Kočarova premiéra za tři body, tým Zubrů v přestřelce zdolal Frýdek-Místek

P ř e r o v – Druhá hokejová liga bez jakékoliv přestávky směle rozjela další polovinu základní části. Přerov do ní naskočil s novým koučem Vladimírem Kočarou, který převzal vládu nad týmem po odvolanému Pavlovi Sedlákovi. Čtyřmi góly si Zubři vypracovali jasné vedení, ale nebezpečný Frýdek ani za stavu 4:0 nesložil zbraně a postaral se o hodně dramatické pokračování. Domácí o vítězství nechtěli přijít a těsné vedení 6:5 v závěru udrželi. Kočarova premiéra tak přinesla plný bodový zisk.
23.kolo, sobota 30.11.2013
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
6:5
(2:0, 3:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Ditrich (Pala, Goiš), 17. Blinka (Sedlák), 22. Šťastný D. (Kudělka), 25. Šťastný D. (Ministr), 40. Sedlák (Goiš), 46. Sedlák (Goiš, Osina) – 27. Richter (Podešva), 28. Ivan (Samiec, Sluštík), 31. Sluštík (Samiec, Stránský), 38. Gogolka (Sluštík, Richter), 55. Ivan (Stránský, Čintala). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 10:8, navíc Ovšák (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1035. Střely na branku: 50:36 Průběh utkání: 4:0, 4:4, 6:4, 6:5.
Sklenář – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Šťastný R. – Blinka, Šťastný D., Goiš, Haloda, Kovařík, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Ministr, Sedlák, Brančík
Kubáň – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Prokop – Vacula, Krutil, Sluštík O., Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Ivan, Richter

Tým Zubrů pod novým trenérem zahájil zápas mírnou aktivitou, ale brankář Kubáň při úvodní šanci odolal. Ve třetí minutě už však byl překonán a domácí fanoušci si mohli poprvé zakřičet „gól“. Palou nastřelený puk tancoval před kasou a pohotový Marek Ditrich jej dorazil. Zakrátko museli Zubři řešit oslabení, které ale po Ovšákově střele zvládli. Další minuty pak patřily frýdeckému týmu. Sklenář si připsal několik zákroků, když před ním dorážel Gogolka a u tyče zakončoval Krutil.

Nadějná šance na zvýšení náskoku se naskytla domácím mezi třináctou až sedmnáctou minutou, kdy hráli přesilovku. Tomeček od modré čáry vybídl k dorážce Sakrajdu, ale ten netrefil puk ideálně. Zubři však zoufat nemuseli, protože o pár vteřin později dotíral před bránou Matěj Blinka a kotouč pod betonem Kubáně prošel do brány, která se současně s tím vychýlila. Protesty Frýdku sudí Obadal utnul jasným uznáním gólu.

Druhá perioda začala pro Kočarův výběr skvěle. Najíždějící Kovařík sice v šanci neuspěl, ale o chvilku později nedokázal po zmatcích Podešva vyhodit a David Šťastný prudce dorážel. Stejný hráč měl podpis na další radosti, kdy v krásném přečíslení s Ministrem zvyšoval už na 4:0. Jasné vedení ale nic neznamenalo a Frýdek se rázně vydal na cestu za snížením.

Při hře ve čtyřech střílel od modré čáry do Sklenářovy masky Podešva a Karel Richter volný kotouč poslal za dezorientovaného brankáře. O minutu později už to bylo 4:2, když sklepl puk ze vzduchu Marek Ivan. Uklidnění na stranu Zubrů mohla přinést pěkná Kudělkova střela, ale místo toho opět snížil soupeř. Ondřej Sluštík zůstal volný před bránou a Sklenáře překonal nad ramenem.

V dalších okamžicích to byl znovu Kudělka, kdo se snažil navýšit gólový účet, ale průnik přes dva hráče úspěšně nezakončil. Slovo si tak zase vzali hosté. Po Sluštíkově střele u tyčky dorážel Jaromír Gogolka a v další šanci za Sklenářem zvonila tyčka. Na góly nesmírně bohatou třetinu ovšem ukončili Zubři, a to i přes oslabení. Goiš trefil Kubáňův beton, ale dojíždějící Zdeněk Sedlák kus černé gumy poslal pod horní části svatyně.

Třetí část přinesla v úvodu na přerovské straně zbytek oslabení, ale brzy se karta výrazně obrátila a Zubři hráli dvojnásobnou přesilovku. Její využití zařídil dobře postavený Zdeněk Sedlák a modrožlutí byli za stavu 6:4 zase klidnější. V dalších minutách mohl Přerov své vedení ještě zvýšit, jenže po šarvátce několikrát pykal za oslabení, které Frýdek využil k závěrečnému dramatu. Snižující gól Marka Ivana sice padl z jasné vysoké hole, ale byl uznán.

Bouřlivák v hostujícím týmu společně Krutilem pak sahal po vyrovnání, kotouč se však dostal mimo a protože Zubři přestáli i následnou power play soupeře, mohli se radovat se zisku všech tří bodů.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Bylo to pro mě dost těžké, protože jsme po individuálních chybách přišli o velký náskok. Frýdek je velmi dobrý soupeř a za žádného stavu se nesmí podceňovat. Třetí třetinu jsme hráli hodně oslabení, ale zvládli jsme to. Jsem rád, že kluci zabojovali a udrželi výhru.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Rozhodující moment byl v závěru druhé třetiny, kdy jsme ze stavu 4:0 vyrovnali a nastřelili v přesilovce tyčku. Místo gólu nám soupeř z protiútoku ujel a šel znovu do vedení. V závěru to byla škoda, chybělo nám tam trošku více štěstí.