Opava úspěšná i v odvetě, Zubři na výhru stále čekají

O p a v a – Podruhé během krátké doby změřili přerovští hokejisté v rámci přípravy na ligovou soutěž síly s opavským Slezanem. V prvním utkání na kroměřížském ledě byla úspěšná Opava a se Zubry si poradila i v domácí odvetě. Přerovu se dvakrát během zápasu podařilo stáhnout skóre na jednobrankový rozdíl, ale ve třetí třetině už opavští Zubrům definitivně odskočili. Po porážce 2:5 tak přerovští hokejisté na první výhru v přípravě stále čekají.
přát., pátek 14.8.2009
HK Opava - HC ZUBR Přerov
5:2
(2:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5:14 Wolf (Plachký), 7:44 Měch (Grofek, Tichý), 44:53 Černý (Kukol, Měch), 50:33 Měch (Kukol), 51:24 Tichý (Polok, Tůma) - 17:26 Sprušil (Sedlář, Pala), 46:56 Pala (Sprušil). Rozhodčí: Klapetek - Pelc, Rychlý. Vyloučení: 3:6, navíc Tichý (Opava) 5 minut + do konce utkání - Halouska (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 37:35. Střely: 48:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Měkýš, Gulda, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Wolf, Suchánek, Polok, Tůma, Kříž, Tošenovjan
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Novák, Hučko, Bauer, Ryšánek, Pírek, Kolář, Sprušil, Sedlář, Menšík, Kohút, Žibrita, Holík, Hanák, Martinák, Kupec, Nedbal, Klimecký

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a obě mužstva byla střelecky hodně aktivní. První vyloženou šanci si v závěru úvodní minuty vypracoval před brankou Přerova domácí Černý, když brankář Tihlář již ležel na ledě. Puk však v síti neskončil. V 5.minutě se před domácím brankářem Ilášem objevil zcela volný Martinák, ale ani jeden z jeho dvou střeleckých pokusů neznamenal změnu skóre. V 6.minutě však po přihrávce Plachkého prudce vypálil od modré Wolf a třebaže Tihlář puk výrazně ztlumil, zvolna se dokutálel do přerovské sítě - 1:0. Zubry gól hodně rozhodil, dalších 5 minut se prakticky nedostali k puku a v 8.minutě dokonce inkasovali. Měch v akci dvou na jednoho přihrál Grofkovi, ten mu přihrávku vrátil a Měch to vše u pravé tyče zužitkoval - 2:0. Meo se dostalo ke slovu znovu až ve druhé půli první třetiny, ale aktivnější zůstávali domácí. V 18.minutě se Zubrům podařilo snížit na jednobrankový rozdíl. Po přihrávkách Paly a Sedláře pěkně nabruslil do prostoru mezi kruhy Sprušil a jeho střelu před Ilášem zřejmě tečoval někdo z domácích - 2:1. Až téměř do konce 1.třetiny hráli poté Zubři ve čtyřech. Rozdíl v přesilovkách byl dnes velmi znatelný. Už při téhle domácí uzamkli Přerov před Tihlářem a 5 krát vyzkoušeli jeho kvality.

Druhá třetina byla ze strany Zubrů herně nejlepší a větší část třetiny byla vyrovnaná. Ve 24.minutě Opava spálila další vyloženou šanci. Akci dvou na jednoho nezakončil gólem Tošenovjan. Stejnou situaci si ve 31.minutě vypracovalo i Meo, Žibrita ale bohužel mířil jen do pravé tyče. Do třetice dva na jednoho jeli znovu domácí, ale ani Suchánek těsně před Tihlářem nezakončil. Ve 33.minutě se před Iláše dostal Sprušil, ale vyprášil jen jeho betony. V dalších minutách této třetiny se nic významného nedělo, střelecky mírně aktivnější byli domácí. Poslední minuty byly poznamenány na každé straně jedním vyloučením.

Hned před začátkem poslední třetiny rozhodčí vyloučil oběma mužstvům za hrubost po jednom hráči. Po skončení hry 4 proti 4 začali být aktivnější znovu opavští a svou mírnou převahu vyjádřili v závěru 45.minuty i gólem na 3:1. Po přihrávkách Měcha a Kukola střílel prudce od modré Černý. Puk si bohužel tečoval jeden z našich hráčů pod břevno Tihlářovy svatyně. Přerov se pokusil ještě odpovědět. Ve 46.minutě nejdříve nebezpečně střílel zcela volný Sprušil a na konci 47. minuty Zubři znovu snížili. Po Sprušilově přihrávce si velmi dobře najel mezi kruhy a dobře si střelu přichystal Pala a jeho prudká střela skončila až v opavské brance - 3:2. Tím však aktivita Zubrů zcela pohasla a taktovku zápasu zcala převzala Opava. Ve 49.minutě se sudí chvíli dohadovali zda puk opustil ledovou plochu z přerovského obranného pásma přičiněním obránce Paly, nakonec jej však na trestnou lavici poslali. Domácí okamžitě uzamkli Zubry před Tihlářem. Asi po minutě nejdříve spálil před Tihlářem obrovskou šanci zcela volný Tošenovjan a po dalších 4 střelách se dvě sekundy před Palovým návratem z trestné lavice měnilo skóre na 4:2. Po Kukolově přihrávce se tvrdou střelou mezi hráči prosadil Měch. Půl minuty nato si šel Pala odpočinout na trestnou lavici znovu a tentokrát se z ní vrátil už za 17 sekund. Gólový účet zápasu uzavřela Opava v 52.min., když po Polokově přihrávce našel Tůma před bránou úplně volného Měkýše a ten Tihláře prostřelil. Za minutu znovu nevyužil ani svou třetí vyloženou šanci Tošenovjan. Tentokrát se při akci dvou na jednoho puk odrazil od tyče Tihlářovy branky. Šanci dvou na jednoho si ještě vypracovalo i Meo v 54.min., Sprušil se při ní rozhodl pro střelu, ale mířil bohužel nad. Tři vteřiny nato si Meo konečně zahrálo přesilovku celé dvě minuty, nicméně na ledě to nebylo poznat. V 56.minutě přišla další šance Opavy dvou na jednoho, která ale už gólem neskončila. Tři minuty před koncem putovali za rvačku předčasně pod sprchy domácí Tichý a přerovský Halouska. Ještě 12 sekund před koncem mohl alespoň zmírnit přerovskou prohru Menšík, ale zcela volný trefil Iláše pouze do masky.

Video z průběhu zápasu : video

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání nám ukázalo, že ještě rozhodně máme nedostatky v obranné činnosti. I když jsme nebyli kompletní, tak jsme si vypracovali dost vyložených šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Za stavu 3:2 ještě byla šance zápas vyrovnat nebo otočit, ale bohužel naopak přišlo zbytečné vyloučení, ze kterého jsme dostali gól a výsledek už pak byl pro Opavu jednoznačný.