Čtyřikrát vedli, ale nestačilo to. Zubry proti Kolínu dělilo od vítězství 3,5 sekundy

P ř e r o v – Po týdenním čekání hokejisté Přerova konečně zasáhli do průběhu Chance ligy. Proti Kolínu ale nastoupili bez deseti hráčů a v sestavě s velmi nízkým věkovým průměrem. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře si přesto čtyřikrát vybojovali jednogólový náskok. Jenže čtyřikrát o něj zároveň přišli, naposledy 3,5 sekundy před vypršením třetí třetiny. V prodloužení pak Zubři nevyužili přesilovku a druhý bod uzmuli Kozlové. Hanáci po prohře 4:5 po prodloužení získali do tabulky bod.
3.kolo, sobota 19.9.2020
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
4:5p
(2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Dvořák, Ryšavý), 8. Svoboda (Ryšavý, Dřímal), 21. Pšurný (Dostálek, Doležal), 57. Pšurný (F. Král, Doležal) – 5. Šafránek (Jankovský, Husa), 19. Krejčík (Petržilka, Muška), 40. Husa (Krejčík, Z. Král), 60. Blaha (Muška, Z. Král), 65. Petržilka (Husa, Krejčík). Rozhodčí: Kašík, Marek – Kučera, Měkýš. Vyloučení: 5:6, navíc Jankovský (Kolín) 5 minut + konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 613. Střely na branku: 42:33. Zblokované střely: 13:11. Vhazování: 44:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.
Huf – Dluhoš, F. Král, Kučeřík, Zbořil, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Dobiáš, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Ryšavý – Dobša, Indrák
Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk, Barták – Jankovský, Šafránek, Z. Král – Krejčík, Zumr, Petržilka – Mašín, Štohanzl, Síla – Hasil, Semirád, Kozák

Zubři začali aktivně a dobrá příležitost na sebe nenechala dlouho čekat. Z levé strany střílel Hejcman a Sejpal s vypětím všech sil vyrazil kotouč mimo betonem. Zanedlouho se poprvé měnilo skóre. Dvořák zprava našel volného Matěje Svobodu, jenž po rozhýbání gólmana uklízel do odkryté brány. Kolín přečkal další přerovské možnosti a k vyrovnání si pomohl také samostatným únikem. David Šafránek si sice na Hufa napoprvé nepřišel, dorážka ale už zapadla do sítě. Nájezdy na branku začátku zápasu dominovaly. Další předvedl Matěj Svoboda a pokusem pod břevno zapsal druhou trefu. Kozlové srovnali díky protiútoku, po kterém v tutové pozici nezaváhal Lukáš Krejčík.

Nástup do druhé třetiny měl Přerov parádní. Po 58 sekundách přihrál Dostálek mezi kruhy najetému Romanovi Pšurnému, který si položil Sejpala a z bekhendu skóroval. Když do puku sáhl Semirád, zazvonila za Hufem levá tyč. Starosti nadělala domácí defenzívě i střela Mašína. Na druhé straně po vyhraném buly okamžitě pálil Dobiáš, Sejpal se natáhl a zasáhl lapačkou. Zubři poté nevyužili dlouhou pětiminutovou přesilovku, jež následovala po faulu Jankovského. Kolínský brankář zneškodnil například pokus Dvořáka z mezikruží. V poslední minutě před druhou přestávkou Kozlové potřetí srovnali krok. Jakub Husa neměl po brejku a pasu od Krejčíka problém dopravit kotouč do odkryté brány.

Na další gól se čekalo až do závěru utkání. V 57. minutě Přerov předvedl ukázkový důraz do brány a po závaru dotlačil kotouč za Sejpala Roman Pšurný. Domácí drželi těsný náskok, po faulu Pšurného, který ve skutečnosti vůbec nefauloval, se však na sklonku třetí části museli bránit ve čtyřech. Kolín vsadil na hru bez brankáře a tři a půl sekundy před koncem sebral Hanákům tři body. Ke vzdálenější tyči zamířil Lukáš Blaha.

V prodloužení Zubři propásli šanci udeřit v přesilovce. O rozhodnutí se postarali hosté. Husa prostrčil puk kolem Hufa a do prázdné klece ho napálil Jakub Petržilka.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Zápas byl vyrovnaný, slušné pasáže jsme měli my i Kolín. Je to škoda. Dali jsme šťastný gól na 4:3 a pak jsme se nechali zbytečně vyloučit. Hosté si za remízou šli. Byly tam také nějaké klíčové momenty. Nevyužili jsme pětiminutovou přesilovku a v prodloužení ani výhodu čtyř proti třem. Kolín byl v tomhle důraznější a nám nezbývá, než jít dál.

Petr Martínek (TJ SC Kolín): Jsme hrozně rádi za vítězství, že vezeme z Přerova dva body. Ale prvních třicet minut jsem svůj tým nepoznával. Po minulém zápase jsme byli někteří v hlavách asi trošku nahoře. Nepracovali jsme, jak jsme měli. Nebyl jsem spokojený. Od ubráněné pětiminutové přesilovky soupeře se mužstvo rázem probudilo a začalo tvrdě jít za výsledkem. Bohužel jsme dostali branku a vypadalo to s námi velice špatně. Ovšem v závěru jsme si ještě při power-play vynutili prodloužení, kde jsme rozhodli.