Na Benátky nenašli Zubři recept ani v odvetě, z ledu soupeře vezou porážku o tři branky

B e n á t k y  n / J – Získat cenné body a vzdálit se pronásledovatelům v tabulce. Tak zněl cíl Zubrů, kteří se tentokrát představili na benáteckém ledě. Svému soupeři měli po velmi smolné domácí prohře také co vracet, jenže úspěch se nekonal. Přerov se dlouho nedokázal prosadit, zatímco Benátky ano. Naděje ještě ožila v závěru, kdy přesně zamířil Popelka, avšak soupeř pak zpečetil čtvrtý gólem svoje vítězství. Benátky se tak na Přerov, kterému chyběl útočník Milan Procházka, v tabulce bodově dotáhly.
22.kolo, středa 9.11.2016
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Víšek (Mikyska), 29. Chlapík, 48. Dlouhý (Hrníčko), 58. Dlouhý (Hrníčko, Plodek) – 54. Popelka (Šnajnar, Kovařík). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 221. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Hosnedl – Kočí, Mikliš, Zeleňák, Husa, Havlín, Pyrochta, Kolmann, Holub – Dlouhý, Plodek, Hrníčko – Víšek, Mikyska, Chlapík – Bittner, Volf, Svoboda – Havel, Hrabík, Ďurač
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Zbořil, Běhal – Sikora, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Král, Ižacký

O první vážnější útok se postarali Středočeši, a to konkrétně Svoboda s Volfem. Druhý jmenovaný ale nedokázal zakončit přesně. Také na druhé straně kluziště si však Přerovští našli pozici v útočném pásmu a na více než minutu tam benátecké hráče zdrželi. Hosnedl byl však vždy na svém místě. V polovině třetiny se dostal k puku Jan Víšek, jenž schoval svou střelu za obráncovy brusle a vymetl levý růžek Horčičkovy branky.

Hosté mohli vyrovnat ve 14. minutě, kdy vložil do střely svou hokejku Kovařík, ale puk tečoval těsně mimo branku Benátek. Na svého spoluhráče navázali i další v dresu Přerovských, ale Hosnedl byl připraven. Minutu před koncem první sirény se hosté dostali do přečíslení, avšak Sýkora nepřehodil beton středočeského gólmana. Ihned poté mohl druhý gól do sítě Přerovských přidat Václav Kočí, ale branku netrefil.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se do útoku dostali opět Benátečtí. Po ose Mikyska-Mikliš doputoval puk až k Chlapíkovi, ale Horčičkovy betony sklaply rychle. I v následujících minutách měli více šancí hráči v modrých dresech, ale brankář ve službách Přerova nenechal projít puk za svá záda. Benátečtí v tlaku nepolevili a vyplatilo se to. Hosté nepřesně rozehráli a puk se tak dostal na hůl Adama Chlapíka, jenž svou střelu umístil přesně k levé tyči.

O minutu později přišly dvě skvělé akce, na jejichž konci byli Ďurač a Hrníčko. Ani v jednom případě však puk Horčičku neohrozil. Benátečtí nepouštěli hosty do žádných velkých akcí, pokud se již Přerov ke střele dostal, chyběla přesnost, nebo zakročil Hosnedl. První případ platil i na konci druhé třetiny, kdy se do samostatného úniku dostal Dostálek, ale puk při pokusu o kličku nezkrotil.

Při startu třetí třetiny měli Přerovští výhodu přesilové hry, v níž pálil ze středu kruhů Sikora, ale jeho tvrdá střela zasáhla Hosnedla do masky, hra byla přerušena. I přes častější přerušování hry si však Benátečtí našli cestu k dalšímu gólu. Ve 48. minutě bylo v předbrankovém prostoru Přerovských velmi rušno. Tohoto závaru dokázal využít Adam Dlouhý, který dostal puk za hostujícího brankáře, který byl touto akcí trochu zaskočen.

Z následné akce mohl snížit Sikora, ale kapitán Plodek obětavě padl do střely, a následně odjel v předklonu na střídačku. Také další akce Přerovských brankou neskončila. Dostálek se pokusil o rychlou kličku těsně před benáteckým brankářem, ale ten měl svůj beton včas na místě. Běžela 54. minuta a Přerovští se dostali do hry. Na 3:1 snižoval Michal Popelka, jenž se nikým nebráněn ocitl u pravé tyčky a zamířil přesně do mezery mezi bližší tyčkou a rukou benáteckého brankáře.

Hosnedl již další gól, i přes urputnou snahu hostujícího Přerova, nepustil a připsal si tak lví podíl na dnešním vítězství Středočechů, kteří své vítězství pečetili v 58. minutě, kdy Hrníčko přihrál Adamu Dlouhému. Ač se Horčička snažil přesunout tak rychle, jak jen mohl, nestačil již gólu zabránit.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Byli jsme lepším týmem a kvituji, že jsme hráli výborně dozadu. S Ústím jsme k tomu měli trošku výtky, ale poučili jsme se a hráli jsme daleko lépe.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme předvedli výkon, při kterém bychom jen stěží mohli myslet na body. Soupeř zvítězil zcela zaslouženě, my jsme za ním po všech stránkách zaostávali. Nějaké šance jsme si sice vytvořili, ale až na jednu jsme všechny promrhali. I když máme některé klíčové hráče zraněné, tak se musíme vrátit zpět ke hře, která přináší ovoce.