Břeclav dostala od Zubrů sedmičku! Přerov veze z jihu Moravy hladké vítězství

B ř e c l a v – Posun ze sedmé příčky na čtvrtou zaznamenal tým Zubrů po výhře v Břeclavi. Už od úvodního buly bylo zcela jasně viditelné, že Přerov rozhodně nechce po neúspěšném derby s Jestřáby dopustit další zaváhání. Zubři potvrzovali roli velkého favorita a svého soka s velmi mladým kádrem jednoznačně přehrávali. Výsledkem toho bylo v polovině zápasu vedení už o pět gólů. Domácí Lvi sice poté dvěma trefami snížili, ale závěrečné slovo měli přerovští borci, kteří dovedli zápas k jasné výhře v poměru 7:2.
4.kolo, středa 25.9.2013
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
2:7
(0:3, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Popolanský (Dora), 48. Šaur (Maša) – 4. Goiš (Haloda, Kudělka), 12. Kudělka (Ministr, Osina), 15. Ditrich (Haloda, Osina), 26. Goiš (Haloda, Ministr), 26. Pala (Sedlák, Šťastný D.), 54. Sedlák (Tomeček, Šťastný D.), 60. Pala. Rozhodčí: Humpolíček - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:7.
Šurý (26. Zelenka) – Dora, Nedvěd, Kovář, Novák, Šaur, Nekoranec, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík, Bartoš – Popolanský, Hrbatý, Zháňal – Záborský, Blaha, Maša – Procházka, Gabriška, Průdek
Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Osina, Tomeček – Šťastný D., Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada

Věkový, a hlavně výkonnostní, rozdíl mezi nejmladším a nejstarším týmem druholigové skupiny Východ byl ve středečním utkání 4. kola druhé ligy znát více, než by bylo vhodné. Hostující Přerov si vybojoval už ve 4. minutě přesilovku, kterou využil po kombinaci na jeden dotek Jiří Goiš, když procedil puk za Šurého. Druhé oslabení už domácí hokejisté přežili, ale bylo to málo platné. Ve 12. minutě pálil od modré David Kudělka a jeho střela ještě před břeclavským brankářem změnila směr a skončila v síti.

Lvi se velmi těžko dostávali do útočného pásma a občas se zdálo, jako by s nimi Zubři hráli bago. Třetí branku přidal v 15. minutě po další povedené kombinaci na jeden dotek Marek Ditrich. Na konci první části měli Lvi možnost hrát dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ale ani v těch skóre nezkorigovali, i když Maša a po něm i Novák nechali Sklenáře předvést své brankářské umění.

Stejně jako v první třetině, i ta druhá přinesla hned v úvodu přesilovku Přerova. Když už to vypadalo, že ji Lvi přežijí, přišla trefa Jiřího Goiše, proti které se už Šurý nestačil přesunout. A neuběhla ani minuta, laxní a nedůrazná obrana nechala Radomíru Palovi na brankovišti dost času, aby dostal puk za břeclavského brankáře. To bylo na Šurého moc a přepustil místo svému kolegovi v masce Zelenkovi.

Po páté brance tlak Přerova ustal a do šancí se postupně dostávali i domácí. Jenže místo střelby často zbytečně kličkovali a už tak ojedinělé útoky končily ztrátou puku. Ke gólu nevedl dokonce ani únik tří Lvů na jednoho obránce Zubrů. Až ve 36. minutě se kouzlo přerovského brankáře zlomilo. Marek Dora vyslal do úniku Tomáše Popolanského, Sklenář proti němu vyjel, ale břeclavský útočník mu udělal kličku a do prázdné branky vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Do té doby velice disciplinovaný výkon Zubrů skončil ve třetí třetině, kdy hráli dokonce ve dvojnásobném oslabení a nechali Břeclavany se nadechnout. Piskoř ještě trefil Sklenáře do masky, ale v početní výhodě ve 48. minutě prošlo nahození Jakuba Šaura od modré až do hostující sítě.

Ani náznak dramatu se však nekonal. V 54. minutě se v signalizované výhodě trefil zblízka Zdeněk Sedlák a debakl Břeclavi zakončil pár sekund před koncem nádhernou brankou obránce Radomír Pala. Ten dostal nabito na modrou čáru a z první vyslal nechytatelnou bombu přesně do Zelenkovy šibenice.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): Tak takhle vypadá realita. Přerov přijel nabuzený, musel u nás po dvou porážkách naplno bodovat a šel si za tím. Prostě nás přejel, rozdíl mezi oběma mužstvy je letos obrovský. Na takového soupeře letos prostě výkonnostně nemáme, a to ještě nepřijel Prostějov. Víc mě ale mrzí přístup některých kluků k zápasu. Po první třetině prohráváme 0:3, ale v kabině si řekneme, že budeme hrát jakoby od začátku, že už nemáme co ztratit. Ale oni se na to stejně vykašlou. To je neomluvitelné i vůči fanouškům, kteří fandili až do konce a předčasně neopustili tribuny. Rozhodně to nenechám jen tak a vyvodím z toho nějaké důsledky. Co mě aspoň trošku potěšilo byl fakt, že se víc do hry aspoň dostali i hráči z třetí a čtvrté lajny, kteří nezklamali.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Hráči od první minuty přistoupili k zápasu tak, jak by se mělo. Prosadili jsme se gólově, což nám do dalšího průběhu dost pomohlo. Šancí jsme si vypracovali mnoho, ale druhý gólman Břeclavi svůj tým hodně podržel. Soupeře jsme po našich zbytečných faulech dostali trochu do hry, ale třetí třetinu už jsme si pohlídali. Jeli jsme do Břeclavi pro plný bodový zisk, který máme, takže jsme spokojení.