ONLINE >>>

Hejcmanova „Hertlovka“ na výhru nestačila, Vsetín rozhodl po polovině druhé třetiny

Hejcmanova „Hertlovka“ na výhru nestačila, Vsetín rozhodl po polovině druhé třetiny
P ř e r o v – První zápas ZUBR Cupu odehráli hokejisté Přerova. S moravským rivalem ze Vsetína více než půlhodinu čistého času drželi bezbrankový stav. Pak Valaši během 47 sekund dvakrát udeřili, čímž udělali klíčový krok k vítězství. Zubři sice v posledním dějství zásluhou parády Hejcmana á la Hertl snížili, hosty nicméně dvě vteřiny po skončení přesilovky uklidnil Hryciow. Přerované Vsetínským v řádném utkání podlehli. V nájezdech ale svého soka čtyřmi góly předčili, což jim ještě do dalšího průběhu turnaje může pomoci.
ZUBR Cup, úterý 13.8.2019
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Hejcman (Goiš, Navrátil) – 34. Hořanský (Jeřábek), 35. Jonák (Dostálek), 51. Hryciow (Dudáš, Procházka). Rozhodčí: Kašík, Sedlák – Blažek, Solař. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1046. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Adam Hořanský
Petrásek (31. Šimonů) – Černý, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Pohl, Kleiner, Dřímal – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, Dvořák – Svoboda, Kočica, Peterka
Bláha (31. Sachr) – Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Holomek, Ondračka, Teper, Slováček, Drtina – Klímek, Hořanský, Doktor, Pechanec, Šilhavý, Dostálek, Karafiát, Rehuš, Volf, Vašenka, Jonák, Procházka

Komentář k zápasu

V první přesilovce Přerova mohl zahrozit Navrátil, kotouč se mu ale po odrazech zamotal mezi bruslemi. Sachr později vychytal z druhé vlny dojíždějícího Zbořila, bez využití zůstala i druhá početní výhoda domácích. Vsetínští vyprodukovali nebezpečnou střelu Karafiáta či chaos před Petráskem z patnácté minuty, první dějství nakonec zůstalo bez branek.

Na startu druhé třetiny Petrásek skvěle zakročil proti Procházkovi při přečíslení, Hanáky pak podržel také během jejich druhého oslabení. V čase 33:25 ukončil čekání na gól Adam Hořanský, jenž využil chaosu před střídajícím Šimonů a doklepl puk do míst, kam gólman nemohl dosáhnout. Skóre 0:2 svítilo na tabuli už za 47 sekund. V přečíslení zvolil ex-přerovský Dostálek střelu, kterou Šimonů vyrazil pouze k nachystanému Vítu Jonákovi. Tentýž střelec ještě ke konci třetiny orazítkoval tyč.

Poslední dějství odstartovala šarvátka, po níž na trestnou usedli Sýkora s Dudášem. Branka ale přišla až při hře pět na pět. Darek Hejcman nejprve nezužitkoval přečíslení, o chvíli později však s pukem vyjel od rohu kluziště, prostrčil si hokejku mezi nohama a krásně trefil pod víko. Valaši ovšem zanedlouho odpověděli. Michal Hryciow zachytil puk na modré, párkrát si ho vyměnil se spoluhráči a dvě vteřiny po skončení přesilovky protečoval za Šimonů střelu Dudáše. Zubři zaznamenali úspěch alespoň prostřednictvím dodatečných nájezdů, když proměnili čtyři z pěti. Hosté skórovali pouze jednou.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina z naší strany nebyla špatná, z určitých situací jsme mohli vytěžit víc. Druhá část se nám vůbec nepovedla. Během prvních čtyř střídání byly naše lajny pod tlakem, z čehož vyplývaly fauly, a hosté si pomohli přesilovkami. Rozstříleli nás a výsledek mohl být ještě horší. Třetí třetinu jsme se zvedli, ale faulem nefaulem jsme Vsetínu pomohli k tomu, že zaslouženě vyhrál.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Na jednu stranu tam bylo hodně chyb, na druhou si ale myslím, že oběma týmům nechyběla chuť do zápasu. Na srpen šlo o solidní partii s napadáním a tempem. Lidem, co přišli, se podle mě hokej musel líbit. Pro nás to byl druhý zápas, takže řešíme spíše kondici. Na herních věcech teprve v podstatě začneme pracovat. Věřím, že se budeme postupně zlepšovat.