Bláznivý zápas s Frýdkem nabídl přestřelku, Zubři po velkém boji rozhodli v prodloužení

P ř e r o v – Na ledech soupeřů to prozatím týmu Zubrů moc nevychází, a tak chybějící body musí získat doma. K tomu měl další příležitost v utkání s Frýdkem-Místkem, které nabídlo doslova bláznivý příběh. Skvělý dvougólový start Přerova nic neznamenal, protože hosté obrátili skóre a dvakrát byli ve vedení. Nakonec ale bojovní Zubři soupeře zlomili gólem v prodloužení a na konto si připsali dva body.
4.kolo, středa 14.9.2016
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
6:5p
(2:1, 0:2, 3:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Král (Ižacký, Dvořák), 6. Pšurný (Procházka, Dostálek), 46. Dostálek (Pšurný, Chmelíř), 48. Dostálek (Pšurný, Sikora), 51. Ižacký (Goiš, Popelka), 61. Procházka (Pšurný, Malina) – 16. Zahradníček (Kanko), 28. Meidl (Franek, Jaroš), 35. Kanko, 44. Franek (Meidl, Jaroš), 51. Chmielewski. Rozhodčí: Veselý – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6, navíc Procházka (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1863. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 4:5, 6:5.
Horčička – Chmelíř, Pala, Zbořil, Malina, Novotný, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký
Daneček – Doudera, Roupec, Michal Roman, Matyáš, Zahradníček, Adámek, Kania, Jeník – Luka, Cienciala, Chmielewski – Kanko, M. Kovařčík, Christov – O. Kovařčík, Káňa, Klimša – Meidl, Jaroš, Franek

Utkání začalo v dobrém tempu, aktivněji jej rozjel Přerov. Po chvíli sice sehráli hosté první přesilovou hru, ale domácí ji ubránili a vrátili se zpět do ofenzivy. A navíc brzy otevřeli skóre zápasu. Tadeáš Král z ničeho nic prudce vymetl prostor hned za pravou Danečkovou tyčí. Za pár vteřin se MEO Aréna rozbouřila podruhé. Duo Dostálek – Procházka započali skvělou souhru, kterou vyšperkoval přesnou trefou Roman Pšurný.

Zubři pokračovali ve stejných obrátkách a ubránili dvě přesilovky Rysů, načež se této výhody dostalo i jim. Novotného tutovku zmařil skvělým zákrokem frýdecký brankář a i přes několik šancí ho Hanáci znovu nedostali. Ba naopak, slova se chopili červenobílí. Z bleskového brejku s Kankem se prosadil Jan Zahradníček a gólově první třetinu uzavřel.

Prostřední dějství pokračovalo se svižnou hrou. Dlouho se nepřerušovalo až do 28. minuty, kdy Horčičku málem nachytal Chmielewski. To se ale o pár vteřin později povedlo Radku Meidlovi. Ten překvapil domácího muže s maskou ihned po buly.

Poté přišla přesilovka Přerova, v níž několik šancí zůstalo nevyužito a překvapivě měli důvod slavit hosté. Petr Kanko pár vteřin před koncem potrestal zaváhání obrany a v samostatném úniku dokonal obrat. Chmielewski si pak ladně proklouzl pásmem Hanáků, na poslední chvíli však jejich obrana zatáhla brzdu.

Rozpůlenou přesilovku hosté na přelomu třetin nevyužili a vkročilo se do poslední periody. Král se dostal k dorážce, ale puk zakmital mezi tyčí a Danečkovým betonem. Po chybě Paly se ve 44. minutě dostal Frýdek do pásma, načež Tomáš Franek nekompromisně trestal. Trenér Dočkal sáhl po timeoutu a Zubři si vybojovali dvojitou přesilovku. Po krátké sérii přihrávek ji proměnil Vlastimil Dostálek z mezikruží poprvé, a totéž zopakoval o minutu a půl později z téměř totožné pozice.

Stav byl 4:4 a nikdo nečekal, jaké drama se ještě odehraje. V půli třetiny se naskytla výhoda Rysům. Aron Chmielewski se brzy prosadil šťastným nahozením, které si za Horčičku srazil jeden z beků. Po dalších dvaceti vteřinách ale přidali gól Zubři a opět srovnali krok. Goiš způsobil v útočném pásmu obráncům zmatek a vytvořil prostor Jakubu Ižackému, který se do prázdné nemýlil. Nevyužité převahy a tutovky na obou stranách pak poprvé vedly k prodloužení tři na tři.

Z nastavené části se ale příliš neukrojilo. První formace sotva stihly vystřídat, když se k puku dostal Milan Procházka. První střelou si o beton nahrál a z dorážky pak nedal Danečkovi šanci, čímž zajistil Přerovu druhý bod.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme od začátku dostat Frýdek pod tlak, což se nám podařilo. Převahu jsme zúročili ve vedení 2:0 a měli jsme i další šance skóre navýšit. Soupeř stihl snížit a ve druhé třetině nás přehrával. V tu dobu jsme nedokázali hrát vyrovnanou partii. V posledním dějství jsme se vrátili ke hře, kterou chceme praktikovat v domácích zápasech. I když jsme prohrávali, tak naše družstvo ukázalo, že má charakter a sílu a Frýdek jsme přitlačili. Pro diváky to bylo určitě zajímavé utkání. Za dva body jsme rádi.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Nezvládli jsme začátek utkání. Když jsme se posléze dostali do zápasu, tak jsme určitě byli lepším týmem, což jsme potvrdili zvratem na 4:2. Bohužel zase jsme nezvládli konec utkání. Máme takové divoké výsledky, ale rozhodně se nemůžeme vymlouvat, že je to nováčkovská daň. Zkrátka jsme nedisciplinovaní v závěrech utkání a děláme hloupé chyby. Mrzí nás to, protože rozhodně jsme si z Přerova mohli odvézt tři body. Před zápasem bychom za ten bod byli rádi, ale nyní s tím spokojeni být nemůžeme.