Dvě trefy odchovanců, jedna na každé straně. Zubři doma těsně podlehli Zlínu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve druhém zápase domácího turnaje ZUBR Cup se Zlínem 1:2. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala šli do vedení po samostatné akci Ministra. Hosté otočili skóre ve druhé třetině, kdy se trefil Přerovan v dresu Beranů Zbořil a v ponechané výhodě další obránce Suhrada.
ZUBR Cup, úterý 23.8.2022
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Ministr – 23. Zbořil (Mrázek, Honejsek), 39. Suhrada (Pospíšil, Honejsek). Rozhodčí: Cabák, Hranoš – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Mikuláš Zbořil.
Petrásek – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Ministr – Indrák, Dvořák, Dobša
Kořének – Gazda, Suhrada, Novotný, Talafa, Bartko, Zbořil, Riedl – Pospíšil, Kindl, Ondráček – Illéš, Claireaux, Chludil – Mrázek, Honejsek, Köhler – Gago, Hejcman, Sedláček – Luža

S první šancí přišel ve čtvrté minutě francouzský šikula Claireaux, Petrásek se ale proti jeho zakončení stihl přesunout. Následně došlo na přerovské oslabení, po jehož ubránění otevřel skóre právě vyloučený tým. Ve vlastním pásmu hrubě chyboval jeden ze zlínských obránců, jenž se nechal o puk obrat Danielem Ministrem a jeho obkroužení Kořénka s efektním zakončením do odkryté branky rozsvítilo jedničku na straně Přerova. Ubránili se také ševci, kteří na konci třetiny sahali po srovnání, Pospíšil a Illéš ovšem zahodili své palebné pozice.

Berani zařadili od druhé třetiny vyšší rychlostní stupeň. Mrázek krásně našel Honejska, proti němu ovšem Petrásek skvěle zasáhl. Na co už nedokázal zareagovat, byla tečovaná střela Mikuláše Zbořila o patnáct vteřin později. Hosté značně ožili a Zubrům začali ukrajovat z pracovního prostoru, domácí brankář ale nadále své kolegy držel. Přerov však přestával zlínskému tempu stíhat, z čehož vyplynula branka na 1:2. Hbitá souhra se ve 39. minutě dočkala prudkého zakončení Jiřího Suhrady, jenž se od modré čáry prosadil v ponechané výhodě.

Do poslední periody už Přerované nastoupili aktivněji a srovnali hru. Ta se ovšem proměnila v urputný a bojovný hokej, ze kterého se ani jeden ze soupeřů nedostával ke střeleckým pokusům. Ve druhé polovině třetiny se však Zubři začali drát za srovnáním. Kořének neudržel střelu Jakuba Svobody, další nebezpečné pokusy Hanáků už ovšem pohlídal, a Zlínu tak vychytal tři body do turnajové tabulky. Samostatné nájezdy našly stejně jako v souboji se Vsetínem jediného úspěšného řešitele, kterým se stal zlínský Bartko.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání nabídlo oboustranně kvalitní hokej, podpořený dobrou diváckou kulisou. V první třetině a v závěru té třetí jsme si vytvořili nějaké šance, na konci jsme sahali po srovnání. První a třetí část byly minimálně vyrovnané. Ve druhé třetině jsme vypadli za hry po obdrženém gólu a soupeř nás přehrával. Tam jsme hráli až moc pasivně. Zlín má velmi kvalitní hráče, podržel nás gólman. Oba brankáři vůbec zachytali velice slušně. Byla to pro nás velmi poučná konfrontace do dalších zápasů.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): Bylo to hodně bojovné utkání plné nepřesností. První a poslední třetina byly hodně vyrovnané. V úvodu druhé části jsme byli lepší a před přestávkou se nám podařilo otočit skóre. Výsledek se pak už nezměnil – i kvůli nekvalitnímu ledu.