INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Byl to boj až do konce, tým Zubrů nezvládl nájezdy a parádní sezóna se tak uzavřela

Byl to boj až do konce, tým Zubrů nezvládl nájezdy a parádní sezóna se tak uzavřela
Č . B u d ě j o v i c e – Čtvrtfinálová série s Budějovicemi dospěla už ke kapitole páté a Přerov na ledě svého soupeře usiloval o to, aby nebyla poslední. Po rychlém gólu sice Motor obrátil stav a chvíli vedl, ale tým Zubrů parádně bojoval a posléze to byl on, kdo držel těsné vedení. To pak po dalším obratu získal znovu budějovický tým, Přerov však zvládl srovnat, a tak zápas putoval přes prodloužení až do nájezdů. V nich se domácím podařilo proměnit tři, zatímco Přerované uspěli jen dvakrát. Sezóna tak končí, pro nováčka WSM ligy však obrovským úspěchem!
ČF5, pondělí 7.3.2016
ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
6:5sn
(2:3, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Rob (Zíb, Straka), 4. Nouza (Rob, Straka), 23. Květoň (Zíb, Straka), 44. Květoň (Vráblík), 52. Straka (Babka), rozhodující nájezd Chovan – 1. Král (Pala), 7. Stoklasa (Popelka, Kovařík), 19. Grof (Procházka, Dostálek), 36. Stoklasa (Popelka), 55. Stoklasa (Novotný, Kovařík). Rozhodčí: Petružálek, Souček – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6340. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Bláha (na 3. nájezd Kváča) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek – Prokeš
Klimeš (na 3. nájezd Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner – Procházka, Sýkora, Dostálek – Pšurný, Král, Sikora – Stoklasa, Popelka, Kovařík – Blinka

Komentář k zápasu

Do pátého střetu v sérii nastoupili Zubři velmi dobře, když bleskově potrestali soupeřův faul. Pala nahodil puk na bránu a Tadeáš Král jej dorazil za překvapeného Bláhu. Uběhla však pouze krátká chvíle a Jihočeši otočili stav. Nejdříve v přesilovce pět na tři prostřelil Klimeše z prostoru mezi kruhy Luboš Rob a v pokračující klasické početní výhodě obrátil stav na 2:1 zcela volný Tomáš Nouza. Na nepříznivé skóre ovšem Zubři rychle přispěchali s odpovědí. Dobře najetý Filip Stoklasa procedil kotouč u tyče za Bláhu.

Další pasáž prvního dějství už tak bohatá na góly nebyla. Padl jen jeden. Motor nevyužil přesilovku, a tak byl za to v závěru potrestán. Přerov vyrazil do přečíslení, které vzal na sebe Jakub Grof a výstavním projektilem znovu strhl vedení na stranu Zubrů.

Druhá „dvacka“ bohužel nezačala pro Přerov příznivě. Opět putoval do tří a přestože se statečně bránil, inkasoval ze střely Lukáše Květoně, kdy zbývalo už jen několik vteřin. Posléze však měl tým Zubrů ideální šanci na skórování. Během přesilovky však Dostálek napálil kus černé gumy jen do tyče a Královu tutovku zmařil ostrým zákrokem Bláha.

Přerov i nadále hrál velmi dobře a za svou snahu byl odměněn. Přesilovka sice zůstala nevyužita, ale vteřinu po jejím skončení už znovu Zubři vedli. Filip Stoklasa dostal kotouč od Popelky a nejdříve na Bláhu nevyzrál, ale touš ještě usměrnil na svoji hůl a z úhlu jej poslal do brány. Modrožlutí poté ubránili přesilovku, a tak šli po druhém dějství do kabiny s jednobrankovým vedením.

Třetí tercii otevřela obrovská šance Dostálka, který dostal nahráno od Procházky, ale gólman Bláha předvedl výborný zákrok. Na řadu tak přišla další přesilovka budějovického souboru, a také ta byla přetavena v gól, když Vráblíkovu střelu doklepl za Klimeše Lukáš Květoň. Přerovský brankář následně musel být znovu v pohotovosti, nepříjemně jej totiž ohrožoval Žovinec se svým průnikem zpoza klece.

Zubři i nadále bojovali, ale domácí využili jednu ze svých šancí a znovu otočili skóre na svoji stranu, když Josef Straka nadvakrát překonal Klimeše nad ramenem. Přerov tak nebyl v lehké situaci, avšak dokázal parádním gólem znovu srovnat. Bláha totiž propustil za svá záda kotouč po ostré ráně Novotného, kterou tečoval Filip Stoklasa a zkompletoval tak hattrick.

Za nerozhodného stavu vypuklo prodloužení, ve kterém si oba týmy dávaly pozor na obranu. Z otočky mohl Klimeše přelstít Marek, ale kotouč šel těsně vedle. Domácí byli aktivnější, jenže ani Suchánek na přerovského gólmana recept nenašel. Rozhodnout mohly i modrožluté barvy, konkrétně Dostálek, dorážka kanonýra se však před Bláhou neujala.

O vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy. V nich Přerovští dvakrát skórovali, ale domácí Motor také. Až ve třetí sérii Sýkora penaltu neproměnil a naopak Michal Chovan překonal Slováka, který vystřídal Klimeše a rozjásal celou Budvar Arénu.

Cesta letošní WSM ligou tak pro Přerov končí ve čtvrtfinále, kdy bojoval s obrovským favoritem na postup. Jako nováček však po základní části obsadil famózní šesté místo, a tak se sezóna bude řešit mezi obrovsky úspěšné!

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Děkuji soupeři za dnešní zápas, byl perfektní a nesklouzl nikam, kam jsme nechtěli. První třetina byla nejhorší ze všech, které jsme ve čtvrtfinále odehráli. Naštěstí nás zachránily přesilovky. Věděli jsme, že nás ve třetí části hry můžou vrátit zpátky, a to se také stalo. Penalty jsou loterie, na obou stranách byli výborní střelci. Jsme rádi, že série skončila tímto způsobem. Kváča o tom nevěděl, že půjde chytat nájezdy, bylo to spontánní. Blaženovi to nešlo, tak jsme to prostě zkusili. Ten třetí nájezd Přerova byl perfektní a Kvaky ho vlastně ani nechytil, puk ho trefil. Vytížení hráči teď budou mít dva dny volno, mladíci pojedou do Chomutova pomoci juniorce.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání, tak jako celé čtvrtfinále, tedy kromě jednoho zápasu na našem stadionu, bylo vyrovnané. Obě mužstva praktikovala svůj styl hry. Jsem rád, že to nesklouzlo k šarvátkám a rozhodovalo se na ledě. Soupeř jako celou sérii ukazoval kvalitu, na obou stranách byla vidět únava a zranění, která jsme celou sérii neventilovali. Chybělo nám pověstné štěstíčko. Jak nám to vloni v baráži vyšlo, dneska byl šťastnější soupeř. Chtěli jsme sérii ještě protáhnout. Doufám, že si to fanoušci obou táborů užili. Byli skvělí jak domácí, tak i ti naši, kteří sem přijeli. Přeji Motoru, ať dojde co nejdál a podaří se mu návrat do extraligy. Kvalitu na to má.