Na Lapači v závěru drama, Zubři ale vítězství nepustili

Na Lapači v závěru drama, Zubři ale vítězství  nepustili
V s e t í n - Předposlední přípravné utkání Zubrů dnes absolvovali Zubři u Valachů ve Vsetíně. Diváci byli svědky celkem vyrovnaného utkání, oba týmy si dokázaly vytvořit řadu vyložených šancí a v prvních dvou třetinách zápasu se přetahovaly o vedení. Zubrům se tradičně nejvíce dařilo ve druhé třetině, v níž dali o gól více než domácí. Poté co se jim podařilo ve 3. třetině zvýšit na rozdíl dvou gólů, se soustředili spíše na obranu a dlouho se jim dařilo výsledek držet. 72 sekund před koncem však Valaši snížili a v závěru při power play málem vyrovnali. Vše zachránil brankář Okáč, který na vítězství měl podstatný podíl. Svým výkonem spoluhráčům dokázal, že i při případné Vojtkově neúčasti v některém zápase si starosti o svou branku vůbec nemusejí dělat.
přát., pátek 14.9.2012
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
4:5
(2:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Tichý (Dubec, Vodák), 13. Zúbek (Vaněk, Vítek), 27. Mikšovský (Podešva), 59. Zúbek (Tichý) - 5. Sedlák (Goiš, Málek), 13. Ditrich (Sakrajda), 31. Sakrajda, 37. Vaněk (Sedlák), 47. Brada (Pala, Sedlák) . Rozhodčí: . Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 37:35. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5,4:5.
Plšek – Vodák, Vrba, Mečiar, Tichý, Tesařík, Žabčík – Zúbek, Holík, Vítek, Kajaba, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Vaněk, Dubec
Okáč – Pala, Faltýnek; Vlček, Ferenc; Osina, Drábek; V. Sklenář – Goiš, Sedlák, Málek – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Sprušil, Kundrátek, Kolář - Brada, Vaněk

Oproti zápasu s Havířovem chyběla tentokrát Zubrům čtvrtá pětka ve složení Hanák-Matušenko-Loupal, proti Havířovu hrál v obraně i Kudělka, ale tentokrát už jeho jméno by jste v zápise znovu nenašli. Brankář Vojtek se na utkání díval jen ze střídačky a místo mezi tyčemi přenechal svému kolegovi - gólmanovi Okáčovi.

Domácí hned krátce po úvodním buly poslal hlavní rozhodčí do čtyř a Zubři tak získali nad nimi na několik minut tlak. Třebaže přesilovku nevyužili, asi minutu poté se jim podařilo skórovat. Po Málkově přihrávce výpálil z první těsně před Plškem Sedlák a otevřel skóre na 0:1. Také Valaši odpověděli naprosto stejným způsobem. Minutu poté si šel na trestnou lavici "odpočinout" Drábek. Ani Vsetín při přesilovce neskóroval a vyrovnal až Tichý minutu poté přesně umístěnou střelou k levé tyči - 1:1. Šance na obou stranách se pak střídaly, jednu přerovskou měl například Brančík. Ve 13.minutě se podařilo Vestínu zápas dokonce otočit, když ze sólového nájezdu prostřelil Okáče Zúbek- 2:1. Přerovu však stačilo pouhých 50 sekund a bylo znovu vyrovnáno. Sakrajdovu střelu ještě sice Plšek vyrazil před sebe, ale Ditrich si už s ním pohrál a puk zasouval za něj prakticky do prázdné branky - 2:2. V závěru úvodní části hry se ještě museli Zubři bránit dvakrát v oslabení, při tom druhém ještě musela Okáčovi pomoci levá tyč.

Také krátce po zahájení druhé periody se museli Zubři bránit ve čtyřech. Krátce po návratu do plného počtu však zapomněli mezi kruhy na Dubce, ale brankář Okáč vytáhl perfektní zákrok a domácí přišli zkrátka. V dalších minutách se podařilo Zubrům svého soupeře zatlačit do jeho obranného pásma. Nevyužili však nic, a tak přišlo pravidlo - "nedáš-dostaneš". Podešvově střele ještě Okáč v cestě do branky zabránil, ale k puku, který ležel těsně před ním, se v závaru před brankou dostal nejdříve Zúbek. Ten jej protlačil pod Okáčem do branky - 3:2. Ve 31. minutě mohli dokonce Valaši své vedení ještě zvýšit, neboť po jednom z Okáčových zákroků zůstal kotouč beze kontroly ležet těsně před ním. Naštěstí byli přerovští beci rychlejší a tak už z protiútoku se dostal až téměř na brankovou čáru Sakrajda. Dokázal si dále najet až k levé tyči a pod brankářem Plškem puk zamést do sítě - 3:3. Ve 35.minutě vyděsil Plška střelou z první těsně před ním Brančík a hned z protiútoku Okáče samostatným nájezdem Mečiar. Opožděné obraně Zubrů nezbylo než jej zastavit za cenu faulu a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Brankář Okáč byl ale vynikající. Za minutu a půl naopak našel Sedlák zpoza branky těsně u pravé tyče najíždějícího Vaňka a jeho střela si cestu úzkou škvírou mezi ní a Plškovým betonem našla - 3:4. V závěru třetiny ještě mohli Zubři své vedení pojistit, protože měli možnost hrát 76 sekund přesilovku 5 na 3. Ta však vyšla vniveč.

Ale co se jim nepovedlo v závěru druhé třetiny, zvládli v úvodu třetí. Po přestřelování obou branek poslal ve 47. min puk Sedlák od mantinelu volnému Bradovi a ten po ledě mezi Plškovými betony zvýšil na 3:5. Poté se Zubři soustředili spíše na obranu a domácí branku příliš neatakovali. Asi největší šanci měli 4 minuty před koncem, když vzniklo přečíslení 2 na 1, ale nedokázali ho vůbec zakončit. Okáč měl více práce a musel čelit i nebezpečnějším šancím. Například ve 49. minutě těsně před ním střílel z otočky Dubec, v 54. minutě špičkovým zákrokem zlikvidoval sólový nájezd Zúbka. Krátce poté pak dostali domácí také příležitost vyzkoušet si dvojnásobnou přesilovku, ale zbytečným faulem se o ni sami brzy připravili. Když už se zdálo, že už je rozhodnuto, Zúbek z okraje kruhů tvrdou střelou propálil Okáčovy betony a snížil na rozdíl gólu - 4:5. Asi 40 sekund před koncem se Vsetím odhodlal k power play. Domácím se při ní dařilo vyhrávat buly a puk držet na hokejkách. Jen pět sekund před koncem měl gól na hokejce Dubec, ale Okáč vytáhl rychlý zákrok, za něž by se nemusel stydět ani žádný reprezentační gólman. Utkání tak skončilo těsným vítězstvím Přerova 4:5.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Libor Forch (VHK Vsetín): Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. Byly momenty, kdy jsme měli podstatně více ze hry, z toho bohužel jsme udělali tak velké chyby, že soupeř, který má mnoho zkušených hráčů, zápas otočil a prohráli jsme. V Přerově bychom už chtěli hrát, tak jak by to mělo vypadat v prvním zahajovacím zápase v Porubě.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme sehráli zápas proti dobře bruslícímu a mladému celku. V první třetině jsme byli trochu pod tlakem, v té druhé už jsme našli nějaký recept na Vsetín. Přežili jsme šance, co měl Vsetín a poté jsme srovnali hru, prosadili se a nakonec zvítězili.