Napínavý zápas 20. kola: Zubři v Kolíně otočili skóre, Kozlové jim však obrat oplatili

K o l í n – Téměř dvě třetiny se čekalo na gól v zápase hokejistů Přerova proti Kolínu. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře sice v poslední dvacetiminutovce museli dohánět jednobrankovou ztrátu, výsledek však zásluhou obránců Hrabala a Zbořila obrátili ve svůj prospěch. Těsný náskok nicméně neudrželi. Domácí Kozlové srovnali a v 59. minutě šli znovu do vedení. Zubrům mohl minimálně bod vystřelit Hrabal, jeho tvrdou ránu při power-play ovšem zastavila tyč.
20.kolo, středa 13.1.2021
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 38. Veselý (Krejčík, Blaha), 58. Šafránek (Jankovský, Husa), 59. Štohanzl (Stehlík, Pýcha) – 45. Hrabal (Hejcman), 53. Zbořil (Macuh, Dobiáš). Rozhodčí: Doležal, Marek – Flegl, Roischel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:39. Zblokované střely: 13:14. Vhazování: 32:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Lukeš – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Pýcha, Váchal, Zdeněk – Král, Šafránek, Jankovský – Veselý, Zumr, Krejčík – Petržilka, Štohanzl, Síla – Stehlík, Martínek, Semirád
Dvořák – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dluhoš, Černý, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, M. Svoboda – Dobiáš, Indrák, Macuh

Přerov mohl v úvodu poslat do vedení Doležal, při brejku dvou na jednoho ale přihrávku Dostálka nezužitkoval. Další Dostálkův průnik zastavil faulem Šafránek, Zubři však v první přesilovce neskórovali. Po náporu prvního kolínského útoku střílel z levé strany Jankovský, Dvořák puk vyrazil mimo. V polovině první třetiny pak hostující brankář vyřešil závar po nahození obránce Mušky. Na druhé straně prověřili Lukeše Hejcman a Černý.

Ve druhé části našel Číp na ose hřiště Štefku, ten ovšem branku netrefil. Stejně si počínal domácí Šafránek, který zakončoval bekhendem. Kolem kolínské klece se obtočil rozjetý Ryšavý, Lukeš se proti němu stihl přemístit. Ve 27. minutě se před brankou ocitl volný Dostálek, gólman Kozlů mu ale kotouč vypíchl. Rána Krejčíka skončila v Dvořákově lapačce, stejnou částí výstroje zasáhl i Lukeš proti Indrákovi. Skóre zápasu se poprvé měnilo krátce před druhou přestávkou. Blahovu střelu dorazil do sítě Jan Veselý.

Zkraje třetího dějství se opakovala situace z první třetiny. Po faulu na Dostálka měli Zubři k dispozici přesilovku. V ní postupoval na Lukeše právě Dostálek, kotouč mu však z hokejky sjel. Ve 45. minutě Přerov srovnal, od modré čáry prostřelil Lukeše Josef Hrabal. Hosté následně skóre otočili. Po střele Mikuláše Zbořila puk narýsoval oblouček a zapadl za Lukešova záda. Kolín nicméně dokázal odpovědět, pas Jankovského z levé strany usměrnil do brány David Šafránek. V 59. minutě navíc předvedli obrat i Kozlové, z mezikruží se prosadil Martin Štohanzl. Zubři mohli domácí náskok ještě smazat, Hrabal ale při hře bez brankáře trefil pouze tyč.

Petr Martínek (SC Kolín): Neodehráli jsme dva dobré zápasy. Poslední dva dny jsem mluvil o tom, že musíme změnit přístup k utkání a nasazení. Že se musíme vrátit do toho, čím jsme se prezentovali od začátku soutěže a před Vánoci. A že toto jsou atributy, které nás mohou zdobit a se kterými můžeme být úspěšní. Proti Přerovu od první minuty všichni hráči nechali na ledě všechno a jak říkám, pán bůh to viděl a pán bůh nám to vrátil. Myslím si, že to byl nádherný zápas se šťastným koncem pro nás. Ale taky si myslím, že jsme si to zasloužili.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První dvě třetiny charakterizovala branka, kterou vstřelili domácí – důraz, hladovost. Dvě třetiny nebyly z naší strany bůhvíjaké. Třetí část jsme odehráli velice slušně a zaslouženě šli do vedení. Bohužel, dvě hrubé chyby nás stály zápas.