Motor opět v sérii vede, tým Zubrů na druhý bod ve vyprodané MEO Aréně nedosáhl

P ř e r o v – Po dvou dnech znovu do boje a tentokrát doma. Třetí klání čtvrtfinále odstartovali Zubři výborně, když Kovařík pořádně rozbouřil ochozy při trestném střílení, ale Motor pak využil přesilovku a srovnal. Po změně stran se navíc ujal vedení, které držel, to Přerovu se naopak nevedlo a promarnil i dobrou přesilovku pět na tři. Ani ve třetí třetině domácí nedokázali udeřit a Budějovice tak zvítězili těsně 2:1. Stejným poměrem vedou i v sérii, která čtvrtým zápasem pokračuje v sobotu.
ČF3, pátek 4.3.2016
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Kovařík (z trestného střílení) – 15. Nouza (Rob, Pajič), 21. Kuchejda (Straka, Suchánek). Rozhodčí: Krob, Trombík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Klimeš – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Běhal, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Sikora, Pšurný, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Král, Blinka
Bláha – Kříž, Zíb, Suchánek, Kolmann, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Květoň – Kuchejda, Straka, Nouza – Babka, Mikyska, Točík – Švihálek, Rob, Marek

Třaskavé třetí čtvrtfinále mezi Zubry a Motorem mělo doslova ohnivý nástup, hrálo se totiž za výborné atmosféry. Celkem přísně byl vyloučen Hořava, hosté se však o přesilovku připravili. V páté minutě využil chyby Lubomír Kovařík, který byl v samostatném úniku faulován a nařízeno bylo trestné střílení. Kovařík nezaváhal a Bláhu prostřelil. V šesté minutě se do větší šance propracovaly i Budějovice. Mikyska ale v chaosu neskóroval.

Na řadu přišla další přesilovka Motoru, jenž měl šancí dost, za Klimeše se však puk nedostal. Výhodu pak sehráli i domácí, kde Dostálek zakončoval pohlednou kombinaci do Bláhovy lapačky. Důkazem opravdu tvrdého souboje bylo ve 14. minutě už šesté vyloučení. Tomáš Nouza napoprvé úspěšný nebyl, jeho druhá střela však přivedla Jihočechy k vyrovnání. Hosté měli na konci ještě jednou o muže víc, během dvou minut se ale pořádně neusadili v pásmu.

Do druhé části hry vkročili lépe hosté. Vyhrané buly a trocha štěstí přispělo Davidu Kuchejdovi ke gólu. Přerovským se pak naskytla možnost srovnání, to ale nepřišlo. Budějovičtí se poté provinili hrou v šesti a po necelé minutě šli dokonce do tří hráčů. Zubři byli sice na puku, z jejich holí však byla cítit nervozita a neklid, a tak ani dvojnásobná převaha gól nepřinesla.

Ve 34. minutě výborně zapracovala první útočná formace domácích, kdy musel požár hasit až Bláha. Hned z protiútoku se nápodobně předvedla lajna okolo Švihálka. Domácí Král se ocitl sám u Bláhy, jeho pokus byl ale lapen. V závěru putoval na trestnou Kolmann - bez výsledku. Prostřední dějství oproti úvodu nabídlo mnohem více plynulosti, se zákroky obou brankářů to bylo nastejno.

Poslední třetinu načali Hanáci v oslabení, které však nejen díky skvělému Klimešovi přečkali. Goiš s Popelkou měli na holi vyrovnání, ale vybojovali pouze faul. MEO Aréna poté volala po brance. Bláha se nadvakrát vyznamenal záchranou svatyně a několik tutovek Přerova tak zůstalo nevyužito. Přesilovou hru si poté vyzkoušeli i hosté, ti se však k ničemu nedopracovali. Králův průnik úspěchem nekončil jen těsně a devět minut před koncem padlo vyloučení na straně hostů. Zubří hra ale byla neefektivní.

Budějovičtí působili zodpovědně hlavně v obraně a přerovské hokejisty do ničeho vážnějšího nepouštěli. Ke konci na Hané vzrostlo napětí. Přerov se tlačil do útoku a brankář Klimeš zamířil na střídačku. Početní výhoda se dnes domácím však příliš nedařila a ani Dostálkova příležitost kýženým srovnáním nekončila. České Budějovice tedy své vedení nepustily a pohlídaly si nejtěsnější možný náskok. Urvaly tak druhé vítězství v sérii.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme samozřejmě uhrát druhý bodíček. Měli jsme dostatek gólových šancí, chyběla nám troška klidu v zakončení a to štěstíčko, které jsme měli v tom minulém zápase. Oba gólmani, jak náš Klimeš, tak jejich Bláha byli oba výteční. V play off rozhodují maličkosti. Dnes jsme po jednom buly, po nedůslednosti a taktické chybě obdrželi gól na 1:2. Pak dvojnásobná přesilovka. Jak se říká, že pokud neproměníš přesilovku pět na tři, tak si nezasloužíš vyhrát. Hráčům ani nemáme co vytknout. Bojovnost a nasazení tam bylo. Soupeř má svou kvalitu, kterou ctíme. Je to ale jeden zápas, zítra se budeme snažit sérii srovnat. Věříme, že nás poženou fanoušci, tak jako dnes, za tím kýženým druhým bodem.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Byl to typický zápas play-off. Dokázali jsme vyhrát na dva góly, což je pro nás cenné, protože takových utkání jsme moc neodehráli. Ve druhé třetině jsme byli sice více vylučovaní, ale jinak jsme emoce dokázali udržet. Bylo na naší straně i to štěstí, které k takovým zápasům patří.