Hodonín znovu dlouho odolával, vítězství Zubrů přinesl až obrat skóre ve třetí třetině

P ř e r o v – Po vánoční přestávce už hokejovými bitvami konečně ožila také přerovská MEO Aréna. V jubilejním 30. kole Zubři hostili Hodonín a jejich cíl byl naprosto jasný - napravit překvapivý sobotní neúspěch. Ke splnění vedla hodně těžká cesta, Drtiči totiž dlouho odolávali tlaku domácích, kteří spoustu svých šancí nedokázali proměnit. Nakonec se však Přerované dočkali zaslouženého obratu, který dvěma góly zařídil útočník David Šťastný. Zubři za výhru 2:1 sebrali všechny tři body!
30.kolo, středa 7.1.2015
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Šťastný (Kudělka, Polák), 53. Šťastný (Osina, Sedlák) – 9. Jurásek (Kuba, Peš). Rozhodčí: Vaněk – Holibka, Kašík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák Z., Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Kratochvíl Š., Školoud, Málek
Rozum – Dufek, Černohous, Zezula, Tomi, Pokorný, Škápik, Zapletal, Peš, Grman, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Vanek, Mika, Sedlák J.

Do první velké příležitosti zápasu se propracovali již po šesti vteřinách domácí. Pala našel rozjetého Šťastného, ale ten zvolil střelu, se kterou si Rozum v hodonínské brance poradil. Hosté z jihu Moravy se nikam příliš nehnali. Perfektně napadali rozehrávku Přerova a trpělivě čekali na chyby. Po jedné z nich našel Kuba z rohu hřiště před brankou osamoceného Zdeňka Juráska a hodonínský veterán i s trochou štěstí prostřelil Vojtka mezi betony.

Zubři mohli odpovědět v přesilové hře. Dostálek dorážel do poloprázdné branky, ale Rozum v poslední chvíli máchl lapačkou a kotouč lapil. Do dalších možností se přerovští příliš nedostávali a s jejich spíše propagačními pokusy si poradil hodonínský brankář. V závěru se ještě Drtiči dostali do přečíslení dva na jednoho. Vše však vyřešila Vojtkova vytrčená hůl.

V úvodu druhého dějství domácím opět vyšla rychlá rozehrávka na Šťastného, který již málem jel sám, ale byl zahákován. Domácí tým se i nadále tlačil před branku hostí a snažil se o vyrovnání. Obrovskou možnost k tomu dostal Sakrajda. Byl mezi kruhy sám, ale proti jeho tvrdé střele zakročila rychlá Rozumova vyrážečka.

Další šance ke srovnání promarnil Sedlák a následně i Školoud. Oba pokusy zneškodnil pravý beton hostujícího brankáře. Hodonín se do souvislejšího tlaku ve druhé třetině nedostal. Brzdila ho i řada vyloučení a o poznání pozornější přerovská obrana. Necelé tři minuty před koncem prostředního dějství hráli Zubři dvojnásobnou přesilovou hru. Na modré se z první do kotouče opřel kapitán Kudělka a jeho pokus před Rozumem šikovně tečoval David Šťastný. Bylo srovnáno na 1:1.

Závěrečná část nabídla divákům skvělou podívanou. Na svědomí jí měli hlavně domácí, kteří evidentně chtěli přerušit svou sérii proher. Nerozhodný stav mohl ve 44. minutě zlomit Procházka. Uháněl sám na Rozuma, ale minul. Hodonín zahrozil ranou Dufka, kterou zastavil Vojtkův semafor.

Rozdílový gól zápasu přišel osm minut před koncem a byli to přerovští fandové, kteří si mohli nadšeně zakřičet. Osina od modré nahodil kotouč na branku a dráhu jeho letu změnil David Šťastný. Zbylé minuty si už Přerov hlídal a díky zlepšenému výkonu ve druhé, ale především třetí třetině, si připsal tři body.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Zápasem jsme se celkem protrápili. Moc nám to ze začátku nešlo. Až druhá a třetí třetina byla za naší strany lepší a podařilo se nám stav otočit. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom hned v tom začátku dali gól. Šanci jsme neproměnili a soupeř nás dlouho držel, hrál velice dobře zezadu. Bude potřeba dát hlavy dohromady a zmobilizovat síly na Vsetín, kde nás v sobotu čeká nesmírně těžké utkání.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín): Je to velká škoda. Myslím si, že remíza by tomu zápasu slušela víc. Bod bychom určitě brali a kluci by si jej za tu bojovnost zasloužili. Dnes jsme se silným soupeřem doopravdy odehráli velice kvalitní utkání, navíc v okleštěné sestavě. Je mi velmi líto zranění obránce Jirky Zapletala, kterého zlomenina ruky vyřadí až do konce sezóny. Je to už pátý zraněný hráč z našeho základního kádru.