Další tříbodová odměna! O výhře v Karviné rozhodl vydařený vstup do druhé třetiny

K a r v i n á – Po domácí vysoké výhře nad Frýdkem měl tým Zubrů jen krátkou pauzu, hned v pátek totiž předehrával utkání 35. kola na ledě Karviné, kde nastoupil bez obránců Paly a Janoty. V prvním dějství se diváci žádného gólu nedočkali, po obrátce už však ano. Zubři těžili ze zvýšeného důrazu, během šesti minut se trefili hned třikrát. Karvinští sice po neproměněném trestném střílení snížili ztrátu, více už jim ale nebylo povoleno. Přerov zpečetil výhru v poslední vteřině gólem do prázdné brány a připsal si do tabulky další porci tří bodů.
35.kolo, pátek 23.1.2015
HK Karviná - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Chomič (Opravil) – 22. Sakrajda (Kudělka, Goiš), 24. Osina (Procházka, Šebek), 28. Dostálek (Šebek, Kudělka), 60. Kratochvíl Š. (Blinka, Vlček). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Řezáč. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 141. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Gleich – Milch, Mládenka, Hoďa, Jaroch, Čintala, Deutsch, Foltyn, Szajter, Opravil, Dýrr, Pavlačka, Chomič, Malík, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász, Luka
Slovák – Zbořil, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Sakrajda – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl Š., Kolář, Blinka – Kratochvíl M., Školoud, Málek

Do úvodní šance zápasu se dostal přerovský Sedlák, ale nabídku od Goiše zpoza brány nezužitkoval. Pak se na malou chvíli chopila taktovky Karviná a Slovák musel být v pohotovosti. Ohrožoval jej z mezikruží Pavlačka, zblízka Szajter a bombou od modré se prezentoval Deutsch.

Ani jeden z týmů poté nedokázal využít přesilovku, což hlavně domácí mrzelo. Ti totiž v závěru první části hráli téměř celé dvě minuty pět na tři. Szajter netrefil přerovskou bránu a Lukovi, kterému nabil Čintala, zase pokazila radost Slovákova vyrážečka.

Druhou periodu zahájil v přesilovce pro změnu Přerov a naložil už s ní mnohem lépe. Kousek za modrou vystřelil Kudělka a dobře postavený Petr Sakrajda tečoval puk mimo dosah brankáře Gleicha. O chvíli později hrstka přerovských fandů slavila podruhé, tentokrát dokonce v oslabení. Procházka zabojoval o kotouč, který se dostal na hůl Jiřího Osiny, jehož prudkou ránu Gleich nedokázal ztlumit.

Zubři se dostávali do tlaku a před karvinskou bránou to neustále hořelo. Matouš Kratochvíl se obtočil kolem kasy a naservíroval puk Školoudovi, který z první trefil beton Gleicha. Za moment už se ovšem kotouč dostal za jeho záda potřetí. Šebek byl při své kličkované faulován, ale důrazný Vlastimil Dostálek z bezprostřední blízkosti úspěšně dorážel.

Domácí mohli na začátku 32. minuty snížit, když obraně ujel Ondřej Kasperlík a po Kudělkově držení bylo nařízeno trestné střílení. To však karvinský mladík nedal, gólman Slovák si prostor mezi betony pokryl. Výborně zasáhl i Gleich, jenž si poradil s obrovskou šancí Šimona Kratochvíla, který vystihl rozehrávku a jel sám na bránu.

V minutě následující už se ale Karviné podařilo stav zkorigovat. Opravil našel u brány najetého Václava Chomiče a ten zacílil přesně. Závěr druhé „dvacky“ nabídl ještě dvě šance Zubrů, Goiš však po hezké souhře zakončoval nad bránu a Šimonu Kratochvílovi při tutovce scházela střelba.

Třetí část se Karviná snažila začít náporem, ale ten velmi dobře brzdila přerovská obrana. Posunout Zubry ještě blíž k vítězství mohl ve 46. minutě skvěle najetý Málek, jenže Gleich se roztáhl na brankové čáře a puk za ni nepustil. Deset minut před koncem šli Přerované znovu do tří, tentokrát na minutu a půl, ale jedinou příležitost měl Hoďa, kterého u tyčky vychytal gólman Slovák.

Dobře si přerovská defenzíva v čele se Slovákem počínala i při vyloučení v 56. minutě, kdy střílel z mezikruží Čintala. Sedmadvacet vteřin před sirénou si ještě Karviná vzala oddechový čas a zkusila hru bez brankáře, což už jí nijak nepomohlo. Naopak Zubři přidali v čase 59:59 čtvrtý gól z hole Šimona Kratochvíla, který z blízkosti nemohl minout opuštěnou klec. Vítězství 4:1 tak zajistilo přerovskému týmu další příděl tří bodů do tabulky.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že Karviná je v tabulce dole a že se bude chtít pokusit za každou cenu urvat nějaké body, které potřebuje k záchraně. Celou první třetinu to bylo vyrovnané, ale pak jsme si pomohli přesilovkou a díky rychlým gólům jsme se nastartovali a dostali do té správné herní pohody. Po zbytek zápasu se nám podařilo náskok hlídat a navíc jsme v závěru dobře ubránili oslabení.