Na góly slabé utkání v Litoměřicích rozsekla až šestá série nájezdů, Zubři berou dva body

L i t o m ě ř i c e – Druhou víkendovou štací byly jen kousek od Ústí vzdálené Litoměřice, kde měli Zubři na programu předehrávku 6. kola WSM ligy. Do ní šli nabuzeni sobotní výhrou na nájezdy, jenže úvodní perioda se jim příliš nepodařila. Jednobrankové manko sice Přerov brzy smazal, ale dalších gólů se pak Kalich Arena nedočkala. Kotouč v brance skončil až v šesté sérii nájezdů, kdy rozhodl Lubomír Kovařík.
6.kolo, neděle 18.9.2016
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Paločko (Kalla, Šulc) – 22. Sikora (Popelka, Plášek), rozhodující nájezd Kovařík. Rozhodčí: Wagner – Kájínek, Bosák. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 730. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Rybár – Smetana, Pavlas, Jebavý, Šulc, Bača, Frühauf, Zeleňák – Valášek, Nedvídek, Ondráček – Kalla, Veselý, Paločko – Kopta, Hanták, Beránek – O. Procházka, Pilař, Miškář
Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – M. Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Popelka, Sikora – M. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký – Goiš, Král, Kovařík

První třetina začala lépe pro hostující tým. Hned v úvodu se Sikora dostal do samostatného úniku, který se mu ale nepodařilo proměnit zásluhou Smetany. Hra plynula více před brankou domácích a hosté si vynutili první přesilovku. Na trestnou lavici usedl Valášek za podražení. Přerovským se přesilovka moc nedařila, jedinou větší šanci si vypracovali v jejím závěru, když Matouš Kratochvíl trefil břevno.

V osmé minutě byli z obou týmů vyloučeni hráči a pokračovalo se v čtyřech, vylučování ale nebyl zdaleka konec, vzápětí byl totiž vyloučen druhý hráč z týmu Přerova a Kališníci šli do přesilovky čtyři na tři, kterou využili. Matúš Paločko se za asistence Kally a Šulce prosadil do levého horního rohu přerovské branky. Chvilku po brance domácího týmu měli Kališníci k dispozici další přesilovou hru, kterou ale nevyužili. O pár minut později si přesilovku zahráli také hosté, ale ani oni ji nedokázali využít a první třetina tak skončila lépe pro domácí 1:0.

Do druhé periody vstoupili opět aktivněji hosté a jejich snaha se vyplatila. Ve 22. minutě vstřelil vyrovnávací branku Marek Sikora za asistence Popelky, a tak bylo vyrovnáno na 1:1. Boj mohl začít od začátku. Hosté měli více ze hry a svou převahou si vynutili faul. Valášek dostal trest za faul kolenem a Přerovští hráli další přesilovku. I přes dvouminutové obléhání litoměřické brány se hosté nedokázali prosadit a početní výhoda zůstala nevyužita.

Do velké šance se ve 30. minutě dostal Beránek, jeho střela propadla přerovskému gólmanovi mezi betony a kotouč se pomaličku kutálel k brankové čáře. Horčička puk ale stihl v čas zastavit. Ve 33. minutě byl vyloučen další litoměřický hráč, tentokrát Kopta za vyhození kotouče. Kališníci ale dokázali několikrát vyhodit kotouč a stav po druhé třetině byl tak nerozhodný.

Hosté se na začátku třetí periody chopili kotouče a hra se odehrávala převážně před litoměřickým Rybárem, Ve 47. minutě přišlo další litoměřické vyloučení, když byl za katr poslán Kalla. Kališníci ale dobře bránili, několikrát se osvobodili vyhozením kotouče a skóre hry zůstalo beze změny. V 54. minutě dostali šanci v podobě přesilové hry také domácí, ti hru pět na čtyři také nevyužili. O několik minut později přišla rychle za sebou dvě vyloučení, na litoměřickou trestnou lavici usedl Beránek za vysokou hůl a o čtyřicet vteřin později také Marek Sikora za hákování. Ve hře čtyři na čtyři se skóre nezměnilo a utkání tak šlo do prodloužení.

Pětiminutový přídavek tři na tři začal nemile pro domácí, protože byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. I přes velkou snahu se hosté nedokázali prosadit a ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Bod navíc vzešel až z nájezdů, které dospěly až do šesté série, ve které proměnil Lubomír Kovařík.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): První třetina byla pro nás rozhodně velmi dobrá. Bohužel jsme neproměnili spoustu příležitostí. Mohli jsme si vytvořit rozhodující náskok, ale nějak nám to nevycházelo. Určitě jsme nechtěli, aby se ta hra natolik zhoršila ve druhé třetině. V té poslední části to bylo celkem vyrovnané, jen jsme nevyužili přesilovky čtyři na tři a to bylo asi klíčové pro získání tří bodů. Při nájezdech jsme ještě věřili v ten druhý bod ale to bylo už jen o štěstí.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Jen první třetinu jsme za domácími zaostávali s bojovností. Od druhé třetiny jsme naopak byli lepším týmem a myslím si, že naše výhra je dnes zasloužená. Při nájezdech nám výborně zachytal brankář Horčička. Nebýt dobře chytajícího brankáře domácích, tak bychom asi měli body všechny tři.