Nepříznivý vývoj MEO nepoložil, v Sokolově srovnala v poslední sekundě a má bod

S o k o l o v – Další cenný bod si do tabulky Chance ligy připsali hokejisté Přerova. Utkání v Sokolově se pro ně však nevyvíjelo dobře. Téměř po celý průběh řádné hrací doby dotahovali náskok domácího Baníku, a to ještě mohli děkovat výbornému debutantovi Šimonů v bráně, že neinkasovali vícekrát. Na začátku pětačtyřicáté minuty stál před Hanáky nelehký úkol smazat dvougólové manko. To se jim nakonec skutečně podařilo, vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil Matouš Kratochvil v přesilovce sekundu před vypršením třetí části. Obrat mohli Zubři dokonat v prodloužení, vítěze ale určily až samostatné nájezdy. Sokolovu v nich přisoudil bod navíc ex-přerovský Lubomír Kovařík.
15.kolo, sobota 19.10.2019
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
4:3sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Vrána, 28. Kverka (Vracovský, Michálek), 45. Rulík (Zadražil), rozhodující nájezd Kovařík – 31. Š. Kratochvil (Goiš), 47. Pšurný (Šnajnar, Navrátil), 60. M. Kratochvil (Navrátil, Doležal). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Horažďovský, Kokrment. Vyloučení: 5:6, navíc Přindiš (Sokolov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 745. Střely na branku: 22:22. Zblokované střely: -:-. Vhazování: 40:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Bednář – Přindiš, Kadeřávek, Tomeček, Vodička, Rulík, Michálek – Švec, Zadražil, Osmík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Rohan, Vrána, Křemen – Kuběna, Bečvář, Kovařík
Šimonů – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, Sýkora, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák

Zubři byli favoritem, ale po jejich úvodních střelách měl více ze hry Sokolov. V půlce páté minuty se navíc Baník dostal do vedení. Špatné přihrávky Černého využil Jakub Vrána a prudkou ranou prostřelil brankáře. Aktivita soupeře pak pokračovala dál. Na konci deváté minuty se tlačil před bránu Křemen, kterého na poslední chvíli odzbrojil Moučka a o chvíli později Šimonů lapil dobrou šanci ex-přerovskému Kovaříkovi.

Faul Krisla následně nabídl Sokolovu přesilovku, v níž po Přindišově přihrávce ostře pálil Vracovský. Poté šel do výhody i Přerov, jenže z Hejcmanovy střely srovnat nedokázal. Po prvním dějství tak Zubři byli o gól pozadu a museli zabrat.

To se jim ale nedařilo, Sokolov byl totiž stále nebezpečnější. Šimonů nejprve vychytal šanci Vracovského a následně střelu Zadražila z otočky. Pak ještě odolal při tutovce zcela osamoceného Stříbrného, ale na další akci Baníku už nestačil. Vracovský se ve 28. minutě vymotal od mantinelu a předložil puk na hůl Jaromíra Kverky, který pohotově zvýšil na 2:0.

Přerov však brzy část gólového manka smazal. Goiš vysunul Šimona Kratochvila, který se dostal za obránce a pokazil Bednářovi čisté konto. Zubři poté ožili a nebyli daleko od vyrovnání. Pšurného zadovka nadělala domácím problémy, ale dorážky si Bednář pohlídal. Zakrátko naopak mohli udeřit Baníkovci. Velmi agilní Vracovský si najel před Šimonů, ten však skvělým zákrokem v těžké situaci obstál. Modrožlutí poté pohrdli přesilovkou a na startu třetí tercie se museli bránit v oslabení.

Hru ve čtyřech zvládli hned dvakrát, ale krátce po ní bohužel inkasovali. Kotouč se dostal na modrou k Adamu Rulíkovi, jehož střelu nedokázal Šimonů pokrýt. Zubři ovšem rychle přispěchali s odpovědí. Po Šnajnarově ráně sice Navrátil netrefil bránu, ale odražený kotouč doklepl do sítě Roman Pšurný. Reakce na gól mohla přijít také od Baníku. Vracovský pláchl obráncům, jenže kličku nedotáhl a navíc ještě fauloval brankáře.

Závěr se proměnil v obrovské drama. Zubři přestáli oslabení a pak získali přesilovku, kterou zesílili odvoláním brankáře. V posledních dvou minutách obléhali soupeřovu bránu, což mělo současně se sirénou šťastné vyústění, když poskakující kotouč za Bednáře dorazil Matouš Kratochvil.

Napínavý duel tak pokračoval prodloužením. Po necelé minutě mohl rozhodnout Navrátil, jenže z brejku Bednáře nepřekonal. Když pak Přerov zvládl oslabení a nevyužil krátkou přesilovku, došlo na nájezdy. V nich sice Sýkora přiblížil Zubry k výhře, ale ve čtvrté sérii skóroval i Vrána. V páté sérii pak neuspěl Navrátil, zatímco Lubomír Kovařík ano a rozhodl tak o bodu navíc pro Sokolov.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Naše mužstvo dlouho čekalo na vítězství, když jsme naposledy vyhráli 2. října. Očekávali jsme extrémně těžké utkání s celkem, který okupuje vrchní patra tabulky. Věděli jsme, že soupeř má velmi dobře zvládnutou defenzívu, o čemž svědčí počet inkasovaných gólů, který byl nejmenší v celé lize. Na druhou stranu musím říct, že jsme se na tento zápas připravili stejně jako na každé jiné utkání. Naši hráči odehráli velmi dobrý zápas, ačkoliv jsme zvítězili „pouze" za dva body. Ale jsme za to velmi rádi. Chtěl bych vyzdvihnout to, že jsme si ten druhý bod vzali. Protože dostat gól tři desetiny před koncem, to není jednoduché pro žádný tým. Samozřejmě s naším týmem to otřáslo. Soupeř měl jednu vyloženou šanci v prodloužení, ale našli jsme cestu k vítězství, byť to bylo až na nájezdy. Je to jen důkaz toho, že v každém utkání naše mužstvo odevzdá maximum ze svých sil. A to je to nejcennější.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dnes nás domácí předčili v nadšení, bojovnosti a obětavosti. My s tím měli po celý zápas problémy. Ve třetí třetině jsme byli lepší a dominantnější. Ale bohužel jsme nedali góly a vzhledem k průběhu, že jsme vyrovnávali vteřinu před koncem, tak jsme za bod rádi. Ale domácí si dneska zasloužili vyhrát.