Bojovný výkon přinesl Zubrům důležité tři body, Přerov zdolal Benátky poprvé v sezóně

P ř e r o v – Za dveřmi je vánoční přestávka, ještě před ní ale WSM liga absolvovala sobotní 35. kolo, ve kterém Zubři narazili na nepříliš oblíbeného soka, šesté Benátky. S nimi měli doposud špatnou bilanci, ale napotřetí už se jim podařilo uspět. Marodkou poznamenaný přerovský tým vsadil vše na bojovnost, která se mu vyplatila. Zubři zvítězili 2:0, čímž udrželi páté místo a vzdálili se svým pronásledovatelům. Poprvé se letos do utkání dostal obránce Jakub Grof, nově pak mladá tvář z Brna, útočník Luboš Horký. Brankář Luboš Horčička udržel už popáté čisté konto.
35.kolo, sobota 17.12.2016
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Sýkora (Š. Kratochvíl), 32. Popelka (Sýkora, Grof). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:5, navíc Kolmann (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1741. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 2:0.
Horčička – Chmelíř, Pala, Horák, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Š. Kratochvíl, Sýkora, Popelka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Horký, Král, P. Kratochvíl
Bláha – Kočí, Pastor, Pyrochta, Husa, Kolmann, Havlín, Bednář – Víšek, Mikyska, Černoch – Havel, Prokeš, Dlouhý – Janele, Hrabík, Wiencek – Ďurač

Aktivněji začaly Benátky, zatímco Přerov v úvodních minutách nedokázal zkrotit neposedný puk. Po osmi minutách putoval na trestnou Husa, po něm pak přerovský Popelka. Jejich prohřešky, ale zůstaly nepotrestány.

Ve minutě čtrnácté už se ale poprvé měnilo skóre. Tomáš Sýkora proklouzl obranou od pravého mantinelu a před Bláhou uspěl trefou pod víko. Hosté zakrátko dostali možnost přesilové hry, která se jim na půl minuty znásobila. Hanáky však první branka nakopla, těžkou pasáž ubránili a úvodní třetinu dotáhli do vítězného konce.

Do prostředního dějství nastoupili Přerovští proti čtyřem Benátčanům. Bláha vyčaroval sérii zákroků proti formaci Goiše a hosty tak na začátku výrazně podržel. Do brejku se dostal Prokeš, ale tváří v tvář Horčičkovi neuspěl, který se neunáhlil a soupeře pěkně vystínoval.

Po půli došlo na další domácí přesilovku a dlouho se na její využití nečekalo. Michal Popelka nic neřešil a prudkou střelou zápěstím vymetl růžek Bláhovy kasy. Přerov po druhé brance přezval roli lepšího celku a benátecké hokejisty do ničeho nepouštěl. Průniky Ižackého skončily na brankáři hostů, stejně pak na druhé straně držel nulu Horčička.

Start poslední třetiny nabídl snahu hostů o snížení. Na výraznější nebezpečí ale nedošlo. To na druhé straně průnikem zahrozil Popelka a krátce po něm Horákova střela minula odkrytou klec. Přerov si udržoval roli vedoucího mančaftu zlepšeným výkonem.

Popelka, který nastupuje i za extraligový Zlín byl dnes hodně vidět. V 52. minutě naservíroval Kovaříkovi kotouč přímo před bránu, ale Bláha tým od řeky Jizery zachránil od třetího inkasování. Sedm minut před koncem Přerovští znovu sehrávali přesilovku, v pásmu se ale usadili až k jejímu konci.

Mač po zbytek doby plynul ve víceméně podobném obrazu. Benátky se nakonec nezmohly byť na jediný gól a úspěšní nebyly ani v závěrečné power-play. Skóre zápasu se už žádných změn nedočkalo a domácí Hanáci s výborným Horčičkou, jenž přidal další nulu, slaví další tři body do tabulky za výhru 2:0 s nepříjemným soupeřem.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Bylo to odbojované utkání, přesně tak musíme hrát. Máme spoustu zraněných, nemocných a mančaft skládáme také z těch hráčů, kteří nejsou ve stoprocentním zdravotním stavu. Musíme naši hru založit nejen na kvalitě, ale i na té bojovnosti. První třetina nevyšla tak, jak bychom si představovali, ale pak se kluci do toho dostali a pomohli jsme si přesilovkami. Od druhé třetiny už byl hokej z naší strany lepší, i když Benátky velice dobře bránily, blokovaly střely a bruslily. O ten malinký krůček jsme však na tom byli lépe. Další program přizpůsobíme naší marodce, aby se kluci co nejdříve vrátili zpátky. Samozřejmě budeme nabírat i fyzickou kondici, abychom měli do závěru sezóny dostatek sil. Prvořadé je ale dostat nemocné a zraněné kluky zpět na led.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že dnes rozhodla naše disciplína. Sice jsme dostali gól dle mého názoru z ofsajdu, ale stav 0:1 byl pro nás pořád dobrý. Nechali jsme se ale pak unést a dvěma oslabeními jsme vypadli z naší hry. Soupeře to naopak nastartovalo. První část z naší strany nebyla špatná, v té třetí kluci pak bojovali, ale bohužel bez gólu vyhrát nejde.