Břeclav sahala v Přerově po bodech, Zubři ji zlomili až hodně vydařeným závěrem

P ř e r o v – V pořadí už 37. kolo druhé ligy svedlo na ledě MEO Arény do boje o body tým Zubrů s předposlední Břeclaví. Svěřenci trenérů Kočary a Faltýnka nastupovali v roli výrazného favorita, který chtěl tvrdě odmítnout jakékoliv komplikace s výsledkem. Domácím se podařilo v úvodu dvakrát skórovat, jenže další šance ke klidnějšímu náskoku zůstaly nevyužity. Lvi tak ve třetí třetině po vyrovnání sahali na remízu, ale v závěru přerovský tým třemi góly soupeře zlomil.
37.kolo, středa 29.1.2014
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
5:2
(2:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Pala (Osina, Kovařík), 9. Sakrajda (Ditrich), 55. Kovařík (Sedlák, Vlček), 57. Kolář (Šťastný D.), 60. Sedlák (Goiš) – 24. Buhaj (z trestného střílení), 51. Bolfík (Buhaj, Piskoř). Rozhodčí: Volf – Matěj, Velinský. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 918. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Haloda, Tomeček – Goiš, Sedlák, Kovařík – Šťastný D., Brančík, Blinka – Málek, Sakrajda, Ditrich – Kolář, Kundrátek, Školoud
Šurý – Dora, Šaur, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina, Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Bartoš, Bolfík, Medřický, Rejžek, Zháňal, Blaha, Haman, Buhaj

Vstup do utkání měli mnohem lepší břeclavští hráči, kteří mezi druhou a třetí minutou několikrát ohrožovali Vojtkovu klec. Medřického šance vyzněla naprázdno a Bartoš těsně minul bránu. Zubři svého soka více zatlačili až v minutě šesté, ale chyběla jim častější střelba. Z aktivity však vzešla přesilovka a v ní už se domácí kýženého gólu dočkali. Radomír Pala svou pověstnou dělovkou od modré čáry poslal Zubry do vedení.

Hned v zápětí Přerov pykal za Šťastného faul, ale dokázal se prosadit i v oslabení. Hodně ležérní přihrávka soupeře vyslala do útoku Petra Sakrajdu, který obešel bránícího Hamana a pod betonem Šurého zakončil. Lvi se snažili gólové manko snížit Rejžkem, s jehož střelou však Vojtek mnoho potíží neměl. Ve čtrnácté minutě mohlo být vedení Zubrů ještě výraznější. Osina totiž nabídl obrovskou šanci Kovaříkovi, po jehož zakončení za Šurým zvonila tyč.

Druhou periodu zahajovali domácí v přesilovce a ta mohla být bleskově využita. Sedlák totiž krásně přihrál rozjetému Goišovi, ale radost opět zkazila branková konstrukce. Místo toho udeřilo na druhé straně a Břeclavané snížili z trestného střílení za faul na unikajícího Buhaje. Vojtek si více vyjel a položil se, ale Tomáš Buhaj udělal rychlou kličku a zakončoval do prázdné kasy.

Za malou chvíli mohli mít Zubři dvougólový náskok zpátky. Hráli totiž více než minutu přesilovku pět na tři, ve které od modré čáry střílel Vlček s Janotou a z blízkosti brány pak dorážel Kovařík. Ani jedna šance však gólový efekt neměla, proto Břeclavští dál zlobili. Ve 36. minutě Vojtek řešil rychlé přečíslení, kdy Bartoš měl dostatek prostoru na střelbu, ale bránu minul. Na závěr prostředního dějství to ještě vřelo před Šurým, jenže ani Zubři nebyli úspěšní. Osina pálil vedle a Goiš znovu do tyčky.

Za stavu 2:1 šlo utkání do třetí třetiny, kterou začal lépe přerovský tým. Pala ovšem svou střelu namířil mimo gólový cíl a také Blinkova dorážka se neujala. Lvi tak posléze slavili vyrovnání. Buhaj poslal kotouč na Lukáše Bolfíka, který se trefil do horního růžku. Červené světlo zůstalo nerozsvícené a Zubři reklamovali tyčku, ale na verdiktu sudího Volfa nic nezměnili.

Šest minut před koncem se řítil do obrovské šance Šťastný, jenže ji neproměnil, ale domácí to mrzet nemuselo. Závěr jim totiž vyšel parádně. O chvilku později vlétl do útočného pásma Lubomír Kovařík a střelou k tyči poslal Přerov opět do vedení. Za dvě minuty se pak z bekhendu prosadil také Jan Kolář a vítězství podtrhl Zdeněk Sedlák, jenž získal odražený puk a sám před bránou překonal Šurého mezi betony.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): K vítězství jsme se dnes protrápili. Začali jsme špatně a soupeř mohl jít do vedení. Po celkem laciných gólech jsme však šli do vedení my, ale moc jsme si dnes nepomohli přesilovkami. Kdybychom dali třetí gól, tak by hra byla klidnější. Břeclav hrála rychlý hokej a dlouho jsme se s tím nemohli srovnat. V závěru se k nám po vyrovnání na 2:2 přiklonilo štěstí.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav):Je to už poněkolikáté, co jsme takhle přišli v závěru o lepší výsledek. Asi nám to není souzené. V Porubě dvacet sekund před koncem, s Hodonínem dvanáct a předtím dokonce jen jednu vteřinu. Dostali jsme se ze stavu 2:0 na 2:2 a potom přišel ten špatný závěr. Takový zápas se velmi těžko hodnotí.