Další krok do vyřazovacích bojů, tým Zubrů uspěl i v Mostě a upevnil si pátou příčku!

M o s t – Dva zápasy v rychlém sledu hned za sebou, to byly víkendové dny v podání Zubrů, kteří se pokoušeli dohrávkou na ledě Mostu zvýšit své bodové konto. Tentokrát Přerov začal výborně, ale na gól Kovaříka ze druhé minuty poté Mostečtí odpověděli. Vyrovnané skóre platilo až do posledních vteřin prostředního dějství, kdy Stoklasa znovu rozjásal přerovskou střídačku. Zubři těsný náskok drželi a již neinkasovali. Stav v závěru ještě posunul Popelka a razítko na export dalších tří bodů dal Sýkora trefou do opuštěné brány. Přerov si upevnil páté místo!
42.kolo, neděle 31.1.2016
HC Most - HC ZUBR Přerov
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Rod (Strejček, Rindoš) – 2. Kovařík (Goiš, Ferenc), 40. Stoklasa (Sikora, Pala), 58. Popelka, 60. Sýkora. Rozhodčí: Zubzanda – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 154. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Hanuljak – Pokorný, Kokeš, Šesták, Zeman, Hora, Strejček, Cvrk – Rod, Kubinčák, Řehoř – Slavíček, Rindoš, Alinč – Tauš, Hanzl, Nedrda – Doležal, Smolka
Šimboch – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka

Most měl hned na začátku první třetiny gólovou šanci, jenže to byl poté Přerov, který skóroval. Ve druhé minutě otevřel stav utkání Lubomír Kovařík. Dále došlo k vyloučení na straně hostí, ale Most přesilovku nedokázal využít. Následovala další velká šance Mostu, ale ani tentokrát Šimbocha domácí nepřekonali. To se jim ovšem povedlo o chvíli později. Ve 12. minutě vyrovnal na 1:1 Tomáš Rod. Posléze došlo k přečíslení dvou proti jednomu na straně Přerova, ale Hanuljak byl pozorný. Následně došlo k vyloučení na domácí straně a po chvíli i na hostující. První třetina přinesla vyrovnaný hokej s nerozhodným výsledkem 1:1.

Na úvod druhé třetiny si zahráli domácí v početní výhodě, kterou ovšem nezužitkovali. Poté hra nepostupovala nějak zvlášť výrazně. Most si sice vytvořil určitý tlak, ale žádná další branka z toho nepadla. Následovala přesilovka domácího týmu, ale také bez využití. Posléze se ocitl ve velké šanci mostecký Alinč, ale Šimboch výborným zásahem zakročil. Těsně před koncem druhé třetiny Přerov zvýšil na 1:2, když se prosadil Filip Stoklasa. Ve druhé třetině byl Most jasně lepším celkem, přesto Přerov odskočil na rozdíl jedné branky.

Ve třetí třetině bylo k vidění na úvod několik málo šancí na obou dvou stranách, ale zároveň i plno nepřesností. Následovalo oslabení hostů, kteří se ovšem dobře ubránili. Dále došlo ke vzájemnému vyloučení, takže hra pokračovala čtyři na čtyři. Při tomto počtu hráčů na ledě ještě jednou hosté faulovali, takže se pokračovalo čtyři na tři. Kubinčák při této výhodě nakonec natrefil jen břevno. O utkání definitivně rozhodla branka Přerova, když se v 58. minutě prosadil Michal Popelka. Most to sice zkoušel poté ještě v power play, ale Přerov jen potvrdil své vítězství trefou Tomáše Sýkory do prázdné brány.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Obě mužstva měla za sebou sobotní utkání a v první třetině se s tím lépe vyrovnali domácí. Soupeř nám dělal dost problémů, ale Juraj Šimboch nás podržel. Poté už se hra srovnala a bylo to kdo s koho. Důležitá byla naše branka v posledních vteřinách druhé třetiny, která možná byla i tou rozhodující. Dá se říct, že ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou a možná bylo na naší straně i více sil. Oba víkendové zápasy jsme hráli na čtyři pětky. I třetí a čtvrtá lajna zahrála výborně.