>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Zubrům začala společná letní příprava. Na prvním tréninku se zaměřili na každý sval

Zubrům začala společná letní příprava. Na prvním tréninku se zaměřili na každý sval
P ř e r o v – Prvoligoví hokejisté Přerova se sešli k úvodnímu společnému tréninku suché letní přípravy. V pondělí 1. června se pod vedením kondičního trenéra Jakuba Fryče připravovali na ploše sportovní haly vedle MEO Arény. Během hodiny a půl se věnovali základním cvikům a podrobili zátěži kompletní svalstvo.

Dlouhá pauza zapříčiněná epidemií koronaviru skončila. Odteď se Zubři na novou sezonu Chance ligy chystají společně. Znovu pod taktovkou Jakuba Fryče ze společnosti Andrle Sport. Pro něj jde o druhou suchou přípravu, ve které má hanácký celek na starosti.

„První trénink se skládal z jednodušších cviků, aby si kluci po pauze osvojili techniku. Zapojili všechny svalové řetězce, celé tělo. Museli třeba držet balanc na jedné noze a zvedat jednoručku, do zátěže dostali celé tělo,“ popsal Fryč. S některými hráči pracoval už předtím individuálně.

„Na první trénink vypadali všichni velmi dobře. Klukům je však jasné, že společná letní příprava je kratší a na delší zapracovávání není čas. Půjdeme hned naplno, do ostrého tréninku,“ sdělil.

Do přípravy se zapojili i někteří mladší hokejisté, kteří se poperou o místo v týmu. Jde o hráče z úspěšné juniorky – Lukáše Zmeškala, Adama Hradila, Martina Borota a Jakuba Kleinera (Hradil a Kleiner 1. 6. maturovali, zapojí se posléze, pozn. red.). Na prvním tréninku chyběli Daniel Indrák s Jiřím Krislem. Prvně jmenovaný v těchto dnech maturuje, druhý je po operaci.

„Všichni jsme se moc těšili, což bylo vidět. S klukama jsme zůstávali v kontaktu přes sociální sítě, ale naživo je to něco úplně jiného. Pokecali jsme a dali se do společného tréninku. Jsme rádi, že už to konečně začalo, letošní pauza se protáhla,“ svěřil se útočník Jiří Goiš.

Také on během nucené koronavirové přestávky plnil individuální plány, které Zubrům posílal Jakub Fryč. „Podle nich jsem jel vždycky odpoledne. Mezitím jsem měl brigádu a dělal na baráčku. K tomu jsem s malou chodil na procházky, pohybu jsem měl rozhodně dost,“ usmál se populární vousáč, jenž v soutěžích přidá dvanáctou sezonu v přerovském dresu.