MEO dělila od výhry v prvním čtvrtfinále minuta a půl, v prodloužení uspěla Poruba

P ř e r o v – Blízko vítězství byli na začátku čtvrtfinále play-off Chance ligy hokejisté Přerova. V úvodním domácím zápase s Porubou ještě v polovině 59. minuty drželi příznivý stav 2:1. Navíc měli výhodu jednoho muže v poli, protože po faulu Stloukala hráli pětiminutovou přesilovku. Právě během ní však inkasovali vyrovnávací gól a moravsko-slezská bitva pokračovala prodloužením. To skončilo po dvanácti minutách, Porubě zařídil první bod v sérii Jáchym.
ČF1, pátek 19.3.2021
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
2:3p
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Hejcman (J. Svoboda, Zbořil) 36. Süss (Zbořil) – 25. Stloukal (Jáchym, Korkiakoski), 59. Žovinec (Hotěk, Teper), 73. Jáchym (Urbanec, Voráček). Rozhodčí: Bejček, Dědek – Beneš, Novák. Vyloučení: 5:6, navíc Stloukal (Poruba) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 41:35. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Petrásek – Dluhoš, Forman, Zbořil, Mlčák, Krisl, Kubeš, Suhrada – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Štefka, Indrák, Goiš
Muštukovs – Žovinec, Teper, Kozák Szathmáry, Urbanec, Voráček – Pořízek, Hudeček, Sikora – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Endál, Toman, Špaček – Kanko, Raška, Hotěk

Úvodní třetina čtvrtfinálové série začala brzkými šancemi Čípa a Dvořáka, Muštukovs ale z pokusů blízko postavených forvardů nekapituloval. Hrál se poměrně tvrdý hokej, když se pěknými hity prezentoval domácí Číp a hostující Urbanec, o to méně zajímavých šancí však přišlo po útočné stránce hry. V 16. minutě přišla první přesilovka Zubrů a byla brzy využita. Darek Hejcman nabral rychlost středem pásma a střelou zpoza obránce otevřel skóre.

Domácí na soupeře zkraje druhé části vlétli a Jakub Svoboda mohl navýšit vedení. Jeho střelu do prázdné brány ale zakleknutím zblokoval Kozák. Poruba se pak ve 25. minutě dostala k protiútoku a srovnala. Jáchymova střela sotva došla k Petráskovi, před ním se ale činil Petr Stloukal a zblízka zpřístupnil gólový účet Poruby. Muštukovs se zaskvěl při úniku Čípa, především pak ale přesunem proti střele Dostálka, kterou vykopl koncem betonu. Pak se však domácím naskytla třetí přesilovka, díky níž získali zpátky vedení. Jan Süss byl ve skrumáži dotěrný natolik, že puk protlačil zblízka přes výstroj gólmana až do branky.

Přerovští ve třetí třetině stále třímali jednobrankový náskok a Porubu podobně jako v prvním střetu sezony k ničemu příliš nepouštěli. S ubývajícím časem však začala hostující aktivita mírně narůstat, zatímco Zubři chybovali. Ku prospěchu jim mělo hrát pětiminutové vyloučení Stloukala nedlouho před koncem třetiny, Hanáci místo dalších tref inkasovali. Kanko vybojoval puk v útoku a ve vlastním oslabení srovnal střelou od modré Dušan Žovinec.

Vyrovnávací branka na Přerovany dolehla jako těžká deka a v prodloužení už lepším celkem nebyli. V 73. minutě využil rychlého protiútoku přesnou střelou zápěstím Tomáš Jáchym a obstaral pro Porubu první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Bylo to pro nás smolné. Zápas jsme odehráli velice dobře, plnili jsme si, co jsme měli. Ve druhé třetině jsme mohli dát více gólů. Paradoxně nám v závěru ublížilo soupeřovo vyloučení na pět minut. Udělali jsme drobnou chybu, za kterou jsme byli potrestaní. Bohužel se to s námi táhlo i v prodloužení. Nechci hodnotit jiné věci, ale také tam to bylo lehce ovlivněné. Jdeme dál. Je to jedno utkání. I kdybychom ho vyhráli, série by neskončila. Musíme dát hlavy nahoru a soustředit se na sobotní zápas.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to vyrovnaný zápas. Mohl pro nás skončit daleko hůř, ve druhé třetině jsme nehráli vůbec dobře. Měli jsme velké mezery a soupeř nás přehrával. Ve třetí části jsme stáhli hru na tři pětky a postupně začali přebírat iniciativu. Když jsme dostali pětiminutový trest, začala mě s Karlem Suchánkem trochu lechtat záda. Říkal jsem si, že bude těžké srovnat. Ale věděli jsme, že máme velmi dobrého brankáře a potřebujeme clonu před soupeřovým gólmanem. Clonit na masce a posílat cílené střely mimo clonícího hráče. Jsem rád, že si kluci tyto rady vzali k srdci a tvoří mezi sebou spoustu kreativních řešení. Prodloužení bylo dílem naší psychické výhody. S každým mužstvem zamává, když dostane chvíli před koncem gól ve vlastní přesilovce. Měli jsme sérii šancí po vhazování. Za výhru jsme rádi, ale jeden triumf nic neznamená. Sobotní zápas čekám ještě těžší. Musíme se na něj dobře připravit – psychicky a hlavně v nastavení systému. Některé díry a okénka by se nám příště nemusely vyplatit.