Druhá Slavia, druhé úspěšné nájezdy. Zubři v Třebíči ukořistili dva body, rozhodla posila

T ř e b í č – Hokejisté Přerova slaví třetí vítězství v řadě, ve 45. kole Chance ligy porazili Třebíč 3:2 po samostatných nájezdech. Zubři si na Vysočině vytvořili dvoubrankový náskok, když přesilovky využili Hrdinka a Šoustal. Bílým hvězdám se ale tři a půl minuty před vypršením třetí třetiny podařilo vyrovnat. Hanákům však stejně jako ve středu proti pražské Slavii vyšly samostatné nájezdy, proti Horácké Slavii zařídil druhý bod kličkou do bekhendu útočník Pechanec.
45.kolo, sobota 5.2.2022
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Vodný (Poizl, Bittner), 57. Bittner (Zukal, Ferda) – 7. Hrdinka (Süss, Šoustal), 26. Šoustal (Goiš, Černý), rozhodující nájezd Pechanec. Rozhodčí: Kostourek, Ondráček – Beneš, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 933. Střely na branku: 36:29. Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 37:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Mičán – Tureček, Poizl, Furch, Forman, Mlčák, Zukal, Popela – Střondala, Bittner, Dočekal – Sklenář, Vodný, Šťovíček – Ferda, Michálek, Krliš – Lang, Gajarský
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Sebera – Indrák, Dvořák, Š. Kratochvil

Domácí začali aktivně a Fedrovu střelu musel lapačkou nasměrovat mimo branku Petrásek. Zubři se do velkých šancí dostali po buly v útočném pásmu. Mičán nejprve vyrazil pokus mezi nohama od Doležala, vzápětí se dokázal natáhnout i proti dorážce Jana Svobody. Přerov následně dostal výhodu přesilovky, kde si pomohl už po čtrnácti sekundách. Nahození Františka Hrdinky od modré čáry skončilo v síti.

Vyrovnat mohl třebíčský kapitán Bittner, do Dočekalovy nabídky však těsně před ním sáhl holí Petrásek. Při přečíslení nahrál Sklenář do druhé vlny Šťovíčkovi, ani on nicméně z hranice levého kruhu neskóroval. Na druhé straně ujížděl Šimon Kratochvil, tísněný vracejícím se Michálkem ale nakonec nezvládl pořádně zakončit.

Na začátku druhé třetiny hráli hosté druhou přesilovku, pokus Šoustala pokryl Mičán. Krátce po návratu Šťovíčka z trestné lavice obdržel dvě minuty Dočekal a MEO tentokrát početní výhodou nepohrdlo. Z pravé strany se za přesouvajícího Mičána trefil Tomáš Šoustal. Při vyloučení Dluhoše měl dvě možnosti Střondala. Poprvé jej vychytal Petrásek, zanedlouho nastřelil brankovou konstrukci.

Na pravém křídle pak Hrdinku předjel Dočekal, Petrásek kotouč vytěsnil mimo branku. Závar před Mičánem si vytvořil druhý přerovský útok, třebíčský brankář situaci vyřešil zalehnutím puku. Tři sekundy před druhou přestávkou Horáci snížili. Poizlovu střelu, kterou Petrásek neudržel, dorazil v přesilovce do brány Michal Vodný.

Blízko k druhému gólu Třebíče měl při Süssově trestu Dočekal, jeho křížnou střelu zastavila vzdálenější tyč. V přesilovce Hanáků zase Mičán včas zaklekl proti Süssovi, který měl prostor na pravém kruhu. Tři a půl minuty před koncem třetí části Horácká Slavia dotáhla zbývající manko. Tečí v předbrankovém prostoru se o to postaral Ladislav Bittner.

Prodloužení vítěze neurčilo. V samostatných nájezdech poslal Přerov do vedení Süss, za domácí odpověděl Bittner. Druhý bod pro Zubry vystřelil ve třetí sérii Antonín Pechanec, který Mičána přelstil bekhendovým blafákem.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Po většinu utkání jsme měli více ze hry. Zkomplikoval nám to první gól, který jsme dostali v oslabení – hosté to prostřelili. Pak jsme si vytvořili dost gólových příležitostí na to, abychom srovnali. Soupeři výborně zachytal brankář Petrásek, držel jej celý zápas. Důležitá byla branka tři vteřiny před koncem druhé části, vrátila nás do hry. I když jsme nebyli kompletní, kluci ve třetí třetině makali a zaslouženě jsme vyrovnali. Tým odvedl skvělou práci, s přístupem a nasazením jsme spokojení. Každý bod se počítá, nájezdy už jsou vabank.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Dva body jsou víc jak nic. Byli jsme blízko, abychom uhráli i tři body. Podařilo se nám zúročit dvě přesilovky, za což jsme rádi. Škoda, že jsme na konci druhé třetiny dostali v oslabení gól do šatny. Dva body ale s pokorou bereme. Věříme, že v neděli v Praze proti Slavii se nám podaří ještě něco získat.