Čekání na tříbodovou výhru skončilo, Zubři po skvělém výkonu přehráli lídra z Kladna!

P ř e r o v – Jedenácté kolo WSM ligy přivezlo na Hanou ambiciózní Kladno, Zubry tak ve snaze konečně naplno zabodovat čekal nelehký úkol. Jeho splnění se však podařilo na jedničku s hvězdičkou! Bojovný Přerov začal skvěle, dvěma góly v prvním dějství položil základy úspěchu a s obrovským nadšením pak pokračoval. Kladno recept na gólmana Horčičku nenašlo, Zubři tak po osmi zápasech naplno bodovali!
11.kolo, pondělí 3.10.2016
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Ferenc (Plášek, Malina), 14. Procházka (Pšurný, Dostálek), 24. Dvořák (M. Kratochvíl), 35. Dostálek (Chmelíř, Pšurný). Rozhodčí: Šutara – Barteček, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2169. Střely na branku: 37:19. Průběh utkání: 4:0.
Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Král, Sikora – Goiš, Popelka, Šťastný – M. Kratochvíl, Dvořák, Kovařík
Hanuljak – Hořava, Růžička, Repe, Drtina, Ulrych, Ptáček, Matula – Tenkrát, Burger, Ton – Machač, Kubík, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Pekr, Zikmund, Cetkovský

Přerov se favorita nezalekl a začal proti němu s obrovským nasazením. Kladno se po pár minutách otrkalo, ale tlak si zkazilo faulem. První přesilovkové lajně čelil Hanuljak, Jakubu Ferencovi z druhé, už však nestačil. Ten nic neřešil a švihem od pravého mantinelu jej prostřelil. Zubři v náporu pokračovali a Rytíře pevně sevřeli.

Kladno ne a ne nastartovat souvislý útok a aktivním Přerovem bylo potrestáno. Po necelých pěti minutách navyšoval Milan Procházka, který si najel do prostoru mezi kruhy, kam mu perfektně načasoval pas Pšurný a hráč s číslem 40 střelou z nápřahu propálil Hanuljaka podruhé. Přerovští ho dál ostřelovali ze všech pozic a cíl zlepšit produktivitu byl jasně cítit. Přesilovka Středočechů už se skóre nehnula a domácí si tak mohli poznačit první třetinu za výborně odehranou.

Dějství druhé začalo oslabením Rytířů a ve 23. minutě se na Hané slavilo potřetí. Po střele Kratochvíla se k dorážce dostal Filip Dvořák a zařídil třígólový trhák. Zikmund pak vyslal na Horčičku nepříjemný puk, ten mu však mezi betony naštěstí nepropadl. V polovině zápasu nevyšla přesilovka domácím, jenže s 35. minutou přišel čtvrtý přerovský úder. Poté, co se pozornost strhla na středový kruh, Vlastimil Dostálek dojel puk a drze se natlačil přímo před Hanuljaka, odkud bekhendem brankáře vyškolil.

Přerov předváděl bojovný hokej, se všemi souboji na plný plyn a prezentoval se hrou, kterou se chce chlubit i dál. Vybojoval si další výhodu deset vteřin před sirénou a v čase 39:58 už slavil „pětku“. Hlavní sudí Šutara však gól pro zásah vysokou holí neuznal.

Domácí zbývající díl přesilovky nezužitkovali a řada tak přišla na Kladno. Ani to se však ničím větším neblýsklo a nejzajímavější moment tak byl úprk Popelky, jemuž právě trest skončil. Za faul loktem šel v 50. minutě pykat Přikryl a pro modrožluté to byl čas navíc. S klidem na holích se Přerované nikam nehnali a pokračovali v sebejistém výkonu.

Nezlomilo je ani další oslabení, kde mohl skórovat Tenkrát. Třešnička na dortu nakonec zůstala celá, když s uplynutím šedesáti minut bylo Horčičkovo vynulování lídra definitivní. Zubři se předvedli nadprůměrným, letos s jistotou nejlepším výkonem a uštědřili vedoucímu Kladnu pořádnou lekci.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Dnes musíme vyzvednout celý mančaft. Od brankáře až po čtvrtou lajnu všichni odevzdali na ledě maximum. Myslím si, že jsme soupeře zaskočili agresivní hrou, kterou jsme si naplánovali. Chtěli jsme tvrdě jít za třemi body, což se podařilo. Řekli jsme si, že nebudeme hrát komplikovaně u nás v pásmu, ale všechno budeme tlačit k soupeřově bráně. Dnes se toto proměnilo v góly, které nám chyběly. Výhra nad takovým soupeřem pro nás určitě bude velkou vzpruhou. Navíc přišlo dnes na hokej mnoho lidí. Když hráč zblokuje střelu a stadion mu zatleská nebo dáme gól a halou zní ovace, to je pro hráče adrenalin a pomyslná droga, která je nakopne. Na vlně fanoušků se svezli všichni hráči a jsme za to rádi.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Takový zápas se velice těžko hodnotí. Od jeho začátku jsme tahali za kratší konec. Přerov byl dnes ve všem na ledě lepší a zcela zaslouženě vyhrál.