Dvořákův gól v parádní atmosféře nestačil, sérii proti Dukle budou muset Zubři vyrovnat

P ř e r o v – Výhodu domácího prostřední hokejisté Přerova ve třetím zápase čtvrtfinále play-off nevyužili. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala sice nad Jihlavou rychle vedli zásluhou Dvořáka. Ve druhé třetině ale inkasovali při vlastní přesilovce a o těsný náskok přišli. Dukla skóre otočila v ponechané výhodě, kdy se trefil Seman. Zubři ještě s mohutnou podporou fanoušků v zádech zkusili risk bez gólmana, během toho však jejich porážku na 1:3 zpečetil Čachotský. Druhé utkání v MEO Aréně čeká Hanáky v úterý od 18 hodin. K prodloužení série i sezony v něm potřebují zvítězit.
ČF3, pondělí 14.3.2022
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Sebera, M. Svoboda) – 34. Dundáček (Havránek, Mareš), 43. Seman (Bilčík, Čachotský), 60. Čachotský (Skořepa, Žukov). Rozhodčí: Cabák, Květoň – Kráľ, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1942. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 38:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Stav série: 1:2.
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Doležal – Herman, Pechanec, Král – Sebera, Dvořák, M. Svoboda
Žukov – Mareš, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dundáček – Havránek, Skořepa, Čachotský – Helt, Zadražil, Harkabus – Brož, Menšík, Seman – Čermák, Juda, Cachnín

Pro Zubry začalo utkání za bouřlivé atmosféry přímo skvěle. Filip Dvořák se parádně protáhl po pravém křídle mezi dvěma beky a neméně parádně pak bekhendovou stahovačkou přelstil Žukova. Druhý útok mohl vzápětí zvyšovat, stejně tak měl ale šanci uspět Harkabus. Přerovu se poté nedařilo v přesilovce, v jejím závěru si ale Kudělka vylákal Žukova zcela ven z branky, jenže ke druhé brance MEO nedovedl. Velmi dobrou hrou se k ní nedostal ani jiný z Hanáků, a tak se šlo do šaten za tenkého vedení domácích 1:0.

Do poloviny druhé třetiny měla mírně víc ze hry Jihlava, gólovky se nabídly například Skořepovi či Kowalczykovi. Klimeš byl ale, jak je jeho zvykem, skvělý. Zubři si pak též zahráli v početních výhodách, ty je ale nakonec stály vedení. Ve 34. minutě totiž špatně dobruslili do obranné třetiny a nechali volného Filipa Dundáčka, který po Havránkově křížném pasu pálil z prvního doteku. Znovu velmi vyrovnaný zápas tak po dvou třetinách nesl skóre 1:1.

Přerov nevyužil další svoji přesilovku a Jihlava ve 43. minutě otočila skóre. Za signalizované výhody střílel Bilčík a následně byl na brankovišti na dorážce úspěšný Filip Seman. Jihlava se poté začala věnovat tvrdé defenzívní práci, kterou si také svědomitě plnila, a Zubři se do mnoha šancí nedostávali. Hosté jim nepustili ani centimetr ledu a namísto srovnání tak v závěru přišla jihlavská pojistka do prázdné brány Tomášem Čachotským.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Zápas byl hodně podobný těm předcházejícím. Sice to vypadalo, že po první vstřelené brance by to mohlo být jinak. Ale bylo to zase velice vyrovnané, šance měly oba týmy a znovu skvěle zachytali oba gólmani. Bojovali jsme až do poslední chvíle, včetně dlouhé power-play. Štěstí stálo na straně soupeře. Při dorážkách nám chybělo, abychom vyrovnali. V úterý je další utkání. Budeme bojovat, abychom sérii prodloužili.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Vezmu to od konce. Jsme velmi rádi, že se nám konečně podařilo vstřelit víc než jeden gól a vůbec se prosadit v šedesáti minutách. Na začátku zápasu jsme to špatně vyhodnotili na útočné modré čáře a potom byl souboj, kde se soupeř dobře dostal a proměnil to. Zápasy jsou hodně podobné a přesilovkami si nepomáhá ani jeden tým, na druhou stranu nám ale vyšlo oslabení, ve kterém jsme srovnali na 1:1. Potom nám vyšel vstup do třetí třetiny, kdy jsme tam byli první na dorážce a dokázali jsme se dostat do vedení. Pak už dal Přerov od desáté minuty třetí třetiny všechno do útoku, takže tam jsme byli rádi za každé dostání puku ven z našeho pásma. Kluky musíme pochválit za obětavost a za bojovnost, nechali tam všichni všechno. Kýžený druhý bod máme a to je to nejdůležitější.