Druhé vítězství! Zubři v Opavě už konečně uspěli a jsou krůček od postupu do finále

O p a v a – Trénink a zpátky do tuhého boje! Semifinálové zápolení se v pátek přesunulo na kolbiště opavského Slezanu, který usiloval sérii vyrovnat. Zubři ale měli výborný vstup do zápasu a skvěle začali také druhou část, v níž utekli už na rozdíl čtyř gólů. Slezan se však nemínil nijak vzdát a udělal ještě obrovské drama. Přerov vedl již jen o jednu branku, ale v hektickém závěru si pojistil druhé vítězství v sérii! Doma v neděli již Zubři mohou rozhodnout o postupu do finále!
SF2, pátek 13.3.2015
HK Opava - HC ZUBR Přerov
4:6
(0:1, 3:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Kysela (Vítek, Měch), 37. Polok (Wolf, Baďura), 40. Mosler (Měch, Tichý), 48. Polok (Černý L.) – 6. Sakrajda (Kolář, Procházka), 22. Sedlák (Šťastný D., Pala), 27. Popelka (Šťastný D., Sedlák), 32. Procházka (Kolář), 33. Dostálek (Kudělka, Polák), 60. Sedlák (Polák). Rozhodčí: Fiala, Vaněk – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2482. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5, 4:6.
Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – Černý L., Polok, Herman – Rousek, Vaněk, Hlista
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Kolář, Procházka, Sakrajda – Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.

Opavský tým chtěl sérii srovnat, proto se očekával jeho úvodní nápor. Mnohem více ze hry ovšem na začátku měli Zubři, kteří mohli jít do vedení po šanci Popelky. Jeho rána však minula Šafránkovu klec. V polovině šesté minuty už se ale skóre měnilo a radost propukla v přerovském táboře. Kotouč získal Petr Sakrajda a precizní ranou z kruhu zamířil nechytatelně pod horní tyč.

Domácí Slezan inkasovaný gól zaskočil, a tak i další minuty patřily Zubrům. Po střele Osiny od modré čáry se však nikdo k dorážce nedostal. Opavané se více dostali k Vojtkově svatyni až v době, kdy se rozběhla dvanáctá minuta. Střely Baďury a Wolfa ale byly nepřesné a mezi tři tyče se nevešly. Krátce před koncem úvodního dějství hráli Zubři přesilovku, jenže bez úspěchu, proto byl po první části stav 0:1.

Druhou tercii zahajoval Přerov další početní výhodou, která se navíc po průniku Šťastného, který byl faulován, zesílila. V pěti proti třem si modrožlutí počínali skvěle a podruhé rozsvítili červené světlo za Šafránkem. Po ráně Paly našel Šťastný před bránou volného Zdeňka Sedláka a ten se nemohl do téměř prázdné kasy zmýlit. Snížení měli zakrátko na holi Pavelek s Vítkem, Vojtek však kotouč za svá záda nepustil.

To jeho protějšek Šafránek brzy inkasoval znovu. Ve 27. minutě si sjel do útočného pásma Michal Popelka a opavského gólmana prostřelil. Vojtek pak ještě odolal spolupráci Hermana s Polokem, ale v následné přesilovce už čistý štít neudržel. Po rychlé souhře zakončoval Daniel Kysela. Gól mohl být pro Opavu vzpruhou, jenže místo toho přišla znovu radost přerovského publika. A byla dokonce dvojnásobná. Ještě v téže minutě Šafránek hodně podcenil střelu Radka Procházky a na 1:5 pak upravil skóre Vlastimil Dostálek, který těžil z průniku a krásné přihrávky od Kudělky.

Z druhé třetiny to ale ještě nebylo vše. Opava se totiž dostala zpět do hry. Nejdříve se zblízka prosadil Tomáš Polok a pouhé dvě vteřiny před koncem rozbouřil ochozy Patrik Mosler. Po jeho přesilovkové bombě Vojtkovi propadl puk jen pár centimetrů za brankovou čáru.

Úvod třetí periody nabídl přesilovku v podání Přerova. Ta však gólový efekt neměla, a tak zanedlouho přišel trest. Dost prostoru před bránou dostal Tomáš Polok, který si ještě vyjel do lepší pozice a nekompromisně snížil na 4:5.

Snahu Opavy na vyrovnání poté přerovský tým rozbíjel velmi zodpovědnou hrou a snažil se kotouč držet co nejdále od své brány. Domácím nevyšla přesilovka ani závěrečná power play, které přecházel faul Paly. Soupeřovu hru vabank rázně utnul Zdeněk Sedlák, jenž lobem přes téměř celé kluziště poslal touš do opuštěné brány a zpečetil tak nesmírně důležité vítězství Zubrů v poměru 6:4.

David Musial (HC Slezan Opava): V první třetině jsem moc nerozuměl výkonu rozhodčího. Jinak ale musím pochválit celé mužstvo, protože bojovalo až do konce. Třetí třetina byla z naší strany vynikající. Řekli jsme si, že začneme hrát nátlakový hokej, pro vyrovnávací gól jsme se snažili udělat všechno, ale nevyšlo to. Potrénujeme a pojedeme do Přerova pozitivně naladěni, abychom se sérií ještě něco udělali.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, co nás tady čeká. Opava chtěla sérii vyrovnat a byla velice nepříjemná. Myslím si, že začátek byl z naší strany výborný. Dali jsme gól, který nám hodně pomohl. Odskočili jsme poté až na 5:1, jenže pak jsme se fauly zbytečně sami srazili dolů. Domácí šli do tlaku, snížili, ale s tím závěrem jsme se popasovali dobře. Bylo to velmi těžké utkání, které jsme museli ubojovat. Tak to v play-off bývá.