Generálka na play-off nebyla úspěšná, tým Zubrů ani napočtvrté Techniku neporazil

P ř e r o v – Poslední vystoupení v základní části, to byl středeční zápas s Technikou Brno, kterou Zubři vyzvali k boji na domácí půdě a chtěli ji konečně poprvé v sezóně porazit. Po celé dvě třetiny se však Zubrům, jejichž sestava byla tentokrát neúplná, vůbec nedařilo a Brňané šli do vedení o tři góly. Až ve třetím dějství dokázali Přerované soupeře více přehrát, gólové manko už však stáhli pouze jedinou přesnou trefou. Ve čtvrtfinále se Zubři střetnou s Břeclaví.
44.kolo, středa 25.2.2015
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
1:3
(0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Popelka (Pala, Goiš) – 7. Bustin (Odehnal, Brzobohatý), 32. Klimeš (Brzobohatý), 39. Stehlík (Havíř, Habrovec) Rozhodčí: Škach – Holibka, Novotný. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 959. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Slovák – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Školoud – Sakrajda, Šebek, Dostálek – Helešic, Kolář, Blinka – Kratochvíl M., Popelka, Kratochvíl Š.
Chvátal – Habrovec, Vrba, Klimeš, Odehnal, Havíř, Koukal, Maršálek, Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Odehnal, Heža, Bustin, Pargač

Oproti poslednímu domácímu zápasu se Vsetínem začalo utkání proti Technice poměrně vlažně. První náznak šance měli domácí hráči ve čtvrté minutě. Šimon Kratochvíl však nastřelil pouze bránícího soupeře. Technika se do první příležitosti dostala až v sedmé minutě a hned se radovala z vedoucí branky. Slovák nejprve zneškodnil nájezd Brzobohatého, hra ale pokračovala a ke kotouči se dostal na modré čáře Odehnal, který vypálil a jeho pokus tečoval Peter Bustin přesně pod horní tyč.

Přerov se snažil rychle odpovědět, ale jen s velkými obtížemi se dostával do přímého ohrožení Chvátalovy branky. Mezi slibné možnosti patřil bekhendový pokus Popelky a střela Dostálka. Hosté naopak mohli odskočit na rozdíl dvou gólů, domácí však skvěle podržel Slovák. Chytil ránu Havíře, a poté i tutovku Bustina v přesilové hře hostů.

Ani druhá třetina divákům příliš hokejové krásy nenabídla, navíc to byla opět Technika, která tahala za delší konec. Přerovští hokejisté se pokoušeli srovnat nepříznivý stav na světelné tabuli, ale brněnská obrana pracovala skvěle a pouštěla Zubry jen do minima šancí. Ve 32. minutě se po druhé v utkání pohnulo skóre a byli to znovu hosté. Brzobohatý z otočky posílal kotouč do předbrankového prostoru. Ten se od klubka těl odrazil ke zcela volnému Tomáši Klimešovi, který s přehledem rozsvítil červené světlo za Slovákem.

Hráči Techniky se radovali ještě jednou. Necelé dvě minuty před koncem prostřední části se ke střele odhodlal Havíř. Jeho přízemní pokus trefil hůl Ondřeje Stehlíka, od které se puk tečoval mimo dosah přerovského brankáře.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil úplně jiný Přerov. Najednou ho byl plný led a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Velmi aktivně si počínal zejména nově složený útok Sedlák – Popelka – Goiš. A byl to právě tento útok, který se postaral o snížení nelichotivého tříbrankového manka.

Ve 48. minutě se totiž k puku na modré čáře dostal Pala. Rozhlédl se, a poté našel osamoceného Michala Popelku, který trefil neomylně poloprázdnou klec. Další branku mohli domácí přidat o tři minuty později. Po šťastném odrazu se ke kotouči dostal Popelka. Přihrál ještě lépe postavenému Goišovi, ale toho však fantasticky vychytal Chvátal. Byl to právě brankář Techniky Brno, kdo se stal ústřední postavou svého týmu v poslední třetině. Brno si především díky jeho skvělému výkonu připsalo tři body.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Musím pogratulovat soupeři k výhře. Hrál výborně, vzadu jednoduše. My jsme chtěli hrát celý zápas na čtyři pětky, ale ukázalo se, že síla prvních čtyř mužstev tabulky je velká. První a druhou třetinu nám nešlo vůbec nic, navíc jsme cestu do útočného pásma před bránu hledali velice složitě. Proto jsme sestavu stáhli na tři pětky. Už to potom mělo větší tempo, ale Technika má velice zkušené mužstvo. Pohlídala si výsledek a zaslouženě vyhrála.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Podařilo se nám během prvních dvou třetin využít tři šance, což bylo důležité. Domácí nás ale ve třetí třetině sevřeli a ještě jsme měli velké problémy. Dost jsme vzadu chybovali. Přerov nehrál kompletní, ale každé vítězství je cenné.