Další domácí výhra! Hanácké derby s Prostějovem se zase stalo kořistí Zubrů

P ř e r o v – Po Kladnu další velmi atraktivní zápas, tentokrát derby s Prostějovem. Zubři při střetu s rivalem potvrdili nejen skvělou úspěšnost v hanáckých soubojích, ale také výborné letošní výsledky na domácím ledě. Skóre sice otevřeli Jestřábi, avšak poté byli Přerované aktivnějším týmem a zaslouženě si vypracovali dvoubrankové vedení. V závěru Zubři odmítli jakékoliv potíže a díky vítězství 4:2 jsou v tabulce znovu druzí!
12.kolo, pondělí 11.1.2021
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Doležal, Kučeřík), 22. Dostálek (Kubeš, Pšurný), 51. Štefka (Číp, Hejcman), 60. Číp (Štefka, Hejcman) – 11. Žalčík (Chlán, Hrníčko), 54. Chlán (Pěnčík, Mrázek). Rozhodčí: Koziol, Skopal – Hranoš, Konvička. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 41:27. Zblokované střely: 11:12. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Holík – Hrabal, Kubeš, Forman, Zbořil, Krisl, Dluhoš, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Ryšavý, Süss, M. Svoboda – Václavek, Indrák, Macuh
Bláha – Hrdinka, Matyáš, Piegl, Drtil, Krejčí, Staněk, Pěnčík – Vachutka, Podlaha, Mrázek – Antoníček, Kaut, Novák – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Jandus, Motloch, Ouřada

Zubři mohli v hanáckém derby velmi rychle otevřít skóre. Uběhlo jen pár vteřin, když Hrabalovu ránu tečoval Pšurný a dorážkou se snažil prosadit Dostálek. O chvíli později zahrozili Jestřábi. Motlochova střela však minula bránu, stejně jako Vachutkovo zakončení po průniku. Prostějov záhy získal na svoji stranu i přesilovku, tu ale modrožlutí výborně ubránili.

Krátce po ní měl gól na holi Matěj Svoboda, kterému naservíroval puk Kubeš, jenže zubří forvard se u pravé tyče neprosadil. Skóre tak otevřeli hosté. Chlán vyhrál buly a z bleskové přihrávky za Holíka zacílil Lukáš Žalčík. Přerované ale byli ve ztrátě jen dvě minuty. Kučeřík si parádní kličkou vytvořil cestu před Bláhu, kde si na kotouč počíhal Roman Pšurný a dorazil jej. Stejný hráč mohl v poslední minutě otočit skóre, tentokrát si ale jeho dorážky po Kubešově palbě Bláha pohlídal.

Druhá perioda nabídla zkraje přesilovku Zubrů. Ta ale netrvala dlouho. Kubešovi sice střela od modré nesedla, ale puk trefil Vlastimila Dostálka do brusle, od které se odrazil do brány. Modrožlutí měli i další šance, zejména spolupráce Čípa s Hejcmanem hlasitě volala po třetím gólu. V polovině duelu se naopak musel předvést Holík v přerovské kleci. Podařilo se mu vyřešit jak útočný výpad Ouřady, tak i tutovku Mrázka, který mohl potrestat chybu v obraně.

Na domácí straně zanedlouho málem zvyšoval Dluhoš, odražený puk si však nejprve musel zpracovat a Bláha jeho ránu lapil. Zubři byli v závěru druhé „dvacky“ aktivnější, když Dostálek mohl zakončovat po rychlé souhře Kubeše s Pšurným. Přerovská „15“ ale vyšla naprázdno i na konci 38. minuty, když se k ní znovu se štěstím odrazil puk.

Ve třetí třetině oba rivalové pohrdli přesilovkou, proto Zubři stále drželi jednogólový náskok. Devět minut před koncem ale Přerované udeřili potřetí. Hejcman poslal puk mezi kruhy na Čípa, jehož střelu sice brankář vytěsnil mimo, ale Jan Štefka z úhlu trefil Bláhu do zad, od kterých kus černé gumy spadl do klece. Prostějov však rychle zareagoval. Petr Chlán si sjel před Holíka a střelou nad rameno snížil na 3:2.

Rozhodnutí měl pak na holi Hejcman, ale při brejku mu sjel kotouč, proto Jestřábi mohli ještě pokračovat v dramatickém závěru. Po šanci Chlána u levé tyče však jejich naděje zhasly. Přišel totiž faul Pěnčíka a v přesilovce dal razítko na výhru Zubrů Radek Číp. Přerov tak doma uspěl posedmé v řadě!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Po delší době přijel Prostějov výborně připravený. Prvních deset minut jsme s jeho hrou měli problémy, ale pak jsme podle mě už měli zápas ve svých rukou. Škoda jen, že jsme tam nevyužili šancí, které se nám naskytly. Je to zasloužené vítězství podpořené výborným Holasem v bráně.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas byl vyrovnaný, domácí jsme určitě překvapili naším pojetím hry. Měli jsme svoje možnosti, ale po hloupých chybách jsme bohužel dovolili Přerovu dát dvě branky. Utkání však bylo pořád otevřené. Ve druhé třetině máme samostatný nájezd… Je to pořád dokola, máme šance, ale nedáme góly. Nejvíc nás tlačí bota v přesilovkách. Měli jsme možná desátou, patnáctou početní převahu v řadě, kterou jsme nevyužili. Pak vždycky dostaneme hloupý gól… Je to o využití vlastních šancí. Hra pět na pět je dobrá, ovšem utkání většinou rozhodují přesilovky a vyložené příležitosti. Když je dáte, jste někde jinde.