ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Slavia Praha - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno (pátek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 18:00)

Extraligová Kometa potvrdila v Přerově své kvality, Zubři na úvod prohráli o čtyři góly

Extraligová Kometa potvrdila v Přerově své kvality, Zubři na úvod prohráli o čtyři góly
P ř e r o v – Dlouhé období bez zápasů skončilo, Zubři v úterý na domácím ledě otevřeli sérii duelů v přípravě a hned na úvod je prověřil vynikající soupeř. Brněnská Kometa ukázala v krásně zaplněné MEO Aréně obrovskou sílu a s přehledem si došla pro vítězství. Přerované sice měli šance i na lepší výsledek, řadu z nich při své premiéře neproměnili. O jediný gól Zubrů se postaral Lukáš Vágner, za Kometu se trefil odchovanec Martin Zaťovič a Vlastimil Dostálek dvakrát asistoval.
přát., úterý 2.8.2016
HC ZUBR Přerov - HC Kometa Brno
HC ZUBR Přerov - HC Kometa Brno
1:5
(0:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Vágner (Plášek, Ižacký) – 1. Němec (Hruška), 28. Němec (Hruška), 29. Zohorna (Káňa, Dostálek), 33. Zaťovič (Němec, Koch), 44. Zohorna (Dostálek, Dymáček). Rozhodčí: Mikula – Navrátil, Sedlák. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2457. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Klimeš – Chmelíř, Šnajnar, Vágner, Pala, Novotný, Ferenc, Běhal, Malina – Procházka, Pšurný, Popelka – Plášek, Sýkora, Ižacký – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Blinka, Král, Dvořák
Vejmelka – Gulaši, Koch, Malec, Zábranský, Štencel, Trška, Furch – Zaťovič, Hruška, Němec – Dočekal, Zohorna, Dostálek – Káňa, Raška, Vondráček – Havránek, Dymáček, Mrázek – Gajarský

Komentář k zápasu

Utkání začalo podle brněnských not, úder Komety byl navíc bleskový. Už po dvaceti vteřinách Zubři pochybili v rozehrávce a Vojtěch Němec přesným zakončením do horní části brány nedal Klimešovi šanci. Aktivita Brňanů trvala ještě chvíli, kdy ostře pálil Vondráček, ale pak už se osmělili i domácí.

Zejména v rozmezí desáté až čtrnácté minuty byl Vejmelka pod palbou. Pumelicí, která MEO Arénu roztleskala, se prezentoval Pala a zakrátko Chmelíř napálil rameno brněnského kasaře. Činit se však ještě musel i Klimeš. V minutě šestnácté předvedl parádní skok proti rychlému zakončení kapitána Zaťoviče.

Start druhé „dvacky“ nabídl pro změnu přerovskou šanci, jenže Šnajnar se zakončením neuspěl a trefil pouze Vejmelkovo rameno. Ještě blíže byli Zubři gólu ve 25. minutě. To totiž Vejmelka při rozehrávce nastřelil jen Goiše, od nějž putoval puk k Ižackému, který ale trefil jen tyčku prázdné brány.

Přerov tak byl posléze potrestán a Kometa rázně odskočila. Nejdříve se prokličkoval až k bráně Vojtěch Němec, poté Dostálkovu střelu do tyče doklepl Hynek Zohorna a Martin Zaťovič pak se svou první útočnou formací rozebral domácí obranu do posledního šroubku. Prázdnou svatyni už nemohl minout.

Do třetí části tak Zubři šli se čtyřbrankovým mankem, a to se ještě zvýšilo, když si Hynek Zohorna rychle nabruslil před bránu a Klimeš byl znovu bez šance. Domácí čekali na gól dlouho, ale pak se i oni dočkali. Po souhře Ižackého s Pláškem se dostal k dorážce Lukáš Vágner a MEO Aréna se poprvé rozbouřila radostí.

Nemuselo zůstat jen u jednoho gólu, další šance už ale domácí v gól nepřetavili, přestože hráli v rychlém sledu dvojici přesilovek. Dvě největší příležitosti měl Ižacký, jenže poprvé minul a zanedlouho rozezněl tyčku Vejmelkovy klece. Přerov tak v konfrontaci s extraligovým soupeřem podlehl 1:5.

Ohlasy trenérů

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Je to o celé pětce, aby hráči byli na svých pozicích. Byl vidět určitý deficit v bruslení, protože šlo o náš první zápas. Kluci dostávali v minulém týdnu opravdu velkou zátěž, ale nemůžeme se na únavu vymlouvat, protože ta je pro oba soupeře zhruba stejná. Kometa ukázala, že má opravdu velmi kvalitní mančaft. Dokážu si představit, že za dva týdny bychom možná odehráli lepší partii. Dnes nás soupeř hodně přehrával, hlavně ve středním pásmu. Žádný z nových hráčů nezklamal, máme navíc ještě dva, které chceme zkusit. Musíme pracovat na organizaci naší hry, fyzická připravenost k tomu pak přijde.

Martin Pešout (HC Kometa Brno): Bylo to hodně svižné utkání. Líbilo se nám nasazení a tempo jak od našich hráčů, tak i od Přerova. Kluci z první lajny minule nehráli, tak bylo vidět, že jsou natěšení. Snad jim to tam bude tak padat i nadále. Divácká kulisa navíc byla v Přerově výborná, takže šlo o další zápas, který pro nás byl přínosem.