Bitva prvního s druhým se vším všudy! Přerované se s Motorem statečně bili

P ř e r o v – Parádní podívanou nabídl zápas 39. kola Chance ligy, ve kterém hokejisté Přerova hostili České Budějovice. V duelu druhého proti prvnímu týmu tabulky padlo dohromady devět branek. Zubři dvakrát dokázali náskok Motoru smazat a v závěru sahali i po vyrovnání na 5:5. Gól při hře bez gólmana ale nepřišel a Jihočeši si z východu Hané odvezli těsné vítězství. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se však nemají za co stydět. Ani za nepříznivého stavu se nevzdali a silnému soupeři rozhodně nedarovali body zadarmo.
39.kolo, středa 8.1.2020
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
4:5
(1:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Š. Kratochvil (M. Kratochvil, Weinhold), 22. Zbořil (Berger, Číp), 37. Navrátil (Hejcman, T. Doležal), 57. Forman (TS) – 13. Pýcha (Kloz, Z. Doležal), 16. Kloz (Z. Doležal, Pýcha), 30. Michnáč (Gilbert), 45. Kloz (Plášil, Z. Doležal), 49. Beránek (Vydarený). Rozhodčí: Barek, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1903. Střely na branku: 29:30. Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5.
Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák, Kočica – Hradil
Strmeň – Vydarený, Pavel, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Kloz, Z. Doležal – Novák, Gilbert, Michnáč – Christov, Holec, Veselý – Prokeš

Úvod zápasu byl o přesilových hrách. Zubři v krátkém sledu zmařili tři, zato hosté dostali příležitosti dvě a s oběma naložili úspěšně. Nejprve za Klimeše zaplula rána z hokejky Pavla Pýchy, o pár minut později puk po povedené souhře doslova až „do kuchyně“ dopravil Jan Kloz. Přerované ovšem před koncem třetiny přišli se snížením. Weinhold natáhl puk u modré čáry a poslal ho do míst, kam si na teč úspěšně sjel Šimon Kratochvil.

Srovnat výsledek Zubrům dlouho netrvalo. V čase 21:18 vyslal puk od modré čáry Mikuláš Zbořil, jenž se prosadil díky šťastné teči jednoho z hostů před Strmeněm. Přerovský tlak následně gradoval a vedl k nejedné gólové příležitosti. Kdo však posouval skóre dál, byl znovu Motor. Klimešovi v polovině třetiny natěsno clonil jeden z protihráčů, kvůli kterému neviděl na střelu Alberta Michnáče. To však domácí nemuselo dlouho mrzet, jelikož v kvalitní podívané srovnali i podruhé. Přesně 120 sekund po odpískání faulu Pýchy se v přečíslení prosadil Jakub Navrátil.

V početní výhodě Hanáci načali i třetí třetinu, Formanův pas ale k Bergerovu gólu nevedl. Naopak se prosadili Jihočeši. Plášil zvedl hlavu na pravém kruhu a přesně našel hokejku Jana Kloze, který zakončoval do odkryté klece. Zubři vzápětí zahodili velkou šanci po risku Strmeně a Budějovice odskočily znovu o dva góly. Šimánek s Martinem Beránkem přebruslili domácí obranu, přičemž druhý jmenovaný zvolil přesnou střelu. Domácím se ještě podařilo snížit díky trestnému střílení Lukáše Formana, závěrečný nápor ale ke srovnání nevedl.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Na začátku jsme neproměnili tři přesilovky, soupeř pak měl dvě a využil je. Cením si toho, že jsme se dokázali dostat do zápasu. Výborně nám vyšel začátek druhé třetiny. Bohužel jsme se nevyvarovali drobných chyb, které Motor potrestal. Po delší době jsme doma vstřelili čtyři góly a sahali po bodech. Abychom si je však mohli odnést, museli bychom hrát bez chyb.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Samozřejmě jsme moc rádi za tři body, vážíme si jich. Přerov je velmi těžký soupeř, který hraje dobrý silový hokej a pro nás je důležité, že jsme dokázali ten moravský trip dokončit správně, jak se má, a potvrdit naši pozici.