Ani napotřetí Zubři na Techniku nevyzráli, z Brna se vrací s porážkou o dva góly

B r n o – Třetí čtvrtina základní části už je minulostí. Završilo ji sobotní kolo, v němž Zubři usilovali o bodový zisk na ledě brněnské Techniky. Ani na třetí pokus se však soupeře zdolat nepodařilo. Přerov v zápase neproměnil celou řadu šancí, jednu z vyložených v závěru druhé části, kdy mohl vyrovnat. Dvakrát se Zubři dostali k soupeři na dostřel, ale Technika zpečetila vítězství 4:2 gólem při přerovské hře bez brankáře. Díky porážce Vsetína zůstal Přerov v čele tabulky s náskokem tří bodů.
33.kolo, sobota 17.1.2015
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Zábranský (Crhák, Vrba), 31. Zábranský (Crhák, Pargač), 51. Látal (Havíř), 59. Jurča (Látal) – 39. Šebek (Dostálek), 56. Sedlák (Blinka). Rozhodčí: Kopeček – Klein, Linhart. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Novák – Habrovec, Vrba, Havíř, Koukal, Maršálek, Odehnal, Brzobohatý, Pargač, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Látal, Bustin, Zábranský
Slovák – Pala, Janota, Kudělka, Polák, Vlček, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Goiš, Kratochvíl Š. – Šebek, Procházka, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Kratochvíl M., Školoud, Málek

Sobotní derby prvního se čtvrtým týmem východní skupiny začalo zostra. Hned ve třinácté vteřině byli vyloučeni Koukal se Sedlákem po šarvátce před Novákovou bránou. V první přesilovce si týmy jen poslaly vzájemné pozdravy na soupeřovu branku. Větší šance přišla až ve čtvrté minutě, do které se dostal domácí útočník Peter Bustin, který si vybruslil mezi kruhy a střelou na pravé rameno hostujícího gólmana poprvé probudil diváky na stadionu za Lužánkami.

Hostující Polák nabídl v šesté minutě Technice přesilovou hru pět na tři, kterou bohužel pro domácí fanoušky Sovy nevyužily. Poprvé se z branky Brněnští radovali až na konci patnácté minuty. Martin Zábranský si najel mezi kruhy a tvrdou střelou s pomocí tyče rozvlnil síť za Slovákovými zády – 1:0.

Zubři dostali k závěru prvního dějství šanci na vyrovnání. Nejprve po levém křídle upláchl Brňanům Matouš Kratochvíl, kterého však domácí muž v brankovišti parádně vykryl. Hráči v modrém nevyužili ani přesilovku, kterou jim přineslo Koukalovo hákování. Do šaten si tak domácí odnesli jednobrankový náskok.

V druhé periodě viděla brněnská hala atraktivní hokej. Šance byly na obou stranách, jako první z nich však opět těžili domácí. V jednatřicáté minutě se vyšvihl opět Martin Zábranský, kterému Crhák poslal přihrávku na levý kruh a Zábranský prudkou střelou zakončoval do prázdné brány. Světelná tabule v tu chvíli ukazovala stav 2:0 pro domácí.

Výtečnému Novákovi pokazil čisté konto David Šebek, který v devadesát čtyři sekund před koncem třetiny našel nahozený kotouč a vymetl s ním brněnskou klec – 2:1. Novák se ale nenechal zastrašit a těsně před koncem třetiny se parádně natáhl na Dostálkovu tutovku. Přerovský forvard stál zcela sám, nepokrytý, před domácí poloprázdnou svatyní, gólman Vysokoškoláku však tygřím skokem nedovolil černému nesmyslu zaplachtit za svá záda. Brněnští se tak mohli i po druhém dějství radovat z náskoku o jednu branku.

Přerov se od úvodu posledního dějství tlačil za vyrovnáním a bylo to znát. Novákovi dvakrát zvonilo v uších, když Procházka a o pár chvil později i Blinka rozezněli brankovou konstrukci. Bohužel pro zubry však kotouč nikdy nepřešel brankovou čáru a světelná tabule stále ukazovala skóre 2:1.

Nevyužité šance mrzely tým Petra Dočkala ještě vice, když Ondřej Látal využil přesilovou hru pěti proti třem. Po tvrdé střele Havíře se černá pryž odrazila právě k němu a střelou zápěstím přesně k levé tyči Slovákovy svatyně rozradostnil brněnskou halu, vyjma početné skupiny hostujících fanoušků – 3:1.

Z velkých příležitostí si Zubři branky na svoje konto nepřipisovali, zato z na první pohled beznadějné akce se jim snížit podařilo. Zdeněk Sedlák projel půlku hřiště, s ničím se nerozpakoval a napálil kotouč směr brněnská brána. Novák, poměrně zaskočen tímto pokusem, záhy lovil kotouč ze své sítě a drama bylo na světě 3:2.

Po time-outu se Přerovští usadili v útočném pásmu s vidinou drtivého tlaku směr domácí brána. To jim však hrubě nevyšlo, jelikož se ihned po buly zmocnil puku elitní, avšak na delší dobu ztichlý, střelec, Petr Jurča a poslal ho vzduchem přes celé hřiště do opuštěné branky – 4:2.

Vlastimil Odehnal st. (VSK Technika Brno): Bylo to velmi těžké utkání. V první třetině si myslím, že jsme byli lepším týmem, také jsme úvodní část vyhráli 1:0. Do třicáté minuty jsme hráli naši hru, měli jsme tlak a šance. Od druhého gólu jsme ale přestali trochu bruslit, soupeř nás dostal pod tlak a snížil. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a třetí třetina už zase byla dobrá. Soupeř sice dokázal v závěru snížit, ale porazili jsme první tým tabulky, takže jsme spokojeni.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme v dnešním zápase zopakovat výkon ze Vsetína, ale bohužel se nám to nepodařilo. První třetinu jsme zaspali, v ní jsme předvedli nepříliš zodpovědný výkon. Kvůli častým vyloučením nás Brno dostalo pod tlak. Ve druhé třetině se to zlepšilo, ale po hrubce čtvrté pětky jsme inkasovali druhý gól. Museli jsme pak hru stáhnout na tři pětky, což vedlo k tlaku, ale z něj jsme bohužel vytěžili jen jednu branku. Ve třetí třetině pokračovala naše aktivita, dvakrát jsme trefili tyčku. Ještě jsme se za stavu 3:2 dostali do zápasu, ale power play nám už nevyšla. Je to ponaučení pro všechny hráče. Hrát a plnit stanovenou taktiku jen třicet minut prostě nestačí.