Domácí neporazitelnost skončila, Zubři po velkém boji podlehli Šumperku o dva góly

P ř e r o v – Už popáté ožila přerovská MEO Aréna prvoligovým kláním. Tentokrát Zubři vyzvali trápící se šumperské Draky a chtěli znovu plně bodovat. Domácí neporazitelnost se jim ovšem natáhnout nepodařilo. Přerov sice dvakrát vedl, ale ve třetí tercii Draci nepohrdli možnostmi otočit skóre a v hodně nervózním závěru zpečetili výhru do opuštěné brány Zubrů. Přerov tak napopáté už musel doma skousnout porážku.
8.kolo, pondělí 28.9.2015
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
3:5
(1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Šťastný (Popelka), 23. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 59. Šťastný (Dostálek, Grof) – 11. Šimun (Tomášek, Kaut), 35. Půhoný (Haas), 43. Roupec (Půhoný, Plášek), 51. Gewiese, 60. Fořt (Sedlák). Rozhodčí: Koziol – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Ferenc (Přerov) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2520. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.
Vojtek – Chmelíř, Grof, Vágner, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – M. Kratochvíl, Král, Kovařík – Š. Kratochvíl
Maxwell – Bažant, Roupec, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Ščotka, Petira, Látal – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Šimun – Brunec, Poulíček, Moučka

Zápas začali lépe Zubři. V prvních pár minutách byli aktivnější a na Maxwella vyslali hned několik pokusů, zatímco Vojtek, který naskočil k prvnímu domácímu utkání, moc práce neměl. Ve 4. minutě se vydal do úniku Dostálek, ale zakončil nad šumperskou bránu. Rozehrávku Ference pak vystihl Půhoný, obkroužil bránu, ale díky Vojtkovi nezakončil. Hned poté na druhé straně domácí zatlačili hosty a sérii šancí završil David Šťastný, který prostřelil Maxwella.

V čase 10:55 pak Draci srovnali krok - po vyhraném buly se puk z hole Eduarda Šimuna doklouzal se štěstím za brankovou čáru. Šumperku srovnávací trefa vlila energii a hra se tak vyrovnala. Ke konci třetiny přišlo první vyloučení. Pykat na trestnou šel Pala. Hned po 18 vteřinách ho následoval Milfait a o necelou minutu později opět přerovský hráč Chmelíř. Draci v přesilovce čtyři na tři hodně tlačili, ale Zubři jim nedovolili skórovat. V poslední půlminutě se mohly oba celky radovat. Půhoný však branku nepřidal a v tutovce ho pak následoval Ferenc.

Druhá perioda začínala v podobném duchu, jak skončila ta první. Na trestnou usedl Brunec a dvouminutovou výhodu Hanáci využili bleskově, když Chmelíř nastřelil tyč a za Maxwella dopravil puk Vlastimil Dostálek. Přerovské hráče gól nabudil a byli na koni. V další akci puk doslova dotlačili do brány i s Maxwellem, ale gól nemohl být uznán. V oslabení se pak výborně prodral hřištěm Šťastný, jenž ještě před šumperskou bránou nahrával Sikorovi, ten se ale k puku nenatáhl.

V další tutovce pak figuroval Procházka s Pšurným, když první jmenovaný zakončoval situaci dvou na jednoho, ale netrefil odkrytou svatyni. Na druhé straně pálil Kaut, nastřelil tyč a hledištěm to jen zahučelo. V 34. minutě se ocital Popelka před bránou sám, ale příliš dlouho mířil a k zakončení se vůbec nedostal. Nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku se z brankoviště prosadil Jiří Půhoný. Chvíli poté pak mohl Zubry zpět do vedení poslat Šťastný, ale Maxwell jeho pokus vytěsnil.

Poslední dějství pro Přerov začalo přesilovkou. Následoval ho však inkasovaný gól. Po dobře založeném útoku zakončoval David Roupec, jehož trefa za Vojtka prošla se štěstím. Šumperští se krátce poté dostali do šance dva na jednoho, Tomášek však nezakončil přesně. Maxwell se pak vytáhl dobrým zákrokem proti Grofovi. To se však nedá říct o zákroku Vojtka z 51. minuty, když z dálky nahazoval Petr Gewiese a do přerovské sítě se tak dostal další laciný gól.

Zbytek třetiny by vystihovala slova jako zmar a nepřesnost. Zřejmě klíčovým momentem pak byl faul Jakuba Ference, původně dvouminutový trest byl následně vyhodnocen jako pět minut + do konce utkání. V hodně emotivním konci pak Zubři zvládli ještě po akci Dostálka s Davidem Šťastným jednou skórovat, ale to již bylo vše. Závěrečnou přesilovku šest na čtyři nezužitkovali a v poslední vteřině do prázdné zakončoval Tomáš Fořt.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší. Pouze jsme nepřekonali výborně chytajícího gólmana soupeře. Měli jsme snad šest gólovek, které jsme nedali a naopak jsme dvakrát smolně inkasovali. To hodně poslední třetinu ovlivnilo. Závěr nás při tom vyšším trestu konečně semknul, protože Šumperk byl po dvou gólech lepší. Nakonec jsme v závěru ještě sahali na bod, ale nevyšlo to.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Hráli jsme dnes zodpovědně. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale povedlo se nám vždy v celkem rychlém sledu vyrovnat. Důležitá byla třetí třetina, kterou jsme hráli kombinačně a podařilo se nám utéct o dva góly. Ze strachu z výsledku jsme si pak závěr trochu zkomplikovali, ale jinak jsme samozřejmě spokojení. Byl to velice kvalitní zápas, v němž oba týmy podaly vynikající výkon.