Navrátilův hattrick a dárek ke kulatinám Pavla Hanáka. Zubři si poradili s Ústím

P ř e r o v – Tříbodový dárek dostal k 40. narozeninám sportovní manažer a vedoucí mužstva Zubrů Pavel Hanák. Přerované v posledním domácím utkání před reprezentační přestávkou zdolali Ústí nad Labem 5:2. Krásné vzpomínky si ze středečního večera kromě Hanáka, kterého několikrát vyvolal kotel, odnesl i útočník Jakub Navrátil. Proti Slovanu se blýskl hattrickem – svým prvním mezi muži.
19.kolo, středa 30.10.2019
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
5:2
(3:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Moučka (Hejcman, Weinhold), 8. Navrátil (Weinhold, Doležal), 13. Navrátil (Doležal, Čáp), 31. Čáp (Süss, Weinhold), 33. Navrátil (Doležal, Pšurný) – 19. Havel (Pšenička, Romančík), 39. Kružík (Procházka). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Gančarčík, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1604. Střely na branku: 50:22. Zblokované střely: 8:3. Vhazování: 45:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Klimeš – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Sýkora, Dvořák
Brízgala – Hes, Smetana, Romančík, Brož, Veber, Klikorka, Zukal – Procházka, Vildumetz, Kružík – Tůma, Pšenička, Havel – Maršoun, Dörner, Filip – Harkabus, Kordule, Bláha

Domácí na ústeckého soupeře doslova vlétli, z čehož gólově těžili už v páté minutě. Do pásma pronikl rozjetý Hejcman a na jeho střelu Brízgala ještě betonem zareagovat dokázal. Z druhé vlny však dojížděl Jaroslav Moučka a dorážkou k tyči se nemýlil. O tři minuty později střeleckou smůlu prolomil Jakub Navrátil. Po skvělém sklepnutí Doležala si najel do volného prostoru před Brízgalou a blafákem jej přelstil.

Nejlepší nahrávač Přerova za pět minut zapsal druhý gól. Hanáci uspěli na buly, Doležal znovu prokázal skvělý přehled a Jakub Navrátil, tentokrát z druhé strany, pronikl do díry v obraně a zakončil mezi Brízgalovy betony. Hosté se mohli nadechnout při přesilové hře a nabídnutou příležitost vzali za svou. Pšenička krásnou křižnou přihrávku našel Jana Havla a ten zakončoval do odkryté klece.

Trefu z konce třetiny vzali Ústečtí jako vzpruhu a domácím zatápěli. Velké šance spálili Havel, Dörner a také Tůma. Proto se v polovině třetiny v přerovském útoku ujal puku Zdeněk Čáp, zbytečně se nezdráhal a tvrdým nápřahem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V čase 32:14 ledovou plochu MEO Arény zasypaly čepice a šály. Jakub Navrátil probudil střeleckého ducha a v přesilové hře zkompletoval hattrick. Podobně jako v prvním dějství ale Severočeši znovu udeřili před odchodem do šaten. Daniel Kružík se proti Klimešovi prosadil, když do odkryté klece dorážel svůj předešlý pokus.

Velkou příležitost na hokejce měl zkraje třetího dějství Hejcman, odkrytou klec ale netrefil. Několik šancí se prostřídalo na obou stranách, ani jeden z týmů se nevypořádal s početními výhodami a žádné branky už nenabídla ani hra čtyř proti čtyřem. Zubři si jasnou převahou dokráčeli pro další tři body do tabulky a zůstávají na druhém místě!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Od první minuty jsme šlapali, jak bychom doma mohli šlapat každý zápas. Hráli jsme tak, jak fanoušci fandili. Dneska byli skvělí a rozdíl ve výsledku mohl být i výraznější.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Nepodali jsme dobrý výkon. Přerov byl dnes lepším týmem a zasloužil si vyhrát.