Jeden gól k vítězství nevedl, Přerov v prvním zápase litoměřickému Stadionu podlehl

L i t o m ě ř i c e – První ze dvou utkání ve dvou dnech sehráli hokejisté Přerova na ledě Litoměřic. Stadion si do poloviny druhé třetiny vypracoval třígólové vedení. Zubři snížili zásluhou přesného zásahu Paly, vícekrát už ale brankáře Dvořáka překonat nedokázali. V závěru inkasovali počtvrté a se severočeským celkem padli 1:4.
41.kolo, pátek 5.10.2018
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Rousek (Marcel, Jirásek), 22. Pour (Smetana, Válek), 28. Zadražil (Kloz, Korkiakoski), 60. Rousek (Korkiakoski, Kloz) – 31. Pala (Rachůnek, Doležal). Rozhodčí: Luczków, Veselý – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 840. Střely na branku: 21:36. Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 39:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Dvořák – Marcel, Kvasnička, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Zadražil – Voženílek, Válek, Rousek – Šik, Flynn, Pour – Dvořák, Havelka, Jirásek
Klimeš – Pala, Malina, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvil, Moučka

Přerov se snažil začít v Litoměřicích aktivně, ale první vážnější šance přišla ze strany Kališníků. Před bránu se natlačil Voženílek a jen díky pohotovému zákroku Klimeše kotouč neskončil za jeho zády. O chvíli později se Zubrům naskytla obrovská příležitost na otevření skóre. V přesilovce pět na tři však ohrožoval litoměřickou bránu pouze zblízka Doležal. Modrožlutí se zakrátko také provinili fauly, a tak se početní výhoda rázem otočila.

Ani domácí sice přesilovku nevyužili, ale krátce po ní už se radovali. Po Marcelově přihrávce prošel až k bráně Lukáš Rousek a na jeho rychlý blafák Klimeš nestačil zareagovat. Aktivita následně na holích soupeře zůstala, skóre 1:0 se však do první sirény už nezměnilo.

Vstup do druhého dějství Zubrům vůbec nevyšel. Rachůnek putoval na trestnou lavici a Litoměřice ve své přesilovce navýšily vedení, když ránu Smetany od modré tečoval Jakub Pour. Modrožlutí se snažili odpovědět stejnou mincí, jenže Stadion jejich přesilovku ubránil. A navíc brzy udeřil znovu. Kloz s Matějem Zadražilem byli důrazní před bránou a druhý jmenovaný zblízka zvýšil na 3:0.

Další minuty už ale konečně patřily Přerovanům, kteří dokázali snížit. Na konci rychlé souhry byl Radomír Pala, jehož přesné zakončení u tyče nedokázal Dvořák pokrýt. Vedení o tři branky si poté Litoměřice mohly vzít zpět, brejk Voženílka však neměl gólový efekt. Klimeš v těžké situaci podržel puk těsně před čárou. Na druhé straně neuspěl ani Rachůnek, který mohl potrestat zaváhání domácí obrany. A když ani Kloz nevyužil tutovku, platil po druhé třetině stav 3:1.

Třetí část se nesla ve znamení snahy Zubrů o zvrat. Velké problémy ovšem přerovskému týmu dělal brankář Dvořák. Ten se blýskl několika výbornými zákroky, zejména v přesilovce na konci 50. minuty, kdy Hejcman marně nadvakrát dorážel po přihrávce Goiše. Přerov pohrdl i krátkou přesilovkou pět na tři, i když v ní měl velký tlak a ostřeloval soupeře ze všech stran.

Dvě minuty před koncem zariskovali Zubři bez brankáře, ale neúspěšně. Naopak Litoměřice stvrdily své tříbodové vítězství trefou do prázdné klece, kterou zařídil v čase 59:51 Lukáš Rousek. Tým Zubrů tak po třech vítězných zápasech tentokrát neuspěl. Šanci na reparát má na litoměřickém kolbišti hned v sobotu.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Všichni hráči dnes podali odhodlaný, bojovný a chvílemi trochu nedisciplinovaný výkon proti velmi silnému soupeři. Myslím si, že jsme ve třetí třetině měli několik šancí odskočit na 4:1, bohužel jsme to udrželi dramatické až do konce. Za dnešní výkon musím celému týmu velice poděkovat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas se nám nevydařil podle našich představ. V úvodu zápasu jsme si mohli pomoct přesilovou hrou pět na tři, bohužel jsme ji nevyužili. Do poloviny zápasu jsme hráli příliš složitý hokej a soupeř nám odskočil na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině jsme si vytvořili gólové příležitosti, soupeře dnes ale podržel brankář. Myslím si, že Litoměřice dnes vyhrály zaslouženě.