Halousky ukázkově tečoval do orlovské branky Kolář a Zubři znovu vedli - 3:2. Po chvíli se podobná možnost naskytla i hostujícímu týmu, ale nedovolený zákrok Faltýnka Orlová nedokázala potrestat. Do prakticky posledního ohrožení Krejčího klece se dostal v 50. minutě Škatula, ten však ale orazítkoval horní tyč přerovské branky. Závěrečná desetiminutovka už patřila jednoznačně Zubrům, kteří fantastickou gólovou smrští rozhodli zápas. V 52. minutě se po hrubce orlovské obrany dostal do sólového nájezdu Staša a svůj únik zakončil přesnou střelou mezi betony - 4:2. O další branku se v 54. minutě postaral Pala, jehož přesná střela zvýšila skóre už na 5:2. Po jeho gólu uběhla další minuta a přerovský stadion se rozbouřil pošesté, když Ditrich rozhozenou orlovskou obranu postrestal šestým gólem - 6:2. Necelou minutu poté se řítil sám na hostujícího brankáře Martinák, ale tentokrát se Šafránek mezi betony překonat nenechal. Šťastné sedmičky se ale nakonec Zubři přece jen dočkali. Přerovskou exhibici ve třetí třetině uzavřel v 59. minutě Ditrich, kterému v útočném pásmu přesně přihrál puk Sprušil a zkušený útočník už téměř prázdnou branku nemohl minout - 7:2.

Tým Zubrů tak soupeři oplatil vysokou porážku z jeho ledu a pod vedením nového kouče Lubomíra Oslizla si připsal druhou výhru v řadě.

Statistika Jana Koláře:

Počet střídání: 25 (9 - 7 - 9), Doba na ledě: 17:22 (5:45 - 5:10 - 6:27), Střely na branku: 4 (1 - 2 - 1),
Plusové body: 1 (0 - 0 - 1), Mínusové body: 0 (0 - 0 - 0), Vyloučení: 0 (0 - 0 - 0),
Branky: 1 (0 - 0 - 1), Asistence: 0 (0 - 0 - 0), Buly: 2:1 (1:0 - 0:1 - 1:0).