MISTŘI! Přerov v infarktovém pátém finále zdolal Vsetín, čeká jej kvalifikace o postup!

P ř e r o v – Sezóna ještě nekončí! Hokejoví Zubři vyhráli rozhodující a doslova infarktové páté finále nad Vsetínem. Ve druhé třetině měli už Valaši dvoubrankový náskok, ale Přerov fantasticky zabojoval a obrátil skóre. Domácí hnáni natřískanými ochozy a famózní atmosférou, našli v závěru odpověď i na vsetínské vyrovnání. Gól na 4:3 z přesilovky byl vítězný a siréna odstartovala mistrovské oslavy. Zubři to zvládli a čeká je kvalifikace o první ligu!
F5, pondělí 30.3.2015
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Dostálek (Goiš, Pala), 33. Popelka (Sakrajda), 37. Kolář, 57. Goiš (Sedlák) – 18. Ambruz (Slováček), 26. Ambruz (Plšek), 52. Zúbek (Vaněk). Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Sakrajda, Kolář, Popelka – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Plšek – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenyuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška

Poslední a nejdůležitější zápas celého play off začali o trochu lépe domácí hráči. Již v první minutě si vypracovali několik dobrých střeleckých pozic. Vsetín se do hry dostal během své přesilovky. Uzamkl Přerov v jeho obranném pásmu a mohl i skórovat. Ondráček se ocitl sám před poloprázdnou Vojtkovou klecí, neposedný černý nesmysl ovšem promáchl.

V dalších minutách to byl opět tým z Hané, kdo diktoval tempo hry. Vsetín se bránil s vypětím všech sil. Několikrát se vyznamenal hostující brankář Plšek, který dnes musel nastoupit jako jednička místo zraněného Hromady. Zuby si na něm vylámal Sedlák s Goišem a po obrovské hrubce v rozehrávce VHK i Šťastný.

V 18. minutě krásným pasem našel Janota rozjetého Popelku, ten se nerozpakoval a tvrdě vypálil a Plšek jeho pokus ramenem vyrazil. Hra se poté otočila a z čistajasna se před Vojtkem zjevil Martin Ambruz, který šikovně prostřelil přerovského brankáře a otevřel skóre utkání.

Hned na úvod druhé třetiny se za Vojtkem rozezněla tyč po střele Vítka. Zubři se snažili i nadále bušit do svého žlutozeleného soka, ale vyrovnávající branka nepřicházela. Ve velmi dobré šanci se ocitl Sedlák. Proti jeho střele zakročil hbitý Plškův beton.

Ve 26. minutě znovu svítilo červené světlo a opět zásluhou hostů. Přerovské obraně pláchl Martin Ambruz a zkušeně přehodil Vojtka.Inkasovaná branka však paradoxně domácí hráče ještě více nakopla a najednou se na ledě začaly dít velké věci. Ani ne za dvě minuty využil přesilovou hru Přerova dorážející Vlastimil Dostálek.

Vsetín se pokusil přerovský tlak zmírnit oddechovým časem, ale domácí lavinu to nezastavilo. Nejprve ve 33. minutě vyrovnal Michal Popelka po skvostné kombinaci se Sakrajdou. Obrat dokonal Jan Kolář. Velký přerovský bojovník vybruslil z rohu a výstavní ranou vymetl růžek nad lapačkou Plška.

V závěrečné části základní hrací doby se domácí především soustředili na obranu. Bylo na vsetínských, jak se popasují s jednogólovým mankem. Vaněk svou šanci nevyužil, jeho ránu zastavila horní tyč přerovské svatyně. Hosté se však za svou aktivitu přece jen dočkali. Po velkém závaru před Vojtkem se kotouč odrazil na hůl Františka Zúbka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Najednou se začalo od nuly. Teď nešlo o to, kdo je lepší, ale o to, kdo má větší vůli zvítězit. Nakonec se misky vah přiklonily na stranu Přerova. V posledních vteřinách jeho čtyřminutové přesilovky dokázal za brankovou čáru dotlačit puk Jiří Goiš a MEO Aréna mohla explodovat radostí.

Vsetín to ještě zkusil při hře bez brankáře. Domácí si však vedení již nenechali vzít a mohou tak slavit postup do baráže o 1. ligu, kde se utkají s týmy Sokolova a Tábora.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Soupeř hrál vynikající hokej a celá série byla nesmírně těžká. My jsme dnes kvůli zdravotním komplikacím, které nás v play-off provázely, trochu přeskládali útoky. V první třetině jsme měli hodně gólových šancí, ale neproměnili jsme je. Naopak Vsetín jednu svou využil a z přečíslení šel vedení. Druhá třetina byla dobrá, i když nám soupeř odskočil na 0:2. Pak se však ukázalo, že náš tým má charakter a srdíčko. Nezabalili jsme to, bojovali jsme dál. Vyplatilo se nám více se tlačit do brány. Soupeře jsme dostali ještě pod větší tlak a z něj jsme otočili skóre. Chtěli jsme pak Vsetín udržet daleko od brány, ale dostali jsme na 3:3. Nakonec rozhodla jedna z přesilovek, které se nám v předchozích zápasech vůbec nedařily. Řekl bych, že jsme prokázali o trochu více bojovnosti. Vítězství v soutěži je krásné, stejně jako podpora našich fanoušků. Všem moc děkujeme.