Bravo Zubři! Přerov veze z Prostějova všechny body!

P r o s t ě j o v - Série výborných výsledků přerovských Zubrů má další pokračování! V rámci 17. kola dokázali Zubři zvítězit na ledě zlepšujícího se Prostějova fotbalovým výsledkem 1:0. O osudu utkání rozhodly poslední vteřiny druhé třetiny, kdy Přerov využil chybu prostějovské obrany a útočník Goiš zajistil svému týmu plný bodový zisk. Obě mužstva si během zápasu vyzkoušeli řadu přesilových her, v nich však kralovali oba brankáři. Přerovský gólman Tihlář si opět vylepšil svoje statistiky a vychytal už čtvrté čisté konto v letošní sezóně.
17.kolo, sobota 21.11.2009
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Goiš (Osina, Halouska). Rozhodčí: Dědek - Klein, Musil Vyloučení: 10:10, navíc Novosad (Prostějov) 10 minut osobní trest, Žajgla (Prostějov) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 2811. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1.
Sedlář - Kučírek, Jedlička, Bauer, Kolibár, Doseděl, Paška, Sova - Duba, Stejskal, Novosad, Žajgla, Kavulič, Piluša, Hlouch, Rak, Zábranský, Berčák, Bašnár, Bryneck
Tihlář - Vlček, Faltýnek, Halouska, Osina, Ferenc J., Novák, Řezníček, Martinák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Menšík, Venkrbec, Kundrátek

Úvod druhého letošního derby s Prostějovem byl ve znamení tlaku domácích Jestřábů. Nechybělo mnoho a Prostějov mohl jít už v první minutě do vedení. Duba ale z dorážky Tihláře nepřekonal a po pár vteřinách nastřelil Novosad tyčku. Zubři soupeře na chvíli zatlačili až v osmé minutě, kdy to domácí obraně hodně zavařil druhý přerovský útok. Dobrou pozici ke střele měl na chvíli volný Kotásek a brankář Sedlář proti zkušenému útočníkovi zasáhl lapačkou. Velké štěstí měl prostějovský brankář na konci 11. minuty. To se Přerov dostal do přečíslení dvou na jednoho, které ale zakončil Hanák pouze střelou do Sedlářova betonu. V 17. minutě naopak na druhé straně potěšil přerovské diváky skvělým zákrokem Tihlář, když famózně zlikvidoval Pilušův pokus o rychlou kličku. V závěru první třetiny hrál Přerov ještě dobrou přesilovku 4 na 3, ale série střel ke gólu nevedla

Na začátku druhé třetiny se přerovští Zubři kvůli příliš velkému počtu hráčů na ledě dostali do oslabení a museli se bránit. Nejdříve sice dvakrát zahrozili domácí, ale poté se ve vlastním oslabení zrodila velká šance Zubrů. Útočník Kohút byl několik vteřin sám před Sedlářem, bohužel správný moment pro zakončení však zbytečně prováhal. Ve 27. minutě už Jestřábi sehráli důraznější přesilovku a Tihlář opět musel být v pohotovosti. První útok soupeře však recept na gólmana nenašel a Novosad se Stejskalem pálili pouze těsně vedle přerovské klece. O pár minut později si Zubři podruhé v utkání zahráli přesilovku 4 na 3. Také tato výhoda přinesla sérii přihrávek a střel v útočném pásmu, ale opět bez gólového efektu.

Ve 34. minutě měl na své hokejce první branku zápasu Rak, kterého však na brankové čáře vychytal neprůstřelný Tihlář. Když už se zdálo, že ani druhá třetina zápis do listiny střelců nepřinese, přišla pro domácí Jestřáby velice tvrdá rána. Z trestné lavice vracející se Goiš si počkal za domácí obranou, dostal puk od Osiny přímo do jízdy a třináct vteřin před sirénou zamířil přesně k tyči Sedlářovy branky - 0:1.

Třetí třetina měla přinést hned začátku ostrý nástup Prostějova a velkou touhu po vyrovnání. Domácí však dál naráželi na dobře pracující přerovskou defenzívu. Ve 42. minutě se sympaticky ukázal také třetí útok Zubrů. Kohút zpoza branky adresoval přihrávku na dobře postaveného Coufala, který těsně přestřelil prostějovskou klec. O dvě minuty později opět výborně zasáhl brankář Tihlář. Vyrovnání měl na holi ve 45. minutě Kavulič, ale „Banán“ dokázal svoje betony včas sklapnout. Další minuty třetí třetiny patřily přerovským hráčům, kteří drželi často puk daleko od své branky.

Do vážnější šance se Prostějov dostal až v 54. minutě, kdy Zubrům hodně pomohlo i štěstí. Po nedůrazné rozehrávce se totiž zmocnil puku Piluša a střílel jen několik centimetrů vedle tyče. V samotném závěru už hráči v modrožlutých dresech kontrolovali hru a po fotbalovém výsledku 1:0 mohli začít slavit další letošní vítězství.