Dvě využité přesilovky Zubrům nestačily, proti Slavii utrpěli v Edenu těsnou porážku

P r a h a – Hokejisté Přerova poprvé v letošní sezoně Chance ligy nebodovali. V prvním venkovním zápase podlehli bez několika stabilních členů základní sestavy pražské Slavii o jediný gól 2:3. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře, kteří v posledních dvou kolech nehráli, v první třetině dvakrát inkasovali. Ještě do přestávky ale v početní výhodě dokázali snížit. Totéž se jim povedlo také v poslední dvacetiminutovce, na třetí slávistickou trefu z hole Šteinera však odpověď nenašli.
7.kolo, středa 30.9.2020
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Kružík (Buchta, J. Doležal), 18. Kafka (Šmerha, Kuťák), 42. Šteiner (Vlček) – 20. Číp (Kubeš), 46. Dostálek (Pšurný, Král). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 7:8, navíc Kafka (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 34:24. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Michajlov – Buchta, Novák, Gaspar, Duda, Jeřábek, Antoš – Kafka, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Vlček, Šteiner – Ondráček, Petrov, Brož
Dvořák – Hrabal, Král, Kučeřík, Kubeš, Dluhoš, Černý, Dřímal – T. Doležal, Pšurný, Dostálek – Hajšman, Hejcman, Číp – Süss, Indrák, Sebera – Dobša, Šimanský, Fencl

V pražském Edenu předvedli Zubři sympatický úvod. Po necelé minutě byl v obrovské šanci mezi kruhy Hejcman a následně Michajlova ohrožoval střílející Král. Domácí se uvedli v páté minutě, kdy nejprve Petrov zblízka netrefil bránu a střelu Buchty od modré čáry brankář Dvořák vyrazil. Přerov sice pak dobře ubránil oslabení, ale po chvíli už inkasoval. Daniel Kružík se prokličkoval od mantinelu až před Dvořáka, kterému puk propadl u tyče.

Zanedlouho už to bylo 2:0. Zubři si dostatečně nepohlídali prostor před bránou a Petr Kafka z dorážky navýšil vedení Slavie. Modrožlutí ale nakonec také zvládli v první tercii skórovat. Využití přesilovky zařídil prudkou střelou Radek Číp a Hanáci tak při vstupu do druhého dějství ztráceli jen jeden gól.

Domácí mohli mít poté svůj dvoubrankový náskok zpátky, ale přestože Zubry hodně zatlačili, stav se nezměnil. Bez úspěchu skončila bohužel i pěkná rána Čípa, který po Süssově příklepu zakončoval do lapačky Michajlova. Další obrovskou příležitost měl Přerov v podobě krátké výhody pěti proti třem, jenže brankář Slavie znovu odolal.

Naprosto famózně si pak počínal jeho protějšek. Zubři se museli celé dvě minuty bránit ve třech, ale díky skvělým zákrokům Dvořáka se udrželi v těsném gólovém závěsu. Závěr druhé části byl ještě bohatý na velké šance. Hajšman zcela volný sahal po vyrovnání, jenže puk po blafáku nedokázal za Michajlova dotlačit a naopak navýšení skóre posléze odmítl Vampola.

Krátce po začátku třetí třetiny už to ale znovu bylo o dva góly. Vlček vyhrál buly na Davida Šteinera, jenž se objevil zcela sám před Dvořákem a pohotově zakončil. Přerov se ale nemínil vzdát, získal přesilovku a opět zadělal na drama. Pšurný výborně načasoval přihrávku na Vlastimila Dostálka, který z blízkosti kotouč doklepl.

Po Králově faulu pak Zubři přestáli další oslabení, stejně jako i následnou Tomicovu příležitost. V závěru tým Zubrů vrhl vše do snahy o vyrovnání, ale i přes hru bez brankáře se mu dotáhnout nepodařilo. Všechny body tak zůstaly v Praze a Přerov poprvé v letošní sezoně vyšel ze zápasu naprázdno.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body. Přerov přijel po těžkém měsíci, i přesto hrál výborně do obrany a měl smrtící brejky a fantastické přesilovky, ve kterých dal dva góly. My jsme po třetí brance přestali hrát a kvůli tomu jsme se báli o výsledek až do poslední minuty, i přesto ale chci klukům poděkovat za parádní zápas proti obětavému soupeři.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Měli jsme výborný vstup do utkání, ve kterém jsme si zasloužili vstřelit gól, postupem času ale bylo znát, že energii nemáme takovou, jakou bychom za normální situace mít měli. Chci před hráči smeknout – na to, jak jsme v posledních dnech trénovali, jsme hráli výborně. Domácí byli lepší, měli pasáže, kdy nás vůbec nepustili ze třetiny, přesto jsme do poslední chvíle bojovali o bod a byť se nám to nakonec nepodařilo, jsem s přístupem a výkonem mužstva spokojen.