ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč 2:3 (SN) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov (čtvrtek 18:00)

Žurek bude „pytlačit“ góly. Maska mu připomíná přerovskou legendu i rodný kraj

Žurek bude „pytlačit“ góly. Maska mu připomíná přerovskou legendu i rodný kraj
P ř e r o v – Novou masku si do nové sezony nechal vyrobit brankář juniorských a seniorských hokejistů Přerova Petr Žurek. Najít se na ní dá hned několik symbolů, které souvisejí se Zubry a jeho kariérou. Modrožlutou kombinaci posílil dvěma gólmanskými vzory či pohledem nejslavnějšího trenéra v dějinách přerovského hokeje.

„Stará maska byla už rozbitá a lak zničený,“ vysvětluje Žurek, proč opustil ochranu hlavy s komiksovými hrdiny Asterixem a Obelixem. Na nové helmě nechybí logo Zubrů a silueta přerovského zámku. Vedle ní se skví podobizna loni zesnulé legendy, bývalého trenéra národního týmu – Přerovana Miloše Říhy. Čerstvě sedmnáctiletý brankář se s ním setkal v srpnu 2018, kdy s reprezentací do MEO Arény přijel na přípravný kemp. „Mám ho tam na památku, jako výraznou osobnost přerovského hokeje,“ podotýká. Samotného Říhu doplňuje jeho přezdívka „Pytlák“.

Na druhé straně masky se vyjímá kanadský gólman a čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu Patrick Roy. „Taťka mi o něm řekl snad všechno. Odmalička jsem sledoval videa s jeho zákroky, patří k mým vzorům,“ netají se rodák z Břeclavi. Prostor pod někdejší oporou Montrealu a Colorada vyplňují hrozen vína a zámek v Lednici. Charakteristické znaky jižní Moravy, kde Žurek žije. „Dá se říct, že Lednice se řadí mezi má oblíbená místa.“

Na bradu si junior, který od letoška figuruje i na soupisce A-týmu, pořídil nalakovanou třiatřicítku – číslo svého dresu. „Mám ji po Patricku Royovi a mém tátovi,“ zmiňuje. Zadní část helmy „chrání“ logo Žurkova oblíbeného týmu z NHL, Vegas Goldem Khights, s brankářem Marcem-Andrém Fleurym. Ten je dalším ze vzorů mladého Zubra. „Ještě jsem si na masku nechal napsat své motto. Je v angličtině a v překladu znamená, že nejlepším předpokladem pro úspěch je víra v sebe sama. Musíte si totiž věřit, abyste něco dokázali,“ objasňuje.

Vzhled nové masky vymýšlel Žurek spolu s tátou a designérem tři týdny. Její vnitřek tvoří pěna v klubových barvách Přerova. Mřížka kryjící hledí má zase zlatou barvu podle Golden Knights. „Z výsledné podoby jsem strašně nadšený. Počkat si měsíc a půl, než se helma vyrobí, se vyplatilo,“ libuje si. Pozitivní jsou rovněž ohlasy, které na novou část výstroje obdržel. „Panu Vojtkovi se maska moc líbí, pochválil mi ji,“ prozrazuje. Objevily se ale i poznámky, že maska mohla vypadat trochu jinak. „Někteří kluci mi říkali, že místo Patricka Roye jsem si tam měl dát právě Martina Vojtka, případně i jeho syna – malého Kokina,“ usmívá se Petr Žurek.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov