Ani v Porubě se tým Zubrů neradoval, po další porážce klesl na sedmé místo

O s t r a v a – S cílem po dvou neúspěšných zápasech opět dosáhnout na body odjížděl tým Zubrů ve středu k duelu 18. kola na led druhé Poruby. Díky vydařenému konci úvodní třetiny získal Přerov vedení, které však neudržel. V polovině zápasu domácí RT TORAX vyrovnal a při vstupu do třetího dějství těžil z přesilovky. Stejnou mincí mohli oplácet Zubři, ale jejich následný velký nápor už modrožluté barvy z problémů nevytáhl. Přerov naopak inkasoval potřetí a po porážce 1:3 v tabulce si opět pohoršil, je až sedmý.
18.kolo, středa 13.11.2013
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Seidler (Krayzel), 42. Buček (Javín), 60. Červenka – 18. Šťastný (Vlček, Brančík). Rozhodčí: Czubaj – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 18:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Videlka, Krayzel, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Piják
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Osina, Kudělka, Houdek – Kolář, Šťastný, Goiš, Haloda, Kovařík, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Kratochvíl M., Sedlák, Brančík

Opatrný a rozpačitý začátek ze strany Přerova v podání tří zakázaných uvolnění v řadě a to ještě neuběhla ani půlminuta. V dobré šanci byl Buček, ale gólman Vojtek se položil na brankovou čáru a porubský útočník již nestačil kotouč zvednout nad ležící tělo. Ve čtvrté minutě se před Tihlářem ocitl s pukem na holi Sakrajda, ale s šancí naložil ledabyle. A dorážku domácí brankář také pokryl. Z další akce hostí mohl padnout gól, ale střelu od levého mantinelu Halody domácí brankář vyrazil do opačného rohu.

Diváci sledovali hurá hokej. Hra se pořád přesouvala od jedné branky ke druhé, ale týmy si nevytvořily gólové tutovky. V přesilovce byl blízko gólu Rostislav Vaněk, když nestačil dostatečně rychle zpracovat kotouč a zasunout jej do odkryté brány. Přerov rychle přesunul hru před Tihláře, který kryl střelu Šťastného. Jenže Lukáš Prokop hákoval a nabídl Přerovu přesilovku, kterou po prvním vhozeném buly proměnil ve vedoucí branku. Brančík buly vyhrál, Vlček posunul na Davida Šťastného a ten z pozice obránce propálil vše před sebou.

V úvodu druhé třetiny si Zubři vytvořili další gólovou šanci. Sedlák nahodil na bránu, kde u druhé tyče stál Goiš, ale kotouč netrefil ideálně. Jinak by skóroval do odkryté poloviny Tihlářovy brány. Poruba dostala šanci k vyrovnání v podobě přesilové hry. Přerov se první minutu bránil velice efektivně. Chaloupkův pokus byl zblokován do ochranné sítě a při dalších porubských akcích končil kotouč ve středním pásmu. Přesilovku se stejným výsledkem sehrál i Přerov. Dokonce dovolil domácím zaútočit na vyrovnání, ale Zuberovi ani Krayzelovi se tento počin nezdařil.

V polovině zápasu se akční rychlost aktérů snížila a domácí navíc akce zbytečně překombinovávali. Na ledě zůstal otřesený hráč Přerova a rozhodčí poté asi tři minuty s kapitány tuto situaci řešili, jelikož si nebyli vědomi nějakého faulu. Hra pak pokračovala bez vyloučení. Jen co se utkání překulilo přes polovinu, domácí při signalizovaném vyloučení vyrovnali. Krayzel vybídl Petra Seidlera ke skórování. Vojtka doslova přeloboval – 1:1. Domácí přečkali další oslabení, které je vyburcovalo. Více stříleli, měli důraz na brankovišti a hru celkově zjednodušili. V obrovské šanci byl Adam Červenka, v dorážce Jiří Šindelář a jako poslední mohl akci gólově zakončit Radovan Vajda. Štěstí stálo na přerovské straně.

Zubři útočili, když se na ledě objevil druhý puk vhozený diváky. Sudí samozřejmě hru okamžitě přerušili k nevoli hostí. Třetí třetina začala domácí přesilovkou. Zubři byli sevřeni ve své ohradě. Pár střel domácím nevyšlo ideálně. Gólová byla až dorážka střely obránce Javína. Martin Buček se prosadil na brankovišti, když nadvakrát protlačil kotouč přes Vojtkovy betony. Na ledě se postupně přitvrzovalo. Zubři šli tvrdě za vyrovnáním a počínali si na hranicích dovolené hry. RT TORAX nedovolil vyrovnat Sakrajdovy a ostré dorážky do svého gólmana razantně odmítali. Rozhodčí do průběhu nikterak nezasahovali, vše řešili domluvou.

Přerov dostal Porubu pod tlak a Tomáš Slavík si pomohl faulem. Pro RT TORAX nastaly horké dvě minuty, které zvládli. Hosté si v poslední minutě vybrali oddechový čas. Ten spíše prospěl domácím. Adam Červenka zpečetil třetím porubským gólem zisk tří bodů a domácí tak potvrdili mírnou favorizovanost v tomto utkání.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Jako v každém zápase, první třetina nám nevyšla. Ale do zápasu jsme šli s únavou, nebruslili jsme, jak jsme měli. Postupně jsme se do zápasu dostávali a jsem rád, že jsme to otočili. Tohle vítězství je pro nás daleko důležitější, než když se daří. Musím všechny pochválit, že to odbojovali a myslím si, že to jsou zasloužené body. Musíme si však dávat pozor na vyloučení, zbytečná vyloučení. Změnili jsme hru, nenapadali jsme ve dvou a trochu jsme Přerovu dovolili dostat se do zápasu. Ale snažili jsme se hrát pozorně v obraně a dopadlo to, jak to dopadlo.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili dobře, ale náskok se nám bohužel nepodařilo udržet. Těžko jsme se prosazovali přes důraznou obranu Poruby. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale koncovka je stále naším kámenem úrazu. V závěru jsme se tlačili k vyrovnání, ale nevyšlo to. Prohráváme rozdílem jednoho zlomového gólu a s tím musíme něco udělat.