MEO Aréna ve varu! Zubři i potřetí v sezoně složili prostějovské Jestřáby

P ř e r o v – Na hanácké derby mezi Přerovem a Prostějovem došlo v 27. kole WSM ligy. A stejně jako v předchozích dvou vzájemných duelech aktuálního ročníku se z vítězství radovali Zubři. Proti Jestřábům si v parádní fanouškovské atmosféře postupně vypracovali tříbrankové vedení. A i když Prostějovští na začátku třetí třetiny snížili, modrožluté to nerozhodilo. Náskok tří gólů si vzali zpět a na domácím ledě triumfovali 4:1.
27.kolo, středa 29.11.2017
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Procházka (Pšurný, Čáp), 13. Goiš (Popelka, Kovařík), 36. Čáp (Goiš, Popelka), 53. Šlahař (Rosandič) – 42. Holík (Nouza, Drtina). Rozhodčí: Čech, Obadal – Reich, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc Rudovský (Prostějov) 10 minut osobní trest, Holík (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2704. Střely na branku: 28:12. Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 50:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Klimeš – Chmelíř, Rosandič, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Popelka, Kovařík – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl
Neužil – Drtina, Kolář, Havlík, Holík, Žovinec, Mikliš – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Luňák, Meidl, Nouza – Zabloudil, Voženílek, Švec – Hajný, Hozák

Zápas sedmadvacátého kola rozjeli aktivněji Zubři. Už po necelé minutě našel dobrou přihrávkou Rosandič Sýkoru, ten však tutovku neproměnil. Prostějov se naopak zanedlouho nechal oslabit, což po jedné ubráněné dvouminutovce zopakoval. Druhou přesilovku už však Přerované využili. V nepřehledné situaci před Neužilem byl na svém místě pohotový Milan Procházka, jenž tak otevřel skóre zápasu v sedmé minutě.

Klimeš na druhé straně kromě pokusů Nouzy a nebezpečné rány Švece problémy tolik hasit nemusel. Vzlet Jestřábů záhy zastavila druhá domácí trefa. Do přečíslení pláchl Popelka s Jiřím Goišem, který neomylně zakončil do odkryté klece. Ve 14. minutě se přesilovky dočkali i hosté, dva pokusy Rudovského a Žovince však ke snížení nevedly. V krkolomné pozici se v úniku neprosadil Venkrbec, červenobílý tým poté oslabil Zabloudil.

Ten na trestné setrval ještě 47 vteřin po začátku druhé třetiny, Zubři však tuto výhodu neproměnili. Procházka se prezentoval prudkou střelou, kterou Neužil se štěstím vyrazil mimo tři tyče. Následná přesilová hra Prostějova k ničemu nevedla, mnohem více při chuti zůstávali Přerované. Ti, sice za cenu vyloučení, eliminovali průnik Jestřábů až před Klimeše, jejich soupeř toho však více během dalších dvou minut nevymyslel.

Zubři se drželi své hry, to prostějovští hokejisté se stále nedokázali chopit větších šancí. Lepší Přerov soupeře mocně sevřel ve 35. minutě, neúspěšná situace jej však nemusela mrzet, jelikož se prosadil hned v další minutě. Opět se jednalo o brejk a opět u toho stáli Popelka s Goišem. Po střele druhého jmenovaného se Neužil dostal mimo brankoviště. Nasměrovat odražený kotouč do prázdné brány už bylo pro Zdeňka Čápa jednoduchým úkolem. Frustrovaní hosté se opět nechali vyloučit, troufalý pokus Venkrbce už byl jen výkřikem do tmy.

Samotný závěr druhé třetiny ještě nabídl několik konfliktů, do třetího dějství se tak vstupovalo v rozložení 4 na 3 z pohledu hostí. Ti se po minutě hry usadili v útočném pásmu, Nouza našel křížnou přihrávkou Aleše Holíka, na jehož ránu se domácí brankář nestihl přemístit. Hra se po prostějovském snížení opticky vyrovnala, na gólové šance měl však stále navrch domácí celek.

Luňákovo tažení obranou zdarem neskončilo, změnu na skóre pak nepřinesla ani pasáž 4 na 4. V ní se však zákeřným úderem do oblasti hlavy a krku „předvedl“ Holík. Za faul na Procházku inkasoval pětiminutový trest a v něm se Zubři prosadili už po necelé minutě. Do samostatného úniku si vybruslil Jakub Šlahař a jednoduchou kličkou překonal Neužila počtvrté. Toliko už Přerovu k třetímu triumfu v hanáckém derby stačilo a zaslouženě si tak připisuje další 3 body do tabulky.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Rozhodla první třetina, ve které jsme získali po hrubých chybách soupeře dvoubrankový náskok a ten nám víceméně pomohl k tomu, abychom to utkání ovládali. I za stavu 3:1 jsme se pod nějaký trvalejší tlak nedostali a Prostějov nás nepřehrával. Rozhodl vstup do utkání a první třetina.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Udělali jsme dvě fatální chyby, soupeř šel do přečíslení a pak už jsme se do zápasu nemohli dostat.