Modrožlutá síla úřaduje dál! Zubři pálili při přesilovkách a potřetí vyzráli na Sokolov

P ř e r o v – Hokejisté Přerova natáhli šňůru vítězství na sedm zápasů, ve 46. kole Chance ligy díky třem gólům ve třetí třetině přemohli Sokolov 3:0. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala rozhodli v přesilovkách. První proměnil Šoustal, ve druhé zvýšil zubří náskok Süss. Nejproduktivnější hráč Hanáků skóre také uzavřel, když při hostující hře v šesti zakončil do prázdné brány. MEO si s Baníkem poradilo i potřetí v letošní sezoně, ze vzájemných utkání získalo všech devět bodů.
46.kolo, středa 16.2.2022
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
3:0
(0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 45. Šoustal (Černý, Goiš), 53. Süss, 60. Süss (Šoustal). Rozhodčí: Jaroš, Wagner – Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 802. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 4:16. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 3:0.
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Doležal – Král, Dvořák, M. Svoboda
Beran – Novák, Klejna, Kadeřávek, Pohl, Rulík, Vodička, Seemann – Tomi, Kverka, Jurčík – Prošek, Rohan, Vracovský – Konečný, Vrhel, Jandus – Sloboda, Hašek, Bílek

MEO mohl hned v první akci do rychlého vedení přivést Süss. Za Berana puk zasunul, ten ale proletěl brankovištěm dál do rohu kluziště. V páté minutě skvěle načasoval přihrávku Doležal, ani Herman však skóre neotevřel. Obraz hry spočíval spíše v ojedinělých průnicích a střelách než v postupném budování útočné převahy. V sedmnácté minutě se ale Přerov přece jen propracoval k solidnímu tlaku. Šoustalova teč však skončila mimo.

Tempo začátku druhé třetiny poznamenala rozkouskovaná hra, její obraz se ale po čase vrátil do kolejí vyjetých první periodou. Konečný vypracoval zpoza branky dobrou příležitost pro Janduse, Doležal zase přichystal dorážku pro Hermana v oslabení. Beran s Klimešem ovšem nadále drželi nuly v zádech. Opticky měli tentokrát navrch Sokolovští. Ti začali lépe vystihovat domácí rozehrávku, která se ve druhé třetině stala bezzubou.

Zubři sice ve druhé třetině příliš nenavazovali na předešlé herní výkony, nakonec to ale byli oni, kdo slavil ve 44. minutě první branku. V první přesilovce Hrdinka udržel útočné pásmo a brzy mohl odkrytou branku trefit Černý. Střílel sice pouze do soupeře, v mezikruží však pohotově dorážel Tomáš Šoustal. Přerov šel po úvodní brance v zápase zpátky do sedla a hrozil po sokolovských chybách. Jedna taková, rozhodující, přišla z hole Pohla. Jeho chybnou rozehrávku potrestal střelou do šibenice Jan Süss. Ten v poslední minutě zapsal ještě trefu do odkryté branky a zpečetil sedmou přerovskou výhru v řadě! Ta je o to sladší díky stoprocentnosti brankáře Klimeše a přesilových her!

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velice těžký zápas. Sokolov je jedním z týmů, které jsou v tabulce nahoře. Hrají systematický, nabruslený a fyzický hokej. Pomohli jsme si přesilovkami, úspěšnost byla dobrá. Zápas to zlomilo, předtím jsme ještě ubránili přesilovku soupeře. Podali jsme vynikající týmový výkon, základem byl samozřejmě Klíma v bráně. Jsme rádi, že jsme toto domácí utkání zvládli. Nesmíme ale zpychnout! Zápasové tempo je pořád stejné, teď budeme dvakrát hrát venku. Zase nás čekají těžcí soupeři.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Jak to říct slušně... v dnešní době bohužel převládá to, že pokud budete hrát buzerantskej hokej, bránit, bořit a netvořit, tak budete získávat body. Já tohle svoje kluky učit nebudu, budu se je snažit posouvat v hokeji, herních situacích tak, aby je vyřešili herně a budu chtít hrát. Nebudu nikde čekat a odhazovat kotouče. Bohužel nás to ve většině případů bude stát body, ale já tohle dělat neumím a ani to dělat nebudu.