Bojovná Břeclav připravila Zubrům první porážku, Přerov vyšel střelecky naprázdno

B ř e c l a v – S cílem uchovat si stoprocentní bilanci na začátku sezóny se přerovské mužstvo ve středu vydalo až na samotný jižní cíp Moravy. Střetnutí v Břeclavi však Zubrům hrubě nevyšlo. Zatímco domácí hráli bojovně a s chutí, Přerov se po celých šedesát minut trápil. Svého soka sice přestřílel, ale nedokázal ani jednou skórovat. V sobotu doma proti Novému Jičínu se budou Zubři snažit velký nezdar odčinit.
3.kolo, středa 24.9.2014
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Zháňal (Kubáč, Bláha), 19. Kubáč (Buhaj, Svoboda), 31. Kučera (Směříčka, Tobola), 37. Kučera, 51. Červenka (Kučera). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 221. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 5:0.
Šurý – Směřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Höss, Kovář, Zháňal, Medřický, Kubáč, Červenka, Nováček, Tobola, Bláha, Průdek, Buhaj, Čápek, Papp, Kučera
Vojtek (31. Slovák, 37. Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný D. – Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š. – Blinka, Kolář, Školoud

Vstupy do utkání letos Lvům jdou. Dvě stovky fanoušků se o tom znovu přesvědčili a už ve 2. minutě se mohli radovat, ale gól Kučery sudí pro posunutí brány neuznal. Za další dvě minuty už se ale domácí slavili regulérní branku. Domácí ujeli do přečíslení tří na jednoho, které zakončil po přihrávce Kubáče střelou z první kapitán Radek Zháňal. Přerovští byli zaskočení, domácí obrana je pravidelně obírala o puky a vyrážela do protiútoků. Ale vedení se podařilo Lvům navýšit až v závěru úvodní dvacetiminutovky. To se dostali domácí opět do přečíslení, které zakončil přízemní střelou Ondřej Kubáč.

Z cenného vedení mohl Přerov ukrojit hned zkraje druhé třetiny, ale Pala trefil bombou od modré jen spojnici za Šurým. Po sérii nevyužitých šancí na obou stranách přišel další gól až v polovině zápasu. Opět padl do Vojtkovy sítě a opět v přesilovce. Tentokrát našla přihrávka Směřičky u tyče Kristiana Kučeru, který doklepl puk do sítě. Tím vyhnal přerovského veterána z brány, ale ani jeho nástupce Slovák si moc dobře nevedl. A měl i trochu smůly. Nejenže dostal ve 38. minutě po individuálním průniku Kristiana Kučery přerovskou obranou další gól, ale při pokusu o zákrok se zranil a Vojtek musel po sedmi minutách zpět do klece.

Třetí třetina už byla v režii domácího celku, který si hlídal luxusní náskok a snažil se, aby neinkasoval branku. Pátý gól mohl přidat Martin Červenka, ale jeho samostatný únik v oslabení brankou neskončil. Chuť si odchovanec Uherského Hradiště spravil v 51. minutě, když ve dvojnásobné přesilovce zvyšoval už na 5:0. První nulu v soutěži nakonec Michal Šurý ve spolupráci s obranou uhájil a mohl si tak užít aplaus ve stoje. Přerov naopak svým výkonem zklamal a poprvé v lize odešel z ledu poražen.

Radek Haman (HC LVI Břeclav): Přerovu jsme dali lekci z produktivity, prohra 0:5 je pro ně možná až moc krutá. Náš tým navázal na dobrý výkon proti Frýdku-Místku a proti ještě silnějšímu soupeři se kluci vyhecovali. Hrát s tak silným soupeřem by pro ně měl být svátek hokeje. Ukázali, že i tak zkušenému týmu se dá vyrovnat, když se k mači přistoupí s pokorou a respektem. Neměli jsme hlavu v oblacích. Byl to nakonec výborně odehraný zápas, od jistého brankáře až po posledního hráče, který sice nehrál, ale hecoval třeba střídačku. O to je výsledek lepší, kluci si to zasloužili, táhli za jeden provaz.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Domácí byli v celém zápase lepším týmem a jejich vítězství je zcela určitě zasloužené. Břeclav měla chuť po výhře, zatímco nám absolutně chyběla. Minimálně tři góly padly po našich individuálních chybách, a to prostě nejde. Hráče jsme nabádali, že vždy je šance zvrátit výsledek, ale v koncovce se nám vůbec nedařilo. Šancí jsme měli dost, ale i kdybychom hráli do noci, tak bychom ten gól nedali.