Konečně to vyšlo! Přerovští Zubři porazili Uničov

P ř e r o v - Přerovští Zubři si po šesti zápasech připsali opět tříbodové vítězství. Do zápasu s Uničovem vstoupili doslova raketově a ve 2 .minutě vedli už o dvě branky. Bojovně naladěný Uničov ale zbraně rozhodně nesložil a skóre ještě do první sirény vyrovnal. Zlom v utkání přišel v závěru druhé třetiny, kde se hráči přerovského Zubru dvakrát prosadili a dalším gólem ve třetí třetině uzavřeli skóre utkání na konečných 5:2
17.kolo, středa 12.11.2008
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
5:2
(2:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 0:47 Martinák (Hruška), 1:33 Žibrita (Korčák, Menšík), 33:27 Pala (Hanák), 36:30 Korčák, 45:59 Kolář (Sprušil, Hruška) - 6:49 Diviš (Bahula, Komínek), 12:10 Komínek (Diviš) Vyloučení: 10:11 navíc Halouska (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Pekr (Uničov) 5 minut + do konce utkání, Bahula (Uničov) 5 minut + do konce utkání, Využití: 2:1 V oslabení: 1:0 Buly: 40:38 Střely na branku: 35:26 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2
Krejčí - Pala, Ryšánek, Hruška, Vlček, Halouska, Faltýnek, Kubala - Kolář, Sprušil, Šimo, Martinák, Hanák, Rusek, Goiš, Žibrita, Korčák, Menšík
Jedlička (46.Tihlář) – Šindler, Heča, M.Rajnoha, Molota, Bahula, Denisov, Tolkachev, Ševčík, Komínek, Frieb, Pekr, Handl, Diviš, K.Rajnoha, Paško

Přerovu vyšel perfektně úvod utkání. Síť za Jedličkou se vlnila hned po 47 sekundách po hrubé chybě hostí po tvrdé střele Martináka. Asistenci si připsal Hruška - 1:0. Uničov se ještě pořádně nestačil vzpamatovat z inkasované branky a Jedlička lovil puk ze své branky podruhé. Pěknou akci Menšíka a Korčáka zakončuje Žibrita - 2:0. Krátce na to si mohl Žibrita přidat ještě další branku, ale puk mu sjel na poslední chvíli z hole. Uničov začal posléze hru vyrovnávat a v 7.minutě využil Hruškovo vyloučení na 2+2 minuty. Bahulovu střelu Krejčí jen vyrazil a puk dorážel do jeho branky Diviš - 2:1. Ve 13. minutě vyrovnali hosté na 2:2. Po přihrávce Diviše se u Krejčího prosadil Komínek - 2:2 . Až do konce třetiny bylo vidět na ledě poměrně vyrovnané utkání.
Druhá třetina začala vyloučením na obou stranách, v závěru těchto přesilovek hráli Zubři dokonce chvíli i přesilovku 5 proti 3. V závěru 29.minuty mohli hosté otočit vývoj zápasu, ale Krejčího nepřekonali. Naopak, po Hanákově přihrávce v 34.minutě pálil prudce od modré čáry nejlepší přerovský střelec - Pala a Přerov tak strhl vedení na svou stranu - 3:2. Přesně v polovině 37.minuty vyrobila obrana soupeřů při své vlastní přesilovce další velkou chybu a vzniklý samostatný nájezd Korčák proměnil - 4:2.
Hned na začátku třetí třetiny se do samostatného nájezdu dostal Hanák, ale v akci mu nakonec zabránil podražením hostující Šindler. Přesilovku Meo odehrálo sice v zámku před Jedličkou, gólově však vyšla naprázdno. Hned po 45.minutách byl nucen v sólovém nájezdu Komínka faulovat Kubala. Rozhodčí nařídil za tento faul trestné střílení. Prováděl jej Paško Ivan. Krejčí však perfektním zákrokem nájezd zlikvidoval. Krátce poté šli hosté do čtyř a Meo této výhody dokázalo využít. Po po přihrávce Sprušila a střele Hrušky od modré čáry, prošel puk mezi všemi hráči v cestě a za pomocí teče Koláře skončil za zády bezmocného uničovského gólmana - 5:2. Soupeři reagovali výměnou brankáře, Jedličku vystřídal Tihlář. Uničov ještě krátce nato mohl snížit, když Paško trefil z kruhů jen tyč, na druhé straně vyloženou šanci v 52.minutě neproměnil Šimo, který zcela osamělý u tyče Tihlářovy svatyně bránu přestřelil. Zápas zakončil nepěkný souboj několika hráčů obou týmů a tak muselo několik hráčů odejít do šatny už 20 sekund před koncem zápasu.

video : sestřih zápasu Přerov - Uničov