Krize pokračuje, Zubři na Opavu nestačili

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru dostali v utkání s Opavou další tvrdou ránu. Zápas plný smolných momentů přinesl bezbrankovou první třetinu. V úvodu druhé části se hosté dotali do vedení, ale Zubři díky bojovnosti dokázali rychle vyrovnat. Odpověď na další tři góly Slezanů však přišla až necelých sedm minut před koncem. Tým přerovských Zubrů tak i s Markem Ditrichem, který se po zranění vrátil do sestavy utržil další nešťastnou porážku, tentokrát v poměru 2:4.
19.kolo, středa 19.11.2008
HC ZUBR Přerov - HK Opava
2:4
(0:0, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 25:32 Ditrich (Kolář), 53:28 Kolář (Ditrich, Vlček) - 21:47 Kovalovský (Kocián, Polok), 33:00 Kovalovský (Polok), 34:29 Grofek (Kukol, Měch), 40:39 Měch (Suchý). Rozhodčí: Škrobák - Velinský, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 32:31 Buly: 29:30 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Krejčí - Faltýnek, Ryšánek, Vlček, Halouska, Kubala, Hruška - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Menšík, Žibrita, Korčák - Matějka, Ondráček
Masný - Bednárek, Měkýš, Čavrk, Tichý, Ondrušek, Kukol - Kříž, Měch, Suchý - Polok, Tůma, Kocián - Černý, Grofek, Weiss - Chalupa, Kovalovský

Do devatenáctého ligového zápasu této sezony vstoupili lépe hokejisté opavského Slezanu a díky přesilové hře drželi Zubry pod mírným tlakem. V závěru 3. minuty střílel na přerovskou branku velmi nebezpečně Měch, ale Krejčí puk zachytil. Prvního vážnějšího ohrožení Masného branky se tým přerovských Zubrů dočkal až v 7. minutě, kdy se Matějka projel celým útočným pásmem, ale opavského brankáře lehkou střelou nepřekonal. V 11. minutě opět domácí pykali za přílišnou tvrdost na ledě a po faulu Vlčka hráli v oslabení. Velkému tlaku Slezanů ale nepodlehli a dokázali udržet bezbrankové skóre. Tři minuty před koncem první třetiny se hosté dostali do nejvážnější šance, přečíslení dvou na jednoho ale dvojice Kocián a Polok nedokázala proměnit v první gól. Po několika dalších vteřinách byl vyloučen opavský obránce Čavrk a Zubři měli možnost hrát v početní výhodě. Ta se nakonec minula gólovým účinkem a když ani v poslední minutě neuspěl na opavské straně Kovalovský, šlo se poprvé do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Druhou třetině začali hosté opět o něco lépe a díky nepřesné rozehrávce obránce Kubaly se ve 22. minutě dostali do vedení, když střelecký pokus Kociána pěkně tečoval do branky Kovalovský - 0:1. Zubři se poté dočkali během krátké doby dvou přesilových her. Krátce po té první se do obrovské šance dostal Martinák s Hanákem, ale opavský brankář proti souhře přerovských útočníků předvedl opět famózní zákrok. Ve druhé přesilovce si však už Zubři spravili chuť a Ditrich, který poslal puk těsně za brankovou čáru oslavil po zranění svůj návrat do sestavy gólem - 1:1. Po vyrovnávací brance domácí ožili a Sprušil hned z následné akce vylekal opavského brankáře tvrdou střelou od mantinelu. Vyrovnané skóre vydrželo přesně do začátku 34. minuty. To se po dlouhé Polokově přihrávce dostal k puku Kovalovský a podruhé zamířil přesně za Krejčího záda - 1:2. Za další minutu se hostující tým prosadil potřetí, když brankář Zubrů nedokázal po střele Kukola udržet kotouč a Grofek jej pohotově dorazil do branky - 1:3. Ve 36. minutě domácí promarnili šanci dostat se zpět do zápasu. V útočném pásmu měl Martinák výbornou palebnou pozici ale tvrdou střelou trefil jen hruď brankáře Masného.

Kdo čekal v úvodu třetí třetiny ze strany Přerova velký boj o vyrovnání skóre, musel být zklamán. Už po 38 vteřinách třetí části hry totiž hosté díky nešťastnému zákroku Krejčího, který si srazil puk do vlastní branky odskočili na 1:4. Gól byl nakonec připsán opavskému útočníkovi Měchovi. Ve 46. minutě mohli Zubři zdramatizovat zápas, ale v přesilové hře se ani nedostali do vážnějšího ohrožení opavské branky. Na konci 52. minuty však přišel další nedovolený zákrok Opavy a ten už přerovští hokejisté potrestali, když Ditrich v útočném pásmu předložil puk Kolářovi, jenž propálil Masného mezi betony - 2:4. Závěrečné minuty zápasu odstartovaly na ledě i na tribunách bouři nevole díky několika sporným zákrokům, které nechal hlavní rozhodčí bez povšimnutí. Definitivní naděje přerovským Zubrům na vyrovnání sebral v 58. minutě Martinák, který za opavskou brankou nešťastně najel do Masného. Po porážce 2:4 a vítězství Žďáru nad Sázavou na vsetínském Lapači se tak Zubři propadli na 11. místo v tabulce.

Statistika Daniela Faltýnka:

Počet střídání: 23 (7 - 7 - 9), Doba na ledě: 24:52 (8:15 - 7:21 - 9:16), Střely na branku: 3 (0 - 2 - 1), Plusové body: 2 ( 0 - 1 - 1 ),
Mínusové body: 2 ( 0 - 1 - 1 ), Vyloučení: 0 (0 - 0 - 0), Branky: 0 ( 0 - 0 - 0), Asistence: 0 (0 - 0 - 0).