Obrovské drama! Zubři sérii srovnali gólem v prodloužení

P ř e r o v – Druhý zápas semifinálové série v Přerově. Domácí Zubři chtěli stav vyrovnat, aby nemuseli odvracet mečbol Olejářů, Karviná naopak útočila na druhou výhru, která by jí výrazně pomohla. Zápas zahájili modrožlutí výborně a svého soupeře do většího počtu šancí nepouštěli. Zcela zaslouženě se tak Zubři dostali do dvoubrankového vedení, jenže poté udeřila také Karviná a z minima vytěžila maximum. Na začátku třetího dějství byl stav pro Přerov dokonce nepříznivý, jenže ten se nevzdal a vyrovnávací trefou si vynutil prodloužení. Obrovské drama nakonec přineslo rozuzlení po třech minutách nastaveného času, kdy od modré pálil Jakub Ferenc a trefil se přesně. Zubři tak v těžké situaci obstáli a do Karviné pocestují se stavem 1:1 na zápasy.
SF2, čtvrtek 1.3.2012
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
4:3p
(1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Ditrich, Brančík), 21. Ditrich (Brančík), 50. Kolář (Hanák), 63. Ferenc - 31. Mikšan (Samiec, Moravec), 43. Moravec (Samiec, Javín), 45. Studený (Ivan, Luka). Rozhodčí: Held - Linhart, Toman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1970. Buly: 40:37. Střely: 55:36 z toho na branku: 40:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Kotásek, Kočara, Kolařík, Sakrajda, Sedlák - Kundrátek, Blinka, Coufal
Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Ubránek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

První třetinu odehrál tým Zubrů velmi dobře a svého soupeře do většího množství šancí nepouštěl. Modrožlutí byli aktivní a tím si vynutili faul soupeře. Přesilovka neměla přilíš dlouhého trvání, protože domácí rychle skórovali. Stalo se tak po dorážce Františka Pospíšila, které předcházely střely Ditricha a Brančíka. Obránce Zubrů byl nekompromisní a Iláš nedokázal zasáhnout. V 6. minutě bylo rušno pro změnu na druhé straně. Spolupráce Luky s Ivanem ovšem k vyrovnání nevedla, protože druhý jmenovaný trefil pouze rameno brankáře.

Také v dalších minutách první části byli aktivnější domácí. Tvrdou střelou se prezentoval například Sakrajda nebo Ferenc, ale stav se neměnil. Poté se do hry vloudila větší řada nepřesností a tak byl zápas hodně přerušován. V závěru první třetiny dostala početní výhodu díky Faltýnkově faulu také Karviná a Zubři se museli bránit. Část z přesilovky v první třetině ubránili, Olejáři neuspěli ani po ostré palbě Luky, který využil Javínovy přesné přihrávky.

Skvělý start měl Přerov také do druhé třetiny. Nejenže ubránil zbytek oslabení, ale hned po něm podruhé uteřil. Kotouč získal před brankou Marek Ditrich a nedal Ilášovi ani nejmenší šanci zasáhnout. Ve 24. minutě mohlo být vedení Zubrů ještě navýšeno, když Brančík s Kolaříkem předvedli přečíslení, ale Olejáři zastavili obrovskou šanci faulem. Následnou přesilovku se Přerovu využít nepodařilo, přestože soupeře sevřeli do hodně tvrdých kleští. Třetí gól pak nepřinesl ani bravurní průnik Kotáska, který zkoušel zakončovat u tyče, ani Kolařík, jenž byl dokonce sám před Ilášem a nedokázal přehodit jeho lapačku.

Karviná měla do této doby minimum příležitostí, ale ve 31. minutě se dočkala snížení, které ji na chvíli nastartovalo. David Mikšan zkoušel z hranice mezikruží štěstí z otočky a puk zapadl přesně do horního růžku domácí klece. Následně sice spálil na druhé straně další tutovku Kolařík, ale poté na chvíli musel zase pracovat Tihlář. Střelám Štefanky a Luky však odolal a tak Zubři své vedení udrželi. Závěr druhé tercie byl pak znovu ve znamení bojovné hry modrožlutých, kteří dělali karvinským bekům pořádně dusno. Po gólu volala hlavně šance Sakrajdy, který se proháčkoval do blízkosti brankoviště, ale trefil pouze Ilášovu masku.

Začátek třetí třetiny byl naopak hodně sladký pro tým Karviné. Olejáři byli produktivní a dvě velké šance využili. Nejdříve vyrovnal velezkušený David Moravec, který se protáhl přes dva hráče a zamířil ostře pod horní tyčku a poté uspěl se svou tečí Václav Studený. Zubři rázem o jeden gól prohrávali a byli nuceni dohánět manko. Na konci 48. minutě si na Tihláře dělovkou nepřišel Ivan a o chvíli později přišlo to, v co přerovští fanoušci doufali. Přerovu se díky Janu Kolářovi podařilo vyrovnat. Po velké chybě zůstal před kasou zcela osamocený a nemohl nedat.

Závěr třetí třetiny byl obrovským bojem, kdy oba týmy bránily všemi silami své území. Zubři měli dokonalou možnost rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby, jenže přesilovou hru nevyužili. Střely Vlčka ani Paly totiž gólový efekt neměly. Utkání tak dospělo až do nastaveného času, který trval jen necelé tři minuty. Po Ivanově příležitosti hrál Přerov chvíli ve výhodě a Jakub Ferenc rozpoutal na tribunách obrovské nadšení. Jeho dělovka skončila v karvinské brance a modrožlutí mohli začít slavit vítězství 4:3, které jim přineslo kýžené vyrovnání semifinálové série.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Zase jsme bohužel nevyužili spoustu šancí a ve druhé třetině to bylo ještě markantnější. Zdálo se mi, že v první a druhé třetině byla Karviná unavenější než my. Nás hnal skvěle zaplněný zimák a byli jsme v euforii. Kluky jsme ale uzporňovali, že zápas se nehraje na šance, ale na góly. Na začátku třetí třetiny jsme si zápas pokazili. Karviné nesmíte dát šanci. Má hráče, kteří využijí každé zaváhání. Je krásné, že se nám podařilo vyrovnat a v prodloužení se k nám při vítězném gólu přiklonilo štěstíčko. Jsme rádi, že se domů ještě jednou vrátíme.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): Zápas byl velice vyrovnaný a oba týmy předvedly výborný výkon. Mrzí mě to, že rozhodčí pískal celé utkání dobře, ale závěr jednozačně nezvládl. Faul byl na Ivana a předtím ještě další tři hákování. Zápas byl hodně ovlivněný naším nesmyslným vyloučením v závěru, kdy jsme se chystali na vytvoření tlaku. Při gólu v prodloužení chtěl také vylučovat, ale opravdu nechápu za co. Je to škoda, utkání bylo výborné, ale rozhodčí na něj hodil černou kaňku.