„Kanár“ pro rysy! Zubři po parádním vstupu do utkání pokořili Frýdek-Místek

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova rozstříleli ve 33. kole Chance ligy Frýdek-Místek 6:1 a nový rok 2022 odstartovali vítězně. Svěřencům trenérů Roberta Svobody a Dočkala se povedl úvod zápasu. Po deseti minutách vedli o čtyři branky, zásluhou Süsse se přitom dvakrát prosadili při vlastním oslabení. Vysoký náskok si pak i zásluhou spolehlivě chytajícího Petráska hlídali, skóre uzavřeli ve třetí třetině využitou přesilovkou. V tabulce se Zubři posunuli právě před rysy, se 47 body jsou nyní devátí.
33.kolo, pondělí 3.1.2022
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:6
(0:4, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Klimša (Matiaško, Krzak) – 2. Süss (Doležal), 3. Süss (Doležal), 7. Ševčík (Dluhoš, Herman), 10. Goiš (Černý, Dvořák), 31. M. Svoboda (Král, Černý), 47. Černý (Doležal, Novák). Rozhodčí: Jechoutek, Marek – Konvička, Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 748. Střely na branku: 39:28. Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 26:36. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
Baroš (7. Foltán) – Teper, Ciura, Michálek, Zbořil, Krzak, Adámek – Šedivý, Bartoš, Svačina – Šlahař, Komorski, Lyszczarczyk – Martynek, Peterek, Christov – Blaško, Klimša, Matiaško
Petrásek – Hrdinka, Kubeš, Krisl, Černý, Dluhoš, Ševčík, Gréč – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Novák, Süss, Doležal – Goiš, Dvořák, Sloboda – Král, Indrák, M. Svoboda

Podobně jako před svátky s Prostějovem, Zubři na soupeře vletěli ve stylu uragánu. Hned zkraje začal přesilovou hrou Frýdek, který v ní umí být velmi úspěšný. V čase 1:37 se ale z rychlé branky radovala přerovská čtveřice. Doležal v brejku vystřelil z kruhu a pohotový Jan Süss dorážel. V témže oslabení však přidala přerovská osmička ještě druhou branku, když v takřka totožné situaci Doležal zvolil pro změnu nahrávku a Süss se přes Barošův beton nemýlil.

Na domácí střídačku byly dvě inkasované branky v úvodní přesilovce příliš, proto sáhla po oddechovém času. Baroše ale už v sedmé minutě poslal ven z branky Ondřej Ševčík, když střílel po obsazení pásma od modré čáry. Frýdek se poté mohl chytit v další přesilovce, krátce po jejím skončení ale inkasoval počtvrté. Puk se při rychlém brejku odrazil k volnému Jiřímu Goišovi a ten brankou „přivítal“ čerstvého Foltána.

Frýdek se po hrůzostrašné desetiminutovce mírně zvedl a Zubry i v průběhu druhé třetiny dokázal dostávat pod tlak. Záda hostů kryl ale Petrásek a ti tak odskočili už do pětibrankového vedení. Čtvrtý útok zvládl přechod přes modrou a z pravého kruhu vyslal nechytatelnou střelu Matěj Svoboda. Záhy ale na konci 31. minuty Petrásek přece jen inkasoval, když vysoko do vzduchu vyrazil ránu Matiaška a tu sklepl do branky David Klimša.

Čtyři minuty po druhé siréně mohlo duo Doležal – Süss oslavit hattrick, druhý jmenovaný ale z velké blízkosti trojici gólů nezkompletoval. Proto na 6:1 zvýšil „až“ Robert Černý, který v přesilovce doklepával do branky letmou střelu Doležala. Přerovští si ve zbytku utkání takticky hlídali zadní vrátka a soupeře do žádného kontru nepouštěli. Stejně tak lepší defenzivní práci začal odvádět i domácí tým, na žádnou změnu stavu už však nedošlo. Zubři oslavili důležité a zasloužené vysoké vítězství.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Samozřejmě, že výsledek 1:6 je pro nás totálním debaklem. Dali jsme jen jednu branku, šestkrát inkasovali, navíc čtyřikrát v prvních deseti minutách a dvakrát v oslabení. To je něco, co je zkrátka výjimečné, ale pro nás je důležité, jakým stylem jsme se k tomu dostali. Že nejspíš ta připravenost a nastavení nebyla taková, jaká měla být. Těžko najdeme jednoho jediného aktéra toho zápasu, co se týká jak hry na ledě, tak i na střídačce, který by snesl nějaké měřítko toho potenciálu, které tohle mužstvo má. Jedinými, kdo dnes totálně bojoval, a to po celých šedesát minut, tak byli ti diváci, kteří dokázali fandit od první do poslední minuty. I za tohodle rozhodnutého stavu. Tohle je opravdu jediné pozitivum toho zápasu. To hlavní se má ale odehrát na ledě, kde se hraje o každý bod a o každý gól. A my tenhle boj oproti fandům nezvládli. I proto si zaslouží můj obdiv a poděkování.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Podařil se nám husarský kousek v podobě dvou branek ve vlastním oslabení, což soupeře trochu rozhodilo. Pak jsme přidali další dva góly, první třetina byla z naší strany dobrá. Ve druhé části domácí přidali, výborný výkon gólmana i celého týmu ale průběh utkání podržel až do konce. Jsme rádi, že jsme po výsledcích, které nebyly dobré, naplno bodovali. Věřím, že si to přeneseme do dalších zápasů.